MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Kayseri Araç Kiralama

Kayseri'ye Yola Çık


Kayseri’de bir gün


Kayseri gezilecek yerler ve denenecek lezzetler bakımından bereketli bir şehir. Bir gün içinde neleri görmeli, nerelerde soluklanmalı, karar vermek bir hayli zor. İşinizi kolaylaştırmak için şehri en iyi bilenlere Kayseri’de ne yenir, Kayseri’nin tarihi yerleri nerelerdir gibi sorular yönelttik. Aldığımız yanıtlarla bir gününüzü planlamadan önce, Kayserililerin ilk önerilerinin bir araç kiralamak olduğunu hatırlatalım. Kayseri’de araç kiralama işleminin ardından şehri bilenlerin önerileriyle şekillenecek keyifli bir gün sizi bekliyor.

Kayseri’de kahvaltı mekânları


Kayserililerin günün ilk öğünü için önerisi Sinemasal. Geleneksel lezzetlere kattığı çağdaş yorumlarla bilinen mekân, şıklığıyla da dikkat çekiyor. Sinemasal klasik kahvaltı tabağının yanı sıra birçok seçenek sunuyor. Toprak güveçte menemen, pastırmalı yumurta gibi yerel lezzetlerin yanı sıra bruschetta ve Fransız usulü eritme peyniri bunlardan bazıları. Eski bir Kayseri konağında hizmet veren Alamet-i Farika, şehre özgü lezzetlerden oluşan kahvaltısıyla ilgi gören bir diğer alternatif.


Kayseri’de gezilecek yerler

Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas, Kayserililerin görmenizi önerdikleri ilk yer oldu. Ağırnas, küçük bir yer olmasına karşın şehrin önemli mimari yapılarından birçoğunu görme fırsatı sunuyor. Melikgazi’de ilk durağınız Mimar Sinan’ın 21 yaşına kadar yaşadığı, bugün müze olarak hizmet veren ev olmalı.
Ağırnas, Türklerden önce Hristiyanların Anadolu’daki önemli yerleşim yerlerinden biriydi. Bölgede yaşamış Hristiyanlara ait birçok yapı, burayı önemli bir turizm merkezi haline getirmiş. Hristiyanlığın ilk kabul edildiği dönemlere ait Ağırnas Yeraltı Şehri, mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Agios Prokopis ve Surp Krikor Lusavoriç kiliseleri de Ağırnas’ın dikkat çekici yapıları arasında.

Lezzetli bir mola


Günün ikinci yemek molasını Melikgazi’de vermek isteyebilirsiniz. Kayserililerin Melikgazi’deki önerisi olan Bahçe Kule Restoran, ızgara ve mangal sevenlerin keyfine keyif katacak bir yer. Mekânın özel localarındaki mangallarında etlerinizi kendiniz pişirebilir ya da usta şeflerin hazırladıkları lezzetleri tadabilirsiniz. Kuzu şiş, ciğer şiş ve kuzu kaburga, Kayserililerin tatmanızı tavsiye ettikleri yemekler.
Öğle yemeği için şehir merkezine gitmek isterseniz Gubate’nin tadı damağınızda kalacak lezzetleri sizi bekliyor. Şehrin en iyilerinden biri olduğu söylenen mekân, Çerkez mutfağına ait tatlarla tanışmak için en doğru adres. Gubate’de mutlaka Çerkez mantısını denemelisiniz. Mekâna adını veren Çerkez böreği gubate, velibah ya da halvane burger başlangıç için düşünülebilir.


Keşfe devam


Mimar Sinan’ın doğduğu yeri görmek ve mantı yemek Kayseri’de mutlaka yapılması gereken şeylerdi. Sıra geldi Kayserililerin olmazsa olmaz dedikleri Erciyes Dağı’nı keşfe. Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olan Erciyes, şehir merkezinin 25 km batısında. Sonbahar ve kış aylarında kayak merkezi olan dağ, havaların ısınması ve karların erimesiyle serin bir yaylaya dönüşüyor. Şehir sıcaktan kavrulurken, Kayserililer Erciyes’e gelerek serin ve keyifli bir gün geçiriyorlar. Erciyes, kış sporlarını sevenlere heyecan, doğa âşıklarına da unutamayacakları bir deneyim vadediyor.

Kayseri’de akşam keyfi

Yorucu fakat keyifli bir günü geride bıraktınız. Hep hatırlayacağınız bu günü güzel bir akşam yemeğiyle renklendirmek ister misiniz? Yanıtınız evetse Kayserililerin Radisson Blu Otel’deki Çatı Restoran önerisine kulak verin. Izgaraları ve deniz mahsulleriyle meşhur mekânın barı da geceye devam etmek için düşünülebilir.

Kayserililerin bir diğer önerisi, gizemli atmosferi ve lezzetli menüsüyle bilinen, 800 yıllık Sultan Hamamı’nda hizmet veren Sabiha Sultan Restoran. Menüsünde Osmanlı ve Türk mutfağına yer veren Sabiha Sultan’da açılışı toyga aşıyla yapmalısınız. Ardından kâğıtta pastırma, sultan kebabı ya da hürrem kebabıyla lezzet yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Osmanlı tatlı tabağı da hiç şüphesiz keyfinize keyif katacak.

Kayseri’de gece hayatı

Hilton’un terasındaki Kale Roof Bar, günü erken bitirmek istemeyenleri memnun edecek bir mekân. Günün yorgunluğunu Kayseri manzarasına karşı içkinizi yudumlayarak burada atabilirsiniz. Cafe Mills ise popüler müzik ve dans sevenler için Kayseri’deki en doğru adreslerden biri.

Kayseri’de oto kiralama

Avis Kayseri ofisinden araç kiralamak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Kayseri’de oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Kayseri Ofisi
Adres: Osman Kavuncu Cad. Eski Sanayi Bölgesi 6. Cad. No: 1 Kocasinan Kayseri
Telefon: (0352) 222 6196
www.avis.com.tr

Adresler

Sinemasal: Alparslan Mah. Mustafa Şimşek Bulvarı Gökçe Fidan Sok. No: 5/B Melikgazi Kayseri
Alamet-i Farika: Tacettin Veli Mah. Deliklitaş Cad. No: 8/1 Kayseri
Mimar Sinan Evi: Ağırnas Melikgazi Kayseri
Ağırnas Yeraltı Şehri: Ağırnas Melikgazi Kayseri
Agias Prokopis Kilisesi: Melikgazi Kayseri
Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi: Melikgazi Kayseri
Bahçe Kule Restoran: Sivas Cad. 4. km No: 242 Melikgazi Kayseri
Gubate Restoran: Mevlana Mah. M. Akif Ersoy Cad. Aydın Çarşı Sitesi No: 22/C Talas Kayseri
Radisson Blu Kayseri: Hunat Mah. Sivas Bulvarı 24. Sok. Melikgazi
Sabiha Sultan Restoran: Cumhuriyet Mah. No: 12 Kayseri
Hilton Kayseri Kale Roof: Cumhuriyet Meydanı İstasyon Cad. No: 1 Kayseri
Cafe Mills: Cumhuriyet Meydanı Kale önü No: 2 Kayseri