MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Samsun Araç Kiralama

Samsun'a Yola Çık


Samsun’da Bir Gün


Doğu Karadeniz’e açılan kapı olan Samsun sizi eşsiz doğasıyla karşılıyor. Samsun’da araç kiralama işleminin ardından gününüzü planlamaya başlayabilirsiniz. Bu konuda Samsunlulardan öğrendiklerimiz işinizi kolaylaştıracak. Şehirde yaşayanların Samsun’da ne yenir ya da Samsun’un gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorulara verdikleri yanıtları dikkate alarak daha keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Samsun Kahvaltı Mekânları


Kahvaltı için mekân tavsiyesi istediğimiz Samsunluların ilk önerisi Cafe Home oldu. Atmosferiyle fark yaratan mekânın kahvaltı tabağı oldukça iyi. Sigara böreği, pancake ve pastırmalı yumurta da menüde öne çıkan tatlar.
Jetlag Coffee, şehrin nezih kahvaltı mekânlarından biri. Mekânın mihrumah kahvaltısı ve leziz kahvesiyle güne başlayabilirsiniz.

Samsun Gezilecek Yerler

Samsunlulara göre şehirdeki gezinize Bafra’dan başlamalısınız. Bunun iki nedeni var: Akalan Şelaleleri ve Asar Kalesi. Bafra, şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta, ancak şelaleleri görmek için ilçeden 45 km daha güneye gitmeniz gerekiyor. 18 şelaleden oluşan Akalan, şehrin keşfedilmeyi bekleyen hazinelerinden biri. Bu huzurlu bölgenin keyfini çıkardıktan sonra 21 km uzaklıktaki Asar Kalesi’ne doğru yola çıkabilirsiniz. MÖ 3. yüzyılda inşa edildiği düşünülen kale, Paflagonya kaya mezarlarının da bulunduğu özel bir noktada.

Lezzetli Bir Mola


Bafra’ya kadar gelmişken, ilçenin meşhur pidesini tatmamak olmaz. Asar Kalesi’ne yaklaşık 24 km uzaklıktaki Niyaz Kesim Restoran, Samsunlulara göre Bafra pidesini tadabileceğiniz en doğru adreslerden biri. Mekânın tandırı ve fırın kebabı da pidesi kadar seviliyor.
Bafra’nın en meşhur pidecilerinden biri olan Turan Usta da öğle yemeği için bir diğer alternatif. Ferah atmosferi nedeniyle de tercih edilen mekânın en çok kapalı kıymalı pidesi tercih ediliyor.

Keşfe Devam


Şehir merkezindeki gezinize Gazi Müzesi’nden başlamalısınız. Eski ismi Mantika Palas olan bina, önceleri otel olarak hizmet veriyormuş. Atatürk’ün şehre ilk gelişinde kaldığı bu otel, 1940 yılında müzeye dönüştürülmüş.
Müzede bugün Atatürk’ün çalışma odası, kişisel eşyaları ve döneme ışık tutan fotoğraflar sergileniyor.
Müzenin ardından Atatürk’ün doğumunun 100. yılında inşa edilen ve şehre geldiği vapurdan indiği anı ölümsüzleştiren İlk Adım Anıtı’yla karşılaşabilirsiniz. Bandırma Vapuru ve Onur Anıtı da şehir merkezinde görülecek yerler listenizde olmalı.
Samsun şehir merkezindeki turunuzu Amisos hazinesinin sergilendiği Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ile sonlandırabilirsiniz.

Akşam Keyfi


Pamuk Kardeşler Balık Restoranı, Samsunluların akşam yemeği için önerdikleri ilk durak. Lezzetli yemekleriyle şehrin en iyi balık restoranlarından biri olan mekanın manzarası da burayı tercih etmek için güçlü bir neden. Samsunlulara göre başlangıç için balık çorbasını tercih etmeli, turşu kavurmasını da siparişinize mutlaka eklemelisiniz. Pamuk Kardeşler’in zengin balık menüsü karar vermeyi zorlaştırsa da barbuna şans vermeyi düşünebilirsiniz.
Samsun pidesiyle meşhur Venn, Samsun’un en şık restoranlarından biri. Pide dışında dünya mutfağına ait lezzetleriyle de bilinen mekân, aynı adlı otelde hizmet veriyor.

Samsun Gece Hayatı

Samsun’da gece hayatının kalbi Atakum’da atıyor. Şehirdeki birçok bar ve gece kulübü bu bölgede bulunuyor. Samsunluların favori mekânlarından biri olan Liverpool ve The Mest Gastro şık alternatifler. Ünlü müzisyenlerin çalmayı tercih ettikleri Hayal Kahvesi de Samsun’un klasiklerinden.

www.avis.com.tr

Adresler

Jetlag: Denizevleri Mah. Adnan Menderes Bulvarı No: 91/A Atakum / Samsun
Cafe Home: Abdülhak Hamit Cad. Yunus Emre Sok. No:11-B 55100 İlkadım Samsun
Akalan Şelaleleri: Akalan Köyü Samsun
Asar Kalesi: Asar Köyü Bafra Samsun
Niyazi Kesim Restoran: Belediye Cad. No:2 Bafra Samsun
Turan Usta Bafra Pidesi: Cumhuriyet Mah. Rıza Cami Sok. No: 13/A Bafra Samsun
Gazi Müzesi: Kale Mah. Mecidiye Cad. İlkadım Samsun
İlkadım Anıtı: Kale Mah. İlkadım Samsun
Onur Anıtı: Atatürk Parkı Kale Mah. İlkadım Samsun
Bandırma Vapuru: Yeni Mah. Atatürk Bulvarı Belediye Evleri Canik Samsun
Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Kale Mah. 19 Mayıs Bulvarı No: 5 Samsun
Venn Restoran: Cumhuriyet Mah. Adnan Menderes Bulvarı No: 325 Atakum Samsun
Hayal Kahvesi Samsun: Yeni Mahalle Çarşamba Cad. No: 52 Piazza AVM içi Samsun
The Mest Gastro: Adnan Menderes Bulvarı No: 223 Atakum / Samsun
Liverpool: Denizevleri Mah. Adnan Menderes Bulvarı No: 87/B Atakum / Samsun