MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Eskişehir Araç Kiralama

Eskişehir'e Yola Çık


Eskişehir’de Bir Gün


Eskişehir, çoğumuzun aklında “öğrenci kenti” olarak yer etmiş bir şehir. Ancak son yıllarda yaşadığı inanılmaz değişim ile Eskişehir her kesimden gezginin ilgisini çekebilecek bir kent görünümünü aldı. Eskişehir’de araç kiralamak kentin hareketli yaşamını ve zengin tarihini keşfetmenize yardım edecek.
Eskişehir’de araç kiralama, Eskişehir’i keşfetmek için yapmanız gereken ilk iş. Aracınızı kiraladıysanız gelin Eskişehir’de görülmesi gereken yerler nereler, Eskişehir’de neler yenir, Eskişehir’de neler yapılır sorularının cevaplarını vermeye çalışalım.

Eskişehir Kahvaltı Mekânları


Eskişehir’de güne artık Eskişehirliler için klasikleşmiş mekânlardan biri olan Acıktım Kafedeyiz’de başlayabilirsiniz. Eğer güne yeşillikler içinde başlamayı tercih ederseniz kent merkezinden yaklaşık 5 km uzaklıktaki Şelale Park Restoran sizin için iyi bir tercih olabilir.

Eskişehir Gezilecek Yerler


Kahvaltınızı yaptıktan sonra Eskişehir kent merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan Yazılıkaya Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, burada üzerinde Frig dilinde yazıtlar bulunan Midas Anıtı’nı görebilirsiniz.
Yazılıkaya Antik Kenti’ni gördükten sonra şehir merkezine geri dönüp Odunpazarı’nı keşfe başlayabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda yenilenen bu semt, dar sokakları ve geleneksel mimarisiyle sizi etkileyecek.

Lezzetli Bir Mola


Odunpazarı sokaklarını dolaşmaya başlamadan önce geleneksel yemekleri tatmak için eski bir konakta yer alan Kasr-ı Nur Restoran’ta mola verebilirsiniz. Mekânın zeytinyağlı yaprak sarması ve Ankara tavası denemeye değer.
Yemek yerken Eskişehir manzarasının tadını çıkarmak istiyorsanız sizin için başka bir alternatif de Lollo Rosso olabilir. Mekânın manzarası kadar menüsü de etkileyici.

Eskişehir’i Keşfe Devam


Odunpazarı’nı dolaşırken görmeniz gereken ilk yer bir 16. yüzyıl Osmanlı yapısı olan Kurşunlu Cami. Caminin külliyesinde yer alan Eskişehir Sanatları Çarşısı’nda Eskişehir’e özgü lületaşı işlemeciliğinin güzel örneklerini görebilirsiniz. Özellikle pipo meraklısıysanız, lületaşından yapılmış bir pipo, Eskişehir gezinizi hatırlatacak güzel bir hatıra olabilir.
Odunpazarı’ndan kent merkezine doğru yaklaştığınızda Eskişehir Arkeoloji Müzesi’ni göreceksiniz. Son yıllarda yenilenen müze, oldukça zengin bir koleksiyona sahip.
Akşam saatleri yaklaştıkça kent sokaklarının hareketlenmeye başladığını göreceksiniz. Bu saatler Eskişehirlilerin “Adalar” olarak adlandırdıkları Porsuk Çayı kıyısında gezinmek için ideal vakitler. Çayın kıyısında gençlerin arasına karışabilir, genellikle genç insanların “takıldıkları” kafelerde dinlenebilirsiniz.

Eskişehir’de Akşam Keyfi

Eskişehir ziyaretçilerine akşam yemeği için birçok alternatif sunuyor. Bu alternatiflerin en iyilerinden biri şık atmosferiyle hizmet veren Sempre. Menüsünde İtalyan mutfağından yemekler yer alan Sempre, güzel bir akşama başlangıç için doğru adres.

Eskişehir’de akşam yemeği için diğer bir alternatif de 222 Park içinde yer alan Sish. Menüsünde dünyanın farklı mutfaklarından örnekler yer alan Sish geceye adım atmak için de iyi bir mekân.

Eskişehir’de Gece Hayatı


Eğer yemeğinizi Sish’te yediyseniz başka bir yere gitmenize gerek yok. Geceye farklı tarzlarda kulüplerin olduğu bir kompleks olan 222 Park’ta devam edebilirsiniz.
Eskişehir bir öğrenci kenti olduğundan mutlaka değerlendirmeniz gereken diğer bir alternatif de geceyi gençlerin arasına karışarak geçirmek. Bunun için de gençlerin sıklıkla tercih ettiği Barlar Sokağı’nda bir tur atabilirsiniz.

Eskişehir Araç Kiralama

Eskişehir’de araba kiralamak Eskişehir gezinizin daha keyifli geçmesini sağlayacaktır. Eskişehir’de araç kiralama işlemlerinizi web sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.
Avis Eskişehir Araç Kiralama Ofisi
Adres: Yenibağlar Mh. Eti Cd. 39/B Tepebaşı /Eskişehir
Telefon: (0222) 330 30 60
www.avis.com.tr

Adresler

Acıktım Kafedeyiz: Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. No: 61/A Tepebaşı Eskişehir
Şelale Park Restoran: Çankaya Mah. Şehit Mustafa Yıldız Sok. No: 2 Odunpazarı Eskişehir
Yazılıkaya Antik Kenti: Yazılıkaya Köyü Han Eskişehir
Kasr-ı Nur Restoran: Paşa Mah. Koca Müftü Sok. No: 6 Odunpazarı Eskişehir
Lollo Rosso: Çankaya Mah. Şehit Mustafa Yıldız Sok. No: 2/1 Odunpazarı Eskişehir
Kurşunlu Cami: Paşa Mah. Odunpazarı Eskişehir
Eskişehir Arkeoloji Müzesi: Atatürk Bulvarı No: 64 Eskişehir
Sempre: Hoşnudiye Mah. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad. No: 13 Tepebaşı Eskişehir
Sish: Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. No: 103 Eskişehir