MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Bingöl Araç Kiralama

Bingöl'e Yola Çık


Bingöl’de bir gün


Bingöl, Doğu’nun en çetin doğasına sahip şehirlerinden biri. Yüksek dağlarla çevrili kentin birçok köşesi güzelliğiyle bir tabloyu andırıyor. Bu güzellikleri keşfetmenin en keyifli yolu araç kiralama işlemi yapmaktır. Çünkü size bolca zaman kazandıracaktır. Avis Bingöl oto kiralama ofisinden araç kiralama işlemi yaptıktan sonra şehirde yaşayanların önerileriyle gününüzü planlayabilirsiniz. Bingöl’de ne yenir ya da Bingöl’ün gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorulara aldığımız yanıtları değerlendirerek şehirde daha eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Bingöl’de kahvaltı mekânları

Eyfel Cafe ve Icemar şehrin en şık kahvaltı mekânlarından ikisi. Bingöllülerin günün ilk öğünü için tavsiye ettiği bu iki mekân konuklarına hafta sonları açık büfe köy kahvaltısı sunuyor. Eyfel ve Icemar, şehre özgü lezzetlerin ağırlıkta olduğu kahvaltılarının yanı sıra kahve konusunda da iddialı.


Bingöl’de Gezilecek Yerler

Şehir merkezine yaklaşık 57 km uzaklıktaki Solhan’ın Hazarşah Köyü’nde bulunan Turna Gölü, Bingöllülerin görmenizi önerdiği ilk yer. Bu eşsiz doğa harikasını görmeye giderken, gölün şehre olan uzaklığını farkettiğinizde araç kiralama işlemi yaparak kazandığınız zamana memnun olacaksınız. Bunun nedeni göl üzerinde yüzen adalar. Üç tarafı dağlarla çevrili Turna, bir kriter gölü ve berrak suyu göz kamaştırıyor. Gölün ortasında üç ada bulunuyor. İlk bakışta üç sal olduğu sanılan adalara dikkatli baktığınızda ağır ağır hareket ettiklerini fark edeceksiniz. Adaların yanı sıra göl çevresindeki eşsiz doğanın da burayı görmek için güçlü bir neden olduğunu hatırlatmakta fayda var. Gölün ardından Hazarşah Köyü’nü gezmekten de keyif alabilirsiniz.

Lezzetli bir mola

Yüzen adaların ardından, Bingöl mutfağının en bilinen lezzetlerinden biri olan oğlak eti kavurmasını tatmak için Çobantaşı Köyü’ne doğru yola çıkabilirsiniz. Bingöllülerin kavurmasını öve öve bitiremedikleri Soğuk Çeşme, Turna Gölü’ne yaklaşık 30 km uzaklıkta. Bingöl mutfağı o kadar zengin ki araç kiralama işlemi yapmış olsanız da tüm lezzetleri deneyimlemeniz oldukça güç.
Şehre özgü bir başka lezzet olan bakır kebabı da öğle yemeği için iyi bir alternatif. Bingöllüler, bakır kebabı için merkezdeki Bahçemiş’e gidebileceğinizin altını çiziyor.

Keşfe devam

Muhteşem bir doğanın ortasında, tarihi yapılar bakımında oldukça zengin bir yer olan Kığı, yemekten sonraki durağınız olmalı. Soğuk Çeşme’ye yaklaşık 140, Bahçemiş’e ise 107 km uzaklıkta olan Kığı’ya giderken hırçın dağların arasında nefes kesici bir yolculuğun sizi beklediğini bilmelisiniz. Bingöllülere göre sadece bu yolculuk için bile Kığı’ya gidilmeli. Dağların arasında gizli bir hazine olan ilçeyi keşfetmeye kaleden başlayabilirsiniz. Romalılara ait olduğu tahmin edilen kale, sarp kayalıklarla çevrili ve oldukça ihtişamlı bir görüntüye sahip. İçinde birçok kalıntının sergilendiği kalenin ardından Kığı Camisi’ni gezebilirsiniz. Kığı’daki gezinizi II. Abdülhamid tarafından inşa edilen Selenk Köprüsü’nde sonlandırabilirsiniz. Köprüden bölgenin eşsiz doğasını izlemek ayrı bir keyif.

Akşam keyfi


Kığı’da geçirdiğiniz saatlerin ardından akşam yemeği için şehir merkezine dönebilirsiniz. Bingöllülerin, güne yakışacak bir akşam için önerisi Siesta Restoran. Kuzu kaburga, kavurma ve beyti sarmasını mutlaka denemeniz gereken Siesta, şehrin en şık mekânlarından biri.

Grand Berti Otel’in Türk mutfağında iddialı restoranı da Bingöllülerden öğrendiğimiz bir diğer alternatif. Özellikle et yemekleriyle öne çıkan restoranın barında geceye devam edebilirsiniz.

Bingöl oto kiralama

Bingöl’ün etkileyici doğasını ve tarihi güzelliklerini keşfetmenin en pratik yolu Avis Bingöl oto kiralama ofisinden araç kiralama işlemi yapmak ve yolun keyfini çıkarmak. Bingöl oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Bingöl Ofisi
Adres: Muş Bingöl Yolu Üzeri Grand Berti Otel Yanı Bingöl
Telefon: 0(544) 722 4910
www.avis.com.tr

Adresler

Icemar: Saray Mahallesi İl Özel İdaresi karşısı Bingöl
Eyfel Kafe & Restoran: Hükümet Cad. Bingöl
Yüzen adalar: Hazarşah Köyü Solhan Bingöl
Soğuk Çeşme Kavurma: Çobantaşı Köyü Bingöl
Bahçemis: İnönü Mah. Kültür Cad. No: 46/A Bingöl
Grand Berti Otel: Saray Mah. Elazığ-Muş Yolu Cad. No: 100 Merkez Bingöl
Siesta Restoran & Cafe: Binmax AVM Hastane Cad. Bingöl