MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Sivas Araç Kiralama

Sivas'a Yola Çık


Sivas’ta bir gün


Sivas, Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri. Köklü tarihi kadar doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Sivas’ta güne başlarken yapılması gereken ilk şeyin bir araç kiralamak olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sivas’ta araç kiralama adımını attıktan sonra gününüzü Sivaslıların önerileriyle şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Sivas’ta ne yenir? Sivas’ın gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorulara aldığımız yanıtlarla şehirde daha eğlenceli bir gün geçireceksiniz.

Sivas’ta kahvaltı mekânları


Sivaslılar kahvaltı için iki mekân öneriyor. Bunlardan ilki, başarılı serpme kahvaltısıyla ve atmosferiyle bilinen Nevizade. The Coffe Club ise kahvaltı tabağı ve şıklığıyla ilgi görüyor.

Sivas’ın gezilecek yerleri

Sivaslılar, kahvaltının ardından şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıktaki Tödürge Gölü’ne gitmenizi tavsiye ediyor. Hafik ve Zara ilçeleri arasında bulunan göl, doğanın keyfini çıkarabileceğiniz keyifli bir durak. Sivaslılar da Tödürge Gölü’nü piknik ve yürüyüş için tercih ediyor. Tödürge’nin ardından dilerseniz yaklaşık 24 km uzaklıktaki Hafik Gölü’ne gidebilirsiniz. Gölün çevresindeki tesislerde manzaraya karşı alabalık yemekten keyif alabilirsiniz.

Lezzetli bir mola


Gölde geçirdiğiniz saatlerin ardından öğle yemeği için şehir merkezine dönebilirsiniz. Aynı isimli otelin çatı katında konuklarını ağırlayan Buruciye Otel’in restoranı, Sivaslıların önerdiği ilk mekân. Menüden sizin için seçtikleri lezzetse kara kavurma.
Sivas’ın meşhur köftesi de öğle yemeği için iyi bir alternatif. Sivaslılara göre mutlaka tatmanız gereken bu lezzet için Lezzetçi en doğru adreslerden biri.

Keşfe devam


Sivas merkez, cami bakımından oldukça zengin. Öğleden sonranızı bu camileri gezmeye ayırmak keyifli olabilir. Gezinize 13. yüzyılda inşa edilen Çifte Minareli Medrese ile başlayabilirsiniz. Süslemeli taç kapısı ve çinileriyle dikkat çeken minareleri yapının gözalıcı detayları. Hemen karşısındaki Şifaiye Medresesi de şehirdeki görülmeye değer yapılardan biri. 13. yüzyılda inşa edilen medrese, Anadolu Selçuklularının şehirdeki en önemli yapılarından biri. Darüşşifa, yani hastane olarak kullanılan yapı Osmanlı döneminde medreseye dönüştürülmüş. Sivas’ın sembol yapılarından biri olan medrese dünyanın en eski hastanelerinden biri olarak kabul ediliyor.
Süslemeleriyle şehrin en gösterişli camisi olan Gök Medrese ve Ulu Cami ile şehirdeki turunuza devam edebilirsiniz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun önemli aşamalarından biri olan Sivas Kongresi’nin yapıldığı bina da şehrin en önemli yapılarından biri. Günümüzde Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi olarak hizmet veren bina, koleksiyonuyla yakın tarihe ışık tutan özel bir yer.

Akşam keyfi


Özellikle şehir manzarası nedeniyle tercih edilen Sivas Büyük Otel’in restoranı, akşam yemeği için en cazip seçeneklerden biri. Mekânın et yemeklerinin yanı sıra yöresel lezzetlerden oluşan menüsü de oldukça iddialı. Et sevenlere lezzetli bir akşam yemeği vadeden Eretna Restoran da yine başarılı bir otel işletmesi.

Sivas’ta gece hayatı

Sivas’ta bir günün sonunda, yorgunluğunuzu canlı müzik eşliğinde atmak isterseniz Heybeli tam size göre.

Sivas’ta oto kiralama

Avis Sivas ofislerinden araç kiralamak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Sivas’da oto kiralamak için telefonla ya da internet sitemizden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Sivas Ofisleri
www.avis.com.tr

Adresler

Nevizade Kahvaltı: Kongre Sokak Ordu Evi Yanı No: 9/B Sivas
The Coffee Club: Örtülü Pınar Mah. Reşat Şemsettin Sok. No: 13/A Sivas
Tödürge Gölü: Tödürge Köyü Zara Sivas
Hafik Gölü: Hafik / Sivas
Buruciye Otel Restoran: Eski Kale Mah. Hoca İmam Sok. No: 18 Sivas
Lezzetçi: Sularbaşı Mah. Aliağa Cami Sok. No: 12 Sivas
Çifte Minareli Medrese: Tarihi Kent Meydanı Sivas
Şifaiye Medresesi: Eski Kale Mah. İstasyon Cad. No: 260 Sivas
Gök Medrese: Gökmedrese Mah. Gökmedrese Cad. Sivas
Ulu Cami: Ulanak Mah. Sivas
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi: İnönü Bulvarı Orduevi Karşısı Kongre Binası No: 1 Sivas
Sivas Büyük Otel Restoran: Örtülüpınar Mah. İstasyon Cad. Sivas
Eretna Hotel Restoran: Atatürk Caddesi No: 36 Sivas
Heybeli: Çarşıbaşı Mah. Ziya Bey Sok. No: 5 Sivas