MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Marmaris Araç Kiralama

Marmaris'e Yola Çık


Marmaris’te bir gün


Marmaris’te bir gün geçirecek şanslı kişilerdenseniz öncelikle Avis araç kiralama ofisine uğramalısınız. Marmaris’te araç kiralama işleminin ardından, sizin için yerel halktan aldığımız tavsiyeleri okumanızı öneririz. Marmaris’in gezilecek yerleri, en güzel plajları, kahvaltı mekânları gibi pratik bilgilerden oluşan rehberimizle bir gününüzü planlayabilirsiniz. Elbette Marmaris’te ne yenir, Marmaris’in tarihi yerleri nerelerdir sorularının yanıtları da hemen aşağıda sizi bekliyor.

Marmaris kahvaltı mekânları


Marmaris’in iddialı mekânlarından biri olan Yunus Cafe, günün ilk öğünü için ideal bir adres. Türk kahvaltısını önerdiğimiz Yunus Cafe’nin karışık omleti ve menemeni de oldukça lezzetli. Kendi fırınında pişen ekmekleriyle ünlü olan mekân, kahve çeşitlerinde de iddialı.
İçmeler’deki Deniz Kapısı, adından anlayacağınız gibi deniz kıyısında nezih bir mekân. Merkeze 9 km uzaklıktaki restoranın serpme kahvaltısı, manzarası gibi göz alıcı.

Marmaris’te gezilecek yerler


“Sadece bir günüm var, Marmaris’te gezilecek yerler arasında hangisine öncelik vereyim” diye sorduğumuz Marmarislilerin hepsi aynı yanıtı verdi: Turunç! Tarih, doğa ve denizin iç içe geçtiği Turunç, Marmaris Körfezi’nin tartışmasız en güzel köşesi. Merkeze yaklaşık 21 km uzaklıktaki beldeye giden yolun manzarası o kadar güzel ki sırf bu yüzden Marmaris’te araç kiralamak şart. Yılın yedi ayı denize girilebilen Turunç Köyü ve civarı, doğa yürüyüşleri ve su sporları için de oldukça elverişli. Ancak bu bölgenin önemli bir turizm merkezi olmasındaki tek neden doğal güzellikleri değil.
Bir Karia kenti olan Amos, Ege ve Akdeniz’deki en iyi korunmuş antik kentlerden biri. Bir tepenin üzerinde bulunan bu açık hava müzesi, kalıntıları kadar harika manzarasıyla da sizi kendine hayran bırakacak.
Amos’u gördükten sonra, Turunç’un en güzel koylarından biri olan Kumlubük’e doğru yola çıkabilirsiniz. Doğa ve tarihle yakınlaştıktan sonra kendinizi Kumlubük’ün muhteşem deniziyle ödüllendirebilirsiniz.

Lezzetli bir mola

Temiz hava ve deniz sizi acıktırdıysa, şöhreti Turunç’u çoktan aşmış Bondjuk’a gitmenin vakti gelmiş demektir. Burası sadece turistlerin ve yerli halkın değil, ünlü gurmelerin de öve öve bitiremediği bir yer. Kendinizi evinizde hissedeceğiniz bu sıcak mekânın yıldızları, salatası ve deniz mahsulleri güveci. Kumlubük Yat Kulübü de şık bir öğle yemeği için özel bir alternatif.

Keşfe devam


Öğle yemeğinin ardından günün geri kalanını nasıl değerlendirmek istediğinize karar vermeniz gerek. Deniz keyfi mi, Marmaris’i keşfetmeye devam mı? İkinci şıkkı seçerseniz önerimiz daha güneye, Selimiye’ye inmeniz. Turunç’tan 28 km uzaklıktaki köy, kalabalıklardan uzakta denizin, doğanın ve güneşin tadını çıkarmak için harika bir nokta. Bölgenin en sakin denizi olan Selimiye Koyu’nda huzurlu saatler geçirebilir, dilerseniz 500 metre gerisindeki Akkum ile 2 km mesafedeki Sığliman’a da uğrayabilirsiniz.

Marmaris’te akşam keyfi

Önce Turunç’ta, ardından da Selimiye’de geçirdiğiniz bu muhteşem gün harika bir akşam yemeğini hak ediyor. Oldukça şanslı olduğunuzu söylemek isteriz. Çünkü Marmaris’in en iyi restoranlarından biri olan Hidayet’in Yeri, Selimiye Köyü’nde bulunuyor. Akşam yemeğinde size muhteşem bir manzaranın, dalga seslerinin ve şahane lezzetlerin eşlik edeceği mekânın menüsünden seçim yapmak hiç de kolay değil. Önerimiz lahos, kabak çiçeği dolması, kalamar tava ve odun kömüründe pişirilen terbiyeli deniz levreği. Güne Selimiye’de değil de Marmaris’in merkezinde devam etmek isterseniz, yat limanındaki Liman Lokantası’nı deneyebilirsiniz. Balık çorbası, ahtapot ızgarası ve kalamar tavası oldukça beğenilen Liman’da mezelerin de lezzetine doyum olmuyor.

Marmaris’te gece hayatı


Gün bitmesin diyor ve eğlenmek istiyorsanız, Marmaris’in gece hayatını doyasıya yaşayabilirsiniz. Çok sayıda eğlence mekânının olduğu barlar sokağı, Marmaris gece hayatının nabzını tutmak için en doğru adres.

Marmaris oto kiralama

Avis Marmaris ofisinden oto kiralama işlemlerinizi yaptıktan sonra, şehrin güzelliklerini daha konforlu ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Marmaris’te araç kiralama rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Adres: Armutalan Mah. Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı 210 Sok. No:3 Marmaris
Telefon: (0252) 417 8111
www.avis.com.tr

Adresler

Yunus Cafe: Kemeraltı Mah. 228. Sok. No: 5 Uzunyali / Marmaris
Deniz Kapısı: Cumhuriyet Mah. Kayabal Cad. No:63 İçmeler / Marmaris
Amos Antik Kenti: Turunç Merkez Cami Yakını Turunç / Marmaris
Kumlubük: Turunç / Marmaris
Kumlubükü Yat Kulübü: Kumlubük / Marmaris
Bondjuk: Gölyeri Mevkii Cumhuriyet Cad. No: 12 Turunç / Marmaris / Muğla
Hidayet’in Yeri: Selimiye Köyü / Marmaris
Liman Restoran: Tepe Mah. Barbaros Cad. No:221 Marmaris