MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Manisa Araç Kiralama

Manisa'ya Yola Çık


Manisa’da bir gün


Ege’nin özel kentlerinden biri olan Manisa’da yaşayanlardan aldığımız önerilerle sizin için bir gezi programı hazırladık. Manisa’da ne yenir ya da Manisa’nın gezilecek yerleri nerelerdir gibi soruları Manisalılara sorduk. Ortaya çıkan programı dikkate alarak Manisa’da keyifli bir gün geçireceğinizi düşünüyoruz. O halde Manisa’da araç kiralama işlemimizi tamamlayalım ve ardından gezimize başlayalım.

Manisa’da kahvaltı mekânları


Şehir merkezinde bulunan ve Manisa’nın en şık mekânlarından biri olan Taş Fabrika’da güne başlayabilirsiniz. Serpme kahvaltısıyla gerçek bir lezzet şöleni sunan Taş Fabrika’nın kıymalı avcı böreğini de denemelisiniz. Serpme kahvaltı konusunda iddialı bir diğer mekân ise Coffee Town. Kaşarlı menemen buranın en sevilen lezzetlerinden biri.

Manisa’da gezilecek yerler


Kahvaltımızı tamamladığımıza göre şehri keşfemeye hazırız. MÖ 1300’lerden itibaren Lidya Uygarlığı’nın başkenti olan Sardes Antik Kenti ilk durağımız. Burası şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta. Sardes, Kral Yolu’nun başladığı nokta olmasının yanı sıra ilk paranın basıldığı kent. Bin Tepeler adıyla bilinen ve dünyanın en büyük tümülüsü olduğu kabul edilen Lidya Tümülüsleri de bu antik kentte bulunuyor.

Lezzetli bir mola

Öğle yemeği için Manisalıların önerisi, antik kente yaklaşık 9 km uzaklıktaki Vira Port Cafe & Restoran. Dünya mutfağından lezzetler sunan mekânın pizzaları oldukça lezzetli.
Antik kente yaklaşık 13 km uzaklıktaki Cemre Et Mangal, öğle yemeği için diğer öneri. Günlük taze etleri ve nefis mezeleriyle bilinen mekânda doyurucu bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Külbastı ve sucuk, özellikle denemeniz gereken lezzetlerden.

Keşfe devam

Öğle yemeğinin ardından Muradiye Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Muradiye, 1583-1585 arasında III. Murat adına yaptırıldı.
Muradiye Camii’ne 22 km uzaklıktaki Spil Dağı Milli Parkı ve Spil Dağı’nın eteklerinde yer alan Manisa Kalesi de görülecekler listenizde yer almalı. Kalenin yapım tarihi net olarak bilinmese de şehrin kurucuları olan Magnetler tarafından inşa edildiği düşünülüyor.

Akşam keyfi

Milli Parka yaklaşık 18 km mesafedeki Magnesia Alışveriş Merkezi’nde yer alan, şinitzel ve bademli tavukta iddialı Bisquitte doğru adreslerden biri. Türk ve dünya mutfağından oluşan menüsünde çok sayıda seçenek sunan X Garden ise sakin bir akşam için öneriliyor.

Manisa’da gece hayatı

Manisa gezinizi erken bitirmekten yana değilseniz gecenizi Looks Lounge’ın sıcak ortamında geçirebilirsiniz. Canlı müzik ve DJ performanslarıyla Çakra, Manisa’da eğlenceli bir gece geçirmek isteyenler için doğru adres.

Manisa’da oto kiralama

Avis Manisa ofislerinden araç kiralayarak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Manisa’da oto kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

www.avis.com.tr

Adresler

Taş Fabrika: 1. Anafartalar Mah. Gaziosmanpaşa Cad. No:50/A Manisa
Coffee Town: Utku Mah. Çimentepe Cad. No: 29/A Manisa
Sardes Antik Kenti: Sart Beldesi Salihli Manisa
Bin Tepeler: Sart Beldesi Salihli Manisa
Vira Port Cafe & Restoran: Zafer Mah. Salihli
Cemre Et Mangal: 1081. Sok. Alkent Dinlenme Tesisleri No: 36 D: 1 Salihli Manisa
Muradiye Cami: Saruhan Mah. Manisa
Spil Dağı Milli Parkı: Tevfikiye Mah. 3808 Sok No: 2 Manisa
Bisquitte: Laleli Mah. Ali Rıza Efendi Cad. No: 4 Magnesia Manisa
X Garden: Güzelyurt Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No: 1 Manisa
Looks Lounge : Manisa
Çakra: Tevfikiye Mah. Malta Cad. Manisa