MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Erzurum Araç Kiralama

Erzurum'a Yola Çık


Erzurum’da bir gün


Palandöken Dağı eteklerinde yer alan Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri. Erzurum’u keşfetmek için araç kiralama işlemimizi yapıp yola koyuluyoruz. Şehirde yaşayanlara Erzurum’da ne yenir, Erzurum’un gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorular sorduk ve aldığımız yanıtlarla keyifli bir gezi planı oluşturduk.

Erzurum’da kahvaltı mekânları

Gezimize leziz bir kahvaltıyla başlayalım. Erzurumluların favori kahvaltı mekânı El Molino Kafe. Dekorasyonu ve zengin menüsüyle El Molino lezzet tutkunlarından tam puan alıyor.
Kahvaltı için diğer alternatifse Lüks Pastanesi. Sade bir pastane gibi görünse de kahvaltı tabağını gördükten sonra Lüks’ün bundan çok daha fazlası olduğunu anlayacaksınız.

Erzurum’da gezilecek yerler

Erzurum’da görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında mimarisiyle dikkat çeken Öşvank Kilisesi geliyor. Uzundere’nin Çamlıyamaç Köyü’ndeki kilise, 963- 973 yılları arasında Gürcü prensleri David ve Bagrat tarafından yaptırılmış.

Öşvank Kilisesi’nin ardından muhteşem manzarasıyla bilinen Balıklı Köyü’ne gidebilirsiniz. Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi de Balıklı Köyü’nde bulunuyor. Dilerseniz gölde sandalla gezebilir ya da tarihlerini takip ederek, göl kenarında düzenlenen şenliklere katılabilirsiniz.

Lezzetli bir mola

Erzurum’da kebap ve alabalık yiyebileceğiniz birçok restoranla karşılaşacaksınız. Erzurumluların önerisiyse Asmalı Konak Restoran. Cağ kebabının en lezzetlisini tatmak için buraya uğramanızı tavsiye ediyoruz. Hafta sonları biraz kalabalık olsa da bu lezzeti tatmak için beklediğinize değecek. Pınarkeyf Balık Restoranı’nda ise hem göl manzarasının hem de tereyağlı alabalığın tadını çıkarabilirsiniz.

Keşfe devam


Tortum Şelalesi’ne 110 km mesafede olan Palandöken bir sonraki durağınız olmalı. Kayak ve kış sporları merkezi olan Palandöken’den şehir manzarasını izleyebilirsiniz.

Şehrin merkezinde yer alan ve Erzurum’un sembolü olarak bilinen Yakutiye Medresesi, taş kapısının üzerindeki işlemeleriyle gerçek bir şaheser. 1310 yılında Hoca Yakut Gazan tarafından yaptırılmış medrese oldukça iyi korunmuş.
Eski Erzurum evlerinin bir örneği olan Erzurum Atatürk Evi de gezi programınızda olması gereken yerlerden biri. Atatürk’ün 1919 yılında 52 gün boyunca kaldığı evde Erzurum Kongresi bildirilerinin basıldığı matbaa makinesi de sergileniyor.

Akşam keyfi


Akşam yemeği için ilk önerimiz Tarihi Emirşeyh Köftecisi. Cağ kebabında da iddialı olan mekânın pekmezli baklavasını da mutlaka tadın. Bir diğer alternatif olan Steak House & Cadde Cafe’de de hünkârbeğendi ve çökertme kebabını mutlaka denemelisiniz.

Erzurum’da gece hayatı

Şık dekorasyonu ve eğlenceli atmosferiyle Bar’o Cafe gecenize keyif katacak bir mekân.

Erzurum’da Oto Kiralama

Avis Erzurum ofisinden araç kiralamak şehri keşfetmenizi kolaylaştıracak. Erzurum’da oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Erzurum Ofisleri
Erzurum Terminal / Dadaşköy
Adres: Gez Mah. Kazım Karabekir Cad. Sümbül Sok. Dumlu Apt. No: 7/C Erzurum
Telefon: (0442) 233 8088
Erzurum Havalimanı
Adres: Çiftlik Mah. Erzurum Havalimanı
Telefon: (0533) 364 7828
www.avis.com.tr

Adresler

El Molino Kafe: Muratpaşa Mah. Cumhuriyet Cad. 25200 Erzurum
Lüks Pastanesi: Çaykara Cad. Erzurum
Öşvank Manastırı: Çamlıyamaç Uzundere Erzurum
Balıklı Köyü: Uzundere Erzurum
Tortum Gölü: Uzundere Erzurum
Tortum Şelalesi: Uzundere Erzurum
Asmalı Konak Restaurant: Artvin yolu üzeri 70. km. Uzundere Erzurum
Pınarkeyf Balık Restoran: Uzundere Erzurum
Palandöken Kayak Merkezi: Palandöken Erzurum
Yakutiye Medresesi: Lalapaşa Mah. Yakutiye Erzurum
Erzurum Atatürk Evi: Çaykara Cad. Yukarı Mumcu Sok. Erzurum
Tarihi Emirşeyh Köftecisi: Tebriz Kapı Cad. No: 172 Erzurum
Steak House & Cadde Cafe: Cumhuriyet Cad. Dumlu AVM Erzurum
Bar'o Cafe: Yeni Yönetim Cad. Erzurum