MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

İzmit Araç Kiralama

İzmit'e Yola Çık


İzmit’te bir gün


Sanayi şehri olarak bilinen İzmit, ziyaretçilerini şaşırtmayı seviyor. Şehrin size sunduğu sürprizleri keşfetmenin en iyi yoluysa bir araç kiralamak. Listenizdeki “İzmit’te araç kiralama” maddesinin üstünü çizdikten sonra diğer maddelere geçebilirsiniz. İzmitlilerin önerileri günü planlarken işinizi oldukça kolaylaştıracak. İzmit’te ne yenir? İzmit’in gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorulara aldığımız yanıtlarla gezinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

İzmit’te kahvaltı mekânları


Ev yapımı ekmekler ve sınırsız bir kahvaltı… İzmit merkeze yaklaşık 25 km uzaklıktaki Cansu Alabalık, güne iyi bir başlangıç yapmak için en iyi seçeneklerden biri. İzmitliler, mekânın kiremitte peynirini özellikle tatmanızı öneriyor.
Merkezdeki Hoşgör de şehrin en iyi kahvaltı mekânları arasında. Kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltısından övgüyle bahsedenlere göre krep ve menemen de mutlaka tadılmalı.

İzmit’in gezilecek yerleri


İzmitlilerin kahvaltıdan sonra gitmenizi önerdiği ilk yer Kartepe. Popüler bir kayak ve su sporları merkezi olan bölge kentin en görülmeye değer köşelerinden biri. Kartepe Kayak Evi’nde kışın keyfini kayak yaparak çıkarabilir ya da yaklaşık 13 km uzaklıkta, eşsiz doğasıyla bilinen Maşukiye’de piknik ya da trekking yapabilirsiniz.
Kartepe’ye yaklaşık 11 km uzaklıkta olan Kuzu Yaylası da doğa tutkunlarının listesinde olması gereken yerlerden biri.

Lezzetli bir mola


Kartepe ve çevresindeki gezinizin ardından Taşhan Restoran’da mola verebilirsiniz. İzmitlilerin dana antrikot ve pirzolasını tavsiye ettiği mekân, Karatepe’ye yaklaşık 8 km uzaklıkta.
Öğle yemeğinde deniz mahsullerini tercih ederseniz, Hereke Balık Restoran en doğru mekânlardan biri. Kıyıda, manzarasıyla öne çıkan mekânın ahtapot ızgarası, karides tavası ve mezeleri ağzınıza layık.

Keşfe devam


Osman Hamdi Bey, Osmanlı’nın en büyük müzecisi ve önemli ressamlarından biri. Kaplumbağa Terbiyecisi hâlâ Türk resim sanatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ünlü ressamın 1884’te Gebze Eskihisar’da inşa ettirdiği köşk Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi olarak hizmet veriyor. Osman Hamdi Bey’in 26 yıl boyunca yaz aylarını geçirdiği Eskihisar sahilinin batısında bulunan ev, sanatçının en ünlü eserlerini yaptığı yer olması nedeniyle de önemli. Müzeyi gezmek, İzmit gezinizin en ilginç aktivitelerinden biri olabilir.
Öğlen saatlerinde ikinci durağınız köşke yaklaşık 800 m uzaklıktaki Eskihisar Kalesi olabilir. İçinde bir amfiteatr bulunan bu Bizans yapısını gördükten sonra sahilde günbatımını izlemek keyifli olacaktır.
Kaleye yaklaşık 25 km uzaklıktaki Kaiser II. Wilhelm Köşkü ve Tarihi Misafirhanesi de mimarlığa ilgi duyanlar için keyifli bir seçenek. İtalyan asıllı mimar Raimondo D’Aranco’nun tasarladığı yapı Hereke’de bulunuyor. Köşkün hemen yanındaki dokuma fabrikasında meşhur Hereke halılarını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Akşam keyfi


WES Hotel’de hizmet veren Barista Roof Restoran, Körfez manzarası ve zengin içecek menüsüyle akşam yemeği için ideal bir durak. İzmitlilerin şıklığı ve lezzetli menüsü sebebiyle önerdikleri mekânda somon ya da soslu ördek yiyerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Barista gibi La Flora da bir otel restoranı. İzmitliler mekânın et yemeklerini, özellikle de ciğerini denemenizi tavsiye ediyor. Deniz mahsulleri de oldukça lezzetli olan La Flora size keyifli bir akşam vadediyor.

İzmit’te gece hayatı

İzmitlilerin geceye devam etmek isteyenlere ilk önerisi The North Shield oldu. Burada günün yorgunluğunu atabilir, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Daha uzun bir gece isteyenlerin İzmit’te gitmeleri gereken adresse Club Adress.

İzmit oto kiralama

Avis ofisinden araç kiralamak İzmit ve çevresini daha kolay keşfetmenizi sağlayacak. İzmit’te oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama İzmit Ofisi
Adres: Kemalpaşa Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. No: 154 İzmit Kocaeli
Telefon: (0262) 325 2555
www.avis.com.tr

Adresler

Cansu Alabalık: Soğuksu Mah. Çiftlik Cad. Kasımpatı Sok. Maşukiye Kartepe Kocaeli
Hoşgör: Ömerağa Mah. İnönü Cad. No: 148 İzmit Kocaeli
Kartepe Kayak Evi: Çınarlı Mah. Leyla Atakan Cad. No: 18 Maşukiye Kartepe Kocaeli
Taşhan Cafe Restaurant: Maşukiye Mah. Leyla Atakan Cad. No: 86 Kartepe Kocaeli
Hereke Balık Restoran: Agah Ateş Mah. Tayyar Yıldırım Cad. Marina No: 8 Hereke
Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi: Eskihisar Köyü Osman Hamdi Bey Cad. Gebze / Kocaeli
Kaiser II. Wilhelm Köşkü ve Tarihi Misafirhanesi: Agah Ateş Mahallesi Hereke Kocaeli
TBMM Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası: Agâh Ateş Mah. Tayyar Yıldırım Cad. No: 14 Hereke / Kocaeli
Eskihisar Kalesi: Eskihisar Köyü Gebze Kocaeli
Barista Roof Restoran: Kozluk Mahallesi Dut Sok. No: 2 İzmit Kocaeli
La Flora: Yenişehir Mah. Dönmez Sok. No:13 İzmit Kocaeli
The North Shield: Yenişehir Şehit Ergün Köncü Sok. Ramada Plaza İzmit No: 10 İzmit Kocaeli
Club Adress: Balıkçılar Çarşısı Halkevi Mevkisi İzmit Kocaeli