MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Kırşehir Araç Kiralama

Kırşehir'e Yola Çık


Kırşehir’de bir gün


Kırşehir medreseleri, kervansarayları, şifalı suları, el sanatları ve tarihi eserleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Kırşehir’de araç kiralama işleminin ardından şehri köşe bucak gezebilirsiniz. Şehri bilenlere Kırşehir’de ne yenir, Kırşehir’in tarihi yerleri nereler, keyifli bir gün geçirmek için neler yapılmalı diye sorduk ve aldığımız cevaplar doğrultusunda programımızı hazırladık.

Kırşehir’de kahvaltı mekânları

Güne otantik bir atmosferde başlamak isteyenler Ağalar Konağı Kültür Evi önerisini dikkate almalı. Burasının açık büfe kahvaltısı, özenle düzenlenmiş bahçesi ve özgün mimarisiyle şehrin en sevilen mekânlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ağalar Konağı, geniş bahçesi ve oyun alanıyla özellikle çocuklu aileler için doğru bir tercih.

Coffeemania’nın serpme kahvaltısı da güne başlamak için iyi bir alternatif. Hızlı bir sabah keyfi için mekânın tost çeşitleri de değerlendirilebilir.

Kırşehir’de gezilecek yerler

182 kuş türüne ev sahipliği yapan Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir’de görülmesi gereken yerlerden ilki. Flamingodan dağ bülbülüne, kırlangıçtan yalıçapkınına pek çok kuş türünü gözlemleyebileceğiniz Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nde birkaç saat geçirebilirsiniz.
Kuş Cenneti gezinizin ardından Mucur Yeraltı Şehri’ni ziyaret edebilirsiniz. Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hristiyanların inşa ettiği bu yeraltı şehri 42 odadan oluşuyor. Mucur Yeraltı Şehri’nde dehlizler, ahırlar ve ibadet yerleri de bulunuyor.

Lezzetli bir mola

Yeraltı şehrine yaklaşık 1 km uzaklıkta olan Şanal Et Mangal Alabalık, öğle yemeği için oldukça doğru bir seçim. Manda yoğurdu, alabalık ve kavurma, Şanal’da kesinlikle tatmanız gereken lezzetler arasında.
Hisar Et, günlük taze etleri ve nezih atmosferiyle Kırşehirlilerin önerdiği bir diğer mekân. Hisar’ın köftesi ve pirzolasını mutlaka tatmanızı öneriyoruz. Kapalı ve açık alana sahip mekân misafirlerine oldukça rahat bir ortam sunuyor.

Keşfe devam


Kervansaray Mahallesi’nde bulunan Aşık Paşa Türbesi 14. yüzyılın başlarında, Eretna Beyliği döneminde inşa edilmiş. Garipname’nin yazarı Aşık Paşa için yapılan türbenin istiridye kabuğu şeklindeki kapısı dikkat çekiyor.
1936 yılında kurulan Kırşehir Müzesi’ni ziyaret ederek 5000’den fazla etnografik ve arkeolojik eseri inceleyebilirsiniz. MÖ. 3000’li yıllara dayanan bu değerli parçaların büyük bölümü, bölgede yapılan kazılarda ortaya çıkarılmış. Birbirinden değerli bu tarihi kalıntılar müze projesi hayata geçmeden önce şehir merkezinde yer alan Alaaddin Camii’nde depolanıyormuş. Daha sonra müzeye taşınarak sergilenmeye başlamış.
Kırşehir Müzesi’ne 25 km uzaklıktaki Kesikköprü Köyü’ne giderek Cacabey Kervansarayı olarak da bilinen Kesikköprü Kervansarayı’nı görebilirsiniz. Tarihi 13. yüzyılın başlarına dayanan kervansaray, geometrik motiflerle süslü, yalın bir mimariye sahip.

Akşam keyfi

Kırşehirliler, akşam yemeği için günün tüm yorgunluğunu atabileceğiniz Ahi Restoran’ı öneriyor. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz restoranda Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler tadabilirsiniz.

Kırşehir’de gece hayatı


Gece için önerimiz Roof. Ramada Resort Kırşehir Termal & Spa’nın içerinde bulunan mekân, şehir manzarası ve dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Grand Terme Hotel Lobi de eğlenceli bir gece geçirmenizi sağlayacak diğer alternatif.

www.avis.com.tr

Adresler

Ağalar Konağı Kültür Evi: Kayabaşı Mah. Kadıhanı Cad. No: 43/1
Coffeemania: Kuşdili Mah. Terme Cad. Birlik Apt. No: 11
Seyfe Gölü Kuş Cenneti: Mucur Kırşehir
Mucur Yeraltı Şehri: Mucur Kırşehir
Şanal Et Mangal Alabalık: Solaklı Mah. Mucur Kırşehir
Hisar Et: Gölhisar Mah. Kırşehir
Aşık Paşa Türbesi: Kervansaray Mah. Kırşehir
Kırşehir Müzesi: Ahi Evran Mah. Ahi Evran Cad. No: 10 Kırşehir
Kesikköprü Kervansarayı: Kesikköprü Köyü Kırşehir
Ahi Restoran: Bağlar Başı Mah. Şehit Kerem Aydın Cad. 49/51 Kalankaldı Kırşehir
Grand Terme Hotel Balık Restoran: Terme Caddesi No: 132 Kırşehir
Roof: Bağlar Başı Mah. Şehit Kerem Aydın Cad. 49/51 Kalankaldı / Kırşehir
Grand Terme Hotel Lobi: Terme Caddesi No: 132 Kırşehir