MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Artvin Araç Kiralama

Artvin'e Yola Çık


Artvin’de bir gün


Karadeniz’in en yeşil kentlerinden biri olan Artvin’de doğayla baş başa bir gün sizi bekliyor. Şehri rahatça gezebilmek için yapılması gereken ilk şey araç kirama işlemi yapmak. Araç kiralama işlemini Avis Artvin araç kiralama ofisinden rahatça yapabilirsiniz. Artvin araç kiralama ofisinden ayrıldıktan sonra iyi bir plana ihtiyacınız var. Şehirde yaşayanların Artvin’de ne yenir? Artvin’in gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorulara verdikleri yanıtlar bu konuda size yardımcı olacak. İyi bir plan ve konforlu bir araçla, Artvin’de renkli bir gün geçirmeye hazırsanız, başlayalım.

Artvin’de kahvaltı mekânları


Bir alabalık çiftliğinde güne başlamaya ne dersiniz? Artvin merkeze 89 km uzaklıkta bulunan Yolgeçen Köyü’ndeki Lome, şehrin gizli hazinelerinden biri. Bu eşsiz mekana giderken merkeze olan uzaklığını gördüğünüzde araç kiralama işlemi yaptığınıza memnun olacaksınız Yemyeşil bir ormanın içinde, dere kenarında bulunan mekân, alabalığı kadar kahvaltısıyla da meşhur. Artvinlilere kulak vererek güne Lome’nin mıhlamasını, peynirlerini ve tereyağını denemek için yola koyulabilirsiniz.
Artvin merkezdeki Joven Cafe & Bistro, şehrin en şık mekânlarından biri. Artvinlilerin, yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltısını tavsiye ettiği Joven’in kahvesi ve tatlıları da oldukça lezzetli.

Artvin’de gezilecek yerler


Artvinliler ilk durağın Mençura Şelalesi olabileceğini söylüyorlar. Artvin merkeze yaklaşık 95, Lome’ye 17 km uzaklıktaki Kamilet Vadisi’ndeki şelale, oksijeni bol bir yer. 70 m yükseklikteki şelaleye yapacağınız yürüyüş şüphesiz günün en güzel anlarından biri olacak. Şelalenin ardından vadinin diğer köşelerini keşfetmek de keyifli olabilir.

Mençura’yı gezdikten sonra 7 km uzaklıktaki Ortacalar Çifte Köprüler’i gidebilirsiniz. Arılı ve Küçükköy yol ayrımında, birbirine dik şekilde inşa edilen köprülerin 18. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Fotoğraf tutkunlarını burada harika bir manzaranın beklediğini hatırlatalım.

Lezzetli bir mola


Artvinlilerin öğle yemeği molası için iki önerisi var. İlki, Ortacalar’a yaklaşık 30 km uzaklıktaki Hopa’da bulunan Atapark. İskelenin hemen yanındaki mekân, iç açıcı manzarasıyla yorgunluk atmak için birebir. Atapark’ın müdavimleri bu güzel manzara eşliğinde hamsi tava, mezgit ve laz böreği tercih ediyorlar.
Şehre özgü lezzetleri tadabileceğiniz Meroli, Ortacalar’a yaklaşık 75 km uzaklıkta. Huzurlu ve sıcak atmosferiyle öğle yemeği için ideal bir yer olan mekânın mantısı oldukça lezzetli. Artvinliler menüden sizin için meroli çorbası, silor ve sarmayı seçiyor.

Keşfe Devam


Artık Artvinlilerin mutlaka görmenizi tavsiye ettiği Borçka Karagöl’e doğru yola çıkabilirsiniz. Hopa’ya yaklaşık 65 km uzaklıktaki bu eşsiz yer, 20. yüzyılın başında, bir heyelan sonucu oluşmuş. Klaskur Yaylası’nın güzelliğine güzellik katan göl, 2002 yılında tabiat parkı ilan edilerek koruma altına alındı. Her mevsim rengarenk olan Borçka Karagöl’de zamanın durduğunu hissedeceksiniz.

Akşam keyfi

Artvinlilerin akşam yemeği için önerdiği, otantik atmosferiyle bilinen şehir merkezindeki Çardak Restoran’ın et ve balıkları oldukça beğeniliyor.
Güzel manzarası nedeniyle tercih edilen Dinlengah da et yemekleri, özellikle sac tavası sebebiyle seviliyor.

Artvin’de gece hayatı

Artvin’de geçirdiğiniz bir günün sonunda yorgunluk atmak için Limit Pub’u tercih edebilirsiniz. Şehrin popüler barı Limit’te günü sonlandırmak keyifli olabilir.

Artvin oto kiralama

Avis Artvin araç kiralama ofisinden bir araba kiralama işlemi yapmak Artvin’in güzelliklerini daha kolay keşfetmenizi sağlayacak. Artvin’de oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Artvin Ofisi
Adres: Çarşı Mah. Cumhuriyet Cad. Akay İşhanı No: 32/B Artvin
Telefon:(0466) 212 4600
www.avis.com.tr

Adresler

Lome Alabalık Çiftliği: Yolgeçen Köyü Arhavi Artvin
Joven Bistro & Cafe: Çoruh Sok. No: 121 Çayağzı Artvin
Mençuna Şelalesi: Kamilet Vadisi Arılı Arhavi Artvin
Atapark Hopa: Hopa İskelesi Yanı Hopa Artvin
Meroli Pansiyon: Aralık Köyü Borçka Artvin
Borçka Karagöl: Aralık Köyü Borçka Artvin
Çardak Restoran: Cumhuriyet Cad. Aksakaloğlu İşhanı Kat: 2 Artvin
Dinlengah Cafe: Miralay Şükrü Bey Cad. No: 4 Çarşı Artvin
Limit Pub: İnönü Cad. No: 19/C Çarşı Mah. Artvin