MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Batman Araç Kiralama

Batman'a Yola Çık


Batman’da bir gün


Hasankeyf, Mezopotamya’nın köklü tarihinden bugüne ulaşan en ihtişamlı kentlerinden biri. Şehir hiç şüphesiz Batman’a gitmek için güçlü bir neden. Hasankeyf’i keşfetmenin en pratik yolu bir araç kiralamak. Araç kiralama işleminizi Avis Batman araç kiralama ofisinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işleminden sonra ise geriye sadece yola koyulmak kalıyor. Peki, Batman’da ne yenir? Batman’ın tarihi yerleri nereler? Bu soruları Batmanlılar sizin için yanıtladı. Batman’da araç kiralama işleminizin ardından, bu önerilerle şehri keşfedebilirsiniz.

Batman’da kahvaltı mekânları

Çadır Restaurant, Batman’ın en popüler lezzet duraklarından biri. Geleneksel tatlarla hazırlanan kahvaltısı, güne başlamak için iyi bir seçim olabilir. Kahvaltının ardından bahçede kahve keyfi de yapabilirsiniz.
Şehrin bir diğer gözde kahvaltıcısı da Van Kahvaltı Salonu. Van lezzetleriyle donatılan sofra enfes. Özellikle kavurmaya bayılacaksınız.

Batman’da gezilecek yerler

Ermeniler için kutsal olan Mereto Dağı’nın eteklerine kurulmuş Sason, Batman çevresinde görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Oldukça etkileyici bir manzaraya sahip dağı, düzenlenen turlara katılarak keşfedebilirsiniz. Mereto Dağı’ndaki gezinizin ardından Sason’daki tarihi kalıntıları ve evlerini yakından inceleyebilirsiniz.

Lezzetli bir mola


Kristal Park da lezzetli et yemekleri ve atmosferi sebebiyle Batman’da sevilen mekânlardan biri. Şehirdeki en başarılı ciğercilerinden biri olan Xalo Heyran’ı da listenize eklemelisiniz.

Keşfe devam


Batman’ın tarihi yerleri nereler diye sorunca aldığımız ilk yanıt istisnasız Hasankeyf oldu. Yaklaşık 12 bin yıllık geçmişi olan kent, doğunun en egzotik köşelerinden biri. Baraj suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan kent, görkemli güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Bu eşsiz tarihi mekana giderken, bu mekanların şehir merkezinden ne kadar uzak olduğunu farkederek araba kiralama işlemi yaptığınıza çok memnun olacaksınız. Batman merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktaki Hasankeyf, efsanelere konu olmuş Dicle Nehri’nin iki yakasında bulunuyor. Zamanın durduğunu hissedeceğiniz bu eşsiz şehri görmek için yarım gününüzü ayırmalısınız.
Hasankeyf’e yaklaşık 25 km uzaklıktaki Gercüş’ün üzüm bağlarını, Kırkat Gölü’nün eşsiz atmosferini ve taş evlerini görmek de ilginç bir deneyim olacaktır.

Batman’da akşam keyfi


Batman’da çok sayıda restoran olsa da Petrol Cafe atmosferi ve lezzetli yemekleriyle fark yaratıyor. Kırmızı et sevenleri memnun edecek menüsü ve doyurucu porsiyonları burayı şehirdeki en iyi alternatiflerden biri yapıyor.
Şehirdeki alkol bulunan az sayıda mekândan biri olan Şen Ortaklar Restaurant da akşam yemeği için tercih edilebilir yerlerden.

Batman’da gece hayatı

Batman’ın, gece hayatı bakımından zengin olmadığını söylemeliyiz. Şehirde alkol satan mekân sayısı oldukça sınırlı. Kîne Em Parkı ve 8 Mart Parkı ise halkın akşam saatlerinde ilgi gösterdiği yerler. Yılmaz Güney Sinema Salonu’nda film izlemek de şehirdeki popüler aktivitelerden biri.

Batman oto kiralama

Avis Batman rent a carofisinden araç kiralama işlemini yaparak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Batman’da oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Batman Ofisi
Adres: Batman Havalimanı İç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu No: Dz-09 Batman
Telefon: (0488) 218 0747
www.avis.com.tr

Adresler

Çadır Restaurant: Batman Öğretmenevi Diyarbakır Cad. Batman
Van Kahvaltı Salonu: Demokrasi Bulvarı Batman
Petrol Cafe: T.P.A.O. Batman
Kristal Park: T.P.A.O. Batman
Xalo Heyran Ciğercisi: Yeni Mahalle 1008 Sok. No: 15 Batman
Şen Ortaklar Restaurant: Kültür Mah. (Word Mar yanı) Mahat Magandi Cad. No: 8
Yılmaz Güney Sinema Salonu: Diyarbakır Cad. Turgut Özal Bulvarı No: 262 Batman
Kîne Em Parkı: Fatih Mah. Batman
8 Mart Kadın Parkı: Kültür Mah. Batman