MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Ordu Araç Kiralama

Ordu'ya Yola Çık


Ordu’da bir gün


Yemyeşil doğası, sahili, fındığı ve tarihi zenginlikleriyle Ordu, geçmişi MÖ 7. yüzyıla uzanan özel bir kent. Ordu’da tarihi yerler nereler, Ordu’da ne yenir gibi soruları sizin için Ordululara sorarak bir günlük gezi programı oluşturduk. Ordu’da araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra, hazırsanız şehri keşfetmeye başlayabiliriz.

Ordu’da kahvaltı mekânları


Kahvaltı için Orduluların önerisi, serpme kahvaltısıyla meşhur Hüner Pastanesi. Şehir merkezinde yer alan bu şirin pastanenin tırnak pideli köy kahvaltısı da oldukça lezzetli ve doyurucu. Hüner Pastanesi’nin sebzeli omletini de denemenizi tavsiye ediyoruz.

Deniz manzarası eşliğinde kahvaltı edebileceğiniz Tennis Cafe & Bistro da güne başlamak için güzel bir seçenek. Bu şık ve ferah mekânda serpme kahvaltı ve kiremitte menemen kesinlikle denenmeli. Tennis Cafe & Bistro da şehir merkezinde yer alıyor.

Ordu’da gezilecek yerler

Kahvaltının ardından şehir merkezine 68 km mesafedeki Ünye Kalesi’ne doğru yol alabilirsiniz. Geçmişi MÖ 3. yüzyıla uzanan kale, aslında oyulmuş dev bir kaya. Kalede 6. yüzyılda yapılan kaya mezarları bulunuyor. Sur kalıntılarının bir kısmında görülen mimari özelliklerden, yapının Osmanlı döneminde de kullanıldığı anlaşılıyor.
Kaleye 8 km uzaklıktaki Kadılar Yokuşu bir sonraki durağınız olabilir. Burası kendine özgü mimarisiyle dikkat çeken Ünye evlerinin en yoğun olduğu yer. Osmanlı döneminde kadılar burada yetişiyormuş ve yaptırdıkları evler buranın mimari kimliğini oluşturmuş.

Lezzetli bir mola


Sıra geldi Ordu’nun lezzetli yemeklerini keşfetmeye... Kadılar Yokuşu’na 500 m mesafedeki Sofra Restoran, öğle molası için güzel bir mekân. Sac kavurmasını ve lahmacununu denemeden Sofra Restoran’dan ayrılmayın. Eşsiz deniz manzarasına sahip Fatsalı Hünkar Restoran da keyifli bir öğle yemeği için ideal. Kiremitte kebap, hünkar sofrası ve kalem pirzola, Fatsalı Hünkar Restoran’ın önerilen yemekleri arasında. Fatsalı Hünkâr Restoran, Kadılar Yokuşu’na yaklaşık 15 km mesafede.

Keşfe devam


Öğle yemeğinin ardından Fatsa’nın şirin bir sahil kasabası olan Bolaman’a gidebilirsiniz. Kadılar Yokuşu’na 30 km mesafedeki bu kasabada sizi Bolaman Kalesi karşılayacak. Kalenin yapılış tarihi bilinmese de Pontus Krallığı dönemi özelliklerini taşıyor. Yapı, üst kısmına 18. ya da 19. yüzyılda eklenen ahşap konakla kale görünümünden uzaklaşmış, yeni ve özel bir karakteristik özellik kazanmış.
Bolaman Kalesi’ne 33 km mesafedeki Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi de ziyaret etmeniz gereken yerler arasında. Müze 1987’den bu yana, ahşap ve çininin harika birlikteliğini yansıtan binasında hizmet veriyor. Sikkeler, el yazmaları, arkeolojik kalıntılar ve mühürlerden oluşan koleksiyonunda 3000’den fazla parça bulunuyor.
Ortodoks Hıristiyanların 1853’te inşa ettiği gösterişli bir kilise, kentsel sit alanında bugün Taşbaşı Kültür Merkezi olarak hizmet veriyor. 1937 ve 1977 yılları arasında cezaevi olarak kullanılmış olan yapı, Etnografya Müzesi’ne 1,5 km uzaklıkta bulunuyor.

Akşam keyfi


Akşam yemeği için şehir merkezinde farklı alternatifler sizi bekliyor. Bunlardan biri Gesto Cafe. Orduluların en sevdiği mekânlardan biri olan Gesto Cafe akşam yemeği için doğru bir adres. Manzarası ve özenli dekorasyonuyla Gesto Cafe’de ev konforunu hissedeceksiniz. Ne yiyeceğinize karar vermekte zorlanırsanız beğendili kebabını ve meşede tavuğunu denemenizi tavsiye ederiz.
Yine şehir merkezinde yer alan, yöresel mezeleri ve taze balıklarıyla bilinen Grand Mıdı Restoran akşam yemeği için bir diğer seçenek. Mezgit ve barbun buğulaması Grand Mıdı müşterilerinin en sevdiği lezzetler.

Ordu’da gece hayatı

Akşam yemeğinin ardından İkizevler Hotel bünyesinde hizmet veren Ordu Şehir Terası’na giderek eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Sizi burada muhteşem bir deniz manzarası ve canlı müzik bekliyor. Canlı müzik dinleyebileceğiniz bir diğer yer ise Gardenya.

Ordu’da oto kiralama

Avis Ordu ofisinden araç kiralayarak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Ordu’da oto kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Ordu Ofisi
Adres: Yeni Mah. 303 No’lu Sok. No: 45/D
Telefon: (0452) 222 7171
www.avis.com.tr

Adresler

Hüner Pastanesi: Sırrıpaşa Cad. No: 120 Ordu
Tennis Cafe & Bistro: Bahçelievler Mah. Atatürk Bulv. No: 7/A Ordu
Ünye Kalesi: Ünye Niksar Yolu 7. Km. Ünye Ordu
Kadılar Yokuşu: Kaledere Mah. Belediye Cad. No: 3 Ünye Ordu
Sofra Restaurant: Belediye Cad. Ünye
Fatsalı Hünkar Restoran: Samsun Asfaltı No: 209 Dolunay Fatsa Ordu
Bolaman Kalesi: Bolaman Beldesi Fatsa Ordu
Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi: Selimiye Mah. Ordu
Taşbaşı Kültür Merkezi: Taşbaşı Mah. Menekşe Sok. Ordu
Gesto: Düz Mah. Atatürk Bulvarı No: 108/A Ordu
Grand Mıdı : Sahil Cad. No: 55 Ordu Merkez
Ordu Şehir Terası: Taşbaşı Mah. Ordu
Gardenya: Orgeneral İbrahim Fırtına Bulv. No: 88 Ordu