MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Çanakkale Araç Kiralama

Çanakkale'ye Yola Çık


Çanakkale’de bir gün


Çanakkale, cömert doğası ve köklü tarihiyle şanslı bir şehir. Sayısız güzellik vadeden bu kenti bir gün içinde en doğru şekilde yaşayabilmek için bir araç kiralamak yapmanızı önerdiğimiz ilk şey. Çanakkale’de araç kiralama adımını attıktan sonra geriye, şehri bilenlerin önerileriyle bir gününüzü planlamak kalıyor. Çanakkale’de ne yenir, nerede denize girilir, Çanakkale’nin tarihi yerleri nerelerdir gibi sorulara aldığımız yanıtlarla renklendireceğiniz harika bir gün sizi bekliyor.

Çanakkale’de kahvaltı mekânları


Cafe du Port ve Soulmate Coffee & Bakery, günün ilk lezzet durakları. Çanakkaleliler, iki mekân arasında seçim yapmakta zorlandılar. Cafe du Port deniz manzarasıyla, Soulmate ise şık sunumu ve leziz kahvesiyle öne çıkıyor. Cafe du Port’un açık büfe kahvaltısında yok yok. Soulmate’in kahvaltı tabağı ve pastaları enfes. Karar vermekte zorlanırsanız, kahvaltınızı Cafe du Port’ta yaptıktan sonra, kahvenizi Soulmate’te içebilirsiniz.

Çanakkale’nin tarihi yerleri


1998’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Truva Antik Kenti, Çanakkale merkeze 30 km uzaklıkta. Truva Savaşı’nın gerçekleştiği, 3000 yıllık bir tarihe sahip olan kent, Homeros'un İlyada'sına göre Zeus'un torunu Tros tarafından kurulmuş. İlyada'da Truva Savaşı'ndan da detaylarıyla bahsediliyor. Savaşın nedeni Truva Kralı Priamos'un oğlu Paris'in, güzeller güzeli Helen'e duyduğu aşktır. Efsaneye göre Helen, evlenmek için Sparta kralı Menelaos'u seçer. Buna kabullenemeyen Paris, Menelaos'un Girit'e gittiği sırada ona ait hazineyi çalar ve Helen'i kaçırır ve bu böylece savaş başlar. On yılı aşkın bir süre sürdüğü bilinen savaşın kaderini değiştiren olay, bugün Truva'nın sembolü olan at heykelidir. Bitmek bilmeyen savaşı atın içine saklanan askerler sona erdirir. Paris öldürülür, Truva'daki kadınlar ve çocuklar esir alınır, Menelaos Helen'i alarak Sparta'ya döner.

Lezzetli bir mola


Truva’dan sonraki durağınız Assos olabilir. Öncesinde peyniriyle meşhur Ezine’de kısa bir mola verebilirsiniz. Ezine’nin yaklaşık 40 km güneyindeki Assos Limanı’nda ahtapot ızgarası, Ege otları ve mezeleriyle meşhur Uzun Ev ilk durağınız olabilir. Çanakkalelilere göre Uzun Ev, Assos’taki en iyi balık lokantalarından biri.
Kadırga Koyu’ndaki Assos Club Beyaz’a ait menünün yıldızları zeytinyağlılar. Bahçesinde yetişen zeytinleri de oldukça lezzetli olan mekân, balık konusunda da iddialı.

Keşfe devam


Çanakkale'nin en güzel köşelerinden biri olan Assos Antik Kenti, mükemmel bir deniz ve Midilli Adası manzarasına sahip. MÖ 6. yüzyıla kadar uzanan tarihinde Yunan, Makedon ve Pers imparatorluklarının hâkim olduğu Assos, Hıristiyanlar için kutsal kabul ediliyor. Pavlik Kilisesi'nin kurucusu misyoner Pavlus'un burayı ziyareti nedeniyle kutsallık atfedilen kentteki önemli yapıların başında Athena Tapınağı geliyor. Tarihi kentin en yüksek noktasında bulunan yapı, Anadolu'da Arkaik Çağ'da yapılan ilk dor düzenindeki tapınak. Assos'un koruyucu tanrıçası Athena için yapılan tapınağa çıkarak günbatımını izlemek müthiş bir keyif.
Behramkale’deki antik kentin ardından yaklaşık 25 km uzaklıktaki Apollon Smintheion Tapınağı’na doğru yola çıkabilirsiniz.
Assos’ta yapılacak en keyifli aktivitelerden biri de deniz ve güneşin tadını çıkarmak. Çanakkalelilerin önerdiği Kadırga ve Sivrice koylarını denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Akşam keyfi


Assos’ta geçirdiğiniz saatlerin ardından Çanakkale merkeze dönmeyi planlıyorsanız Hektor Şarap Evi’ni akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Çanakkale Boğazı manzarasına karşı kiremitte köfte ve şarabın keyfini burada çıkarabilirsiniz.
Akşam yemeği için bir diğer öneri Akol Balık Restoran. Burada panoramik manzara, balık ve meze keyfinizi rakıyla ya da şarapla renklendirebilirsiniz.

Çanakkale’de gece hayatı


Çanakkale’de geçirdiğiniz güzel bir günün ardından yorgunluğunuzu La Lintera Bar’da atabilirsiniz. Ardından hâlâ enerjiniz kaldıysa Hayal Kahvesi’ndeki canlı performansları izleyebilir ya da Lodor isimli kulüpte geceye devam edebilirsiniz.

Çanakkale oto kiralama

Avis Çanakkale ofislerinden araç kiralayarak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Çanakkale’de oto kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Çanakkale Ofisleri
Şehir Merkezi Ofisi
Adres: Kemalpaşa Mah. Yalı Cad. No: 31 Merkez Çanakkale
Telefon: (0286) 212 2575
Çanakkale Havalimanı Ofisi
Adres: Çanakkale Havalimanı İç Hatlar Terminali Çanakkale
Telefon: (0286) 212 2575
www.avis.com.tr

Adresler

Cafe du Port: Kemalpaşa Mah. Yalı Cad. No: 12 Çanakkale
Soulmate Coffee & Bakery: Burda AVM Giriş Kat No: 112 Çanakkale
Truva Antik Kenti: Tevfikiye Çanakkale
Uzun Ev: Behramkale Köyü Sahili Ayvacık Çanakkale
Assos Club Beyaz: Assos Behram Köyü Kadırga Koyu No: 13 Ayvacık Çanakkale
Assos Antik Kenti: Behramkale Köyü Ayvacık Çanakkale
Apollon Smintheion Tapınağı: Gülpınar Ayvacık Çanakkale
Hektor Şarap Evi: . İntepe Yolu Çanakkale
Akol Balık Restoran: Kayserili Ahmetpaşa Cad. Kordonboyu No: 32 Çanakkale
La Lintera Bar: Kayserili Ahmet Paşa Cad. İskele Meydanı No: 11 Çanakkale
Hayal Kahvesi: Kemalpaşa Saat Kulesi Meydanı No: 6 Çanakkale.
Lodor: Cevatpaşa Mah. Nara Sok. No: 1 Çanakkale