MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Trabzon Araç Kiralama

Trabzon'a Yola Çık


Trabzon’da Bir Gün


Büyüleyici doğası ve zengin tarihiyle Trabzon, kesinlikle keşfedilmesi gereken şehirlerden biri. Trabzon gezisinde tertemiz bir hava, tadı damağınızda kalacak lezzetler ve nevi şahsına münhasır Trabzon halkı sizi bekliyor olacak. Şehirde dolu dolu bir gün geçirmeniz için Trabzonlulardan destek istedik. Trabzon’da ne yenir, Trabzon’un gezilecek yerleri nerelerdir gibi sorularımıza aldığımız cevaplarla bir gezi programı oluşturduk. Görülecek çok yer var, bu nedenle yapılacak ilk şey bir araç kiralamak olmalı.

Trabzon Kahvaltı Mekânları

Uzun bir gün sizi beklediği için güne iyi bir kahvaltıyla başlamakta fayda var. Kahvaltı için ilk önerimiz Mimarlar Odası Bahçe Cafe & Restoran. Yeşillikler içindeki bu harika bahçede serpme köy kahvaltısına bayılacaksınız. Kahvaltı için ikinci önerimizse Soho Green's. Burası da özenle dekore edilmiş şık bir mekân ve açık büfe kahvaltısı Trabzonluların favorisi.

Trabzon Gezilecek Yerler

Kahvaltı sonrası ilk durağınız Peristera Manastırı olarak da bilinen Kuştul Manastırı olabilir. 752 yılında yapılan manastır 13. yüzyılın başında yağmalanmış. 14. yüzyılın ortalarında yeniden kullanılmaya başlansa da 20. yüzyılın başında çıkan bir yangında harap olmuş. Tüm talihsizliklere rağmen manastır bugün görülmesi gereken yapılar arasında.
Trabzon’a gelip de Sümela Manastırı’nı görmeden olmaz. Meryem Ana Manastırı olarak da anılan Sümela Manastırı, 4. yüzyılda kilise olarak inşa edilmiş. Yaklaşık 1000 yıl sonra kiliseden manastıra dönüştürülmüş. Manastırın günümüze ulaşan freskleri göz kamaştırıyor.

Lezzetli Bir Mola


Trabzon’un temiz havası iştahınızı açacak. Öğle yemeği molası için Trabzonluların önerisi Kayadibi Saklıbahçe. Burası, doğanın içinde huzur dolu bir mekân. Akçaabat köftesi, su böreği, çoban kavurma ve manda yoğurdunu tatmadan buradan ayrılmayın. Doğayla iç içe bir diğer alternatif ise Sümer Restoran. Yanı başınızda akan derenin şırıltıları ve kuş sesleri eşliğinde alabalık, kuymak ve mısır ekmeği yemenin keyfini çıkarın.

Keşfe Devam

Yemekten sonra Trabzon kültürünü hissedeceğiniz bir yer olan Kadınlar Pazarı’nda alışveriş yapmak iyi bir fikir olabilir. Burası Trabzonlu kadınların el işlerini sergiledikleri; taze süt ürünleri, organik ürünler ve yöresel yemeklerin bulunduğu bir pazar. Pazara yaklaşık 4 km uzaklıktaki Atatürk Köşkü de listenizde olması gereken yerlerden biri. 1913’te yaptırılan köşk Mustafa Kemal’in Trabzon seyahati sırasında kaldığı yer.
Köşkün ardından Ayasofya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. 1250-1260 yıllarında kilise olarak inşa edilen yapı 1584’te camiye dönüştürülmüş, 1964’te müze olarak ziyarete açılmış. Hıristiyan ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyan Ayasofya Müzesi’nin freskleri oldukça dikkat çekici.

Akşam Keyfi


Sıra geldi Karadeniz mutfağının enfes yemeklerini tatmaya… Akşam yemeği için Trabzonluların ilk önerisi Queen's Restoran & Cafe. Mekânın özel lezzetleri ise kaygana, kuymak ve çoban kavurma.
Tria Restoran da akşam yemeği için keyifli bir mekân. Tria’nın karides güveci, Akçaabat köftesi ve sac kavurması oldukça meşhur.

Trabzon Gece Hayatı

Trabzonluların favori mekânlarından biri olan Retto’da canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Süleyman Restoran da akşam yemeği ve gece için tercih edilen popüler mekânlardan biri. Marina Akçaabat da keyifli saatler vadeden, mutfağıyla da ünlü özel bir mekân.

Trabzon Oto Kiralama

Avis Trabzon ofisinden araç kiralamak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Trabzon’da oto kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Trabzon Ofisi
Trabzon Havalimanı Ofisi
Adres: Trabzon Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali
Telefon: (0462) 325 5582
www.avis.com.tr

Adresler

Mimarlar Odası Bahçe Cafe & Restoran: Kemerkaya Mah. Halkevi Cad. No: 37 Trabzon
Soho Green's: Gülbahar Hatun Mah. Atapark Karşısı Trabzon
Kuştul Manastırı: Şimşirli Köyü Esiroğlu Beldesi Maçka Trabzon
Sümela Manastırı: Altındere Köyü Maçka Trabzon
Kayadibi Saklıbahçe: Maçka Tünel Çıkışı Nesi Mevki No: 4 Maçka Trabzon
Sümer Restoran: Sümela Yolu 2. km Maçka Trabzon
Kadınlar Pazarı: Atapark yolu üzeri Trabzon
Atatürk Köşkü: Soğuksu Mah. Ata Cad. Merkez Trabzon
Ayasofya Müzesi: Fatih Mah. Ayasofya Sok. Merkez Trabzon
Queen's Restoran & Cafe: Bahçecik Mah. Refik Cesur Cad. No: 58 Trabzon
Tria: Devlet Karayolu Cad. Forum Trabzon AVM 2. Blok No: 616-16-2A Trabzon
Retto: Gazipaşa Cad. Milli Piyango İdaresi Altı No: 22 Trabzon