Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
şelale

Hayatı Yavaşlatabileceğiniz Destinasyonlar

Küreselleşmeyle birlikte şehirler de gelişir ve büyür. Bir bakıma şehirler, zamanla daha hızlı yaşanılan ve hızlı çalışılan yerler haline gelebilir. Şehirlerde yaşayan bireyler de bir bakıma bu hıza alışır ve “yavaş” yaşamayı unutabilirler. Fakat öyle şehirler vardır ki doğasıyla, kültürüyle ve tarihiyle iç içe yaşarken sakin kalabilmesiyle hayattan keyif almayı yeniden hatırlatır.

Sakin kent, sakin yaşam denildiğinde akla gelen “Cittaslow” felsefesi, yaşamın zevk alınacak hızda devam ettirilebilmesini savunur. Cittaslow hareketi, bireylerin birbirleriyle iletişim halinde kalabilecekleri, sürdürülebilir, kendi kendine yeten, doğaya, el sanatlarına ve kültürüne sahip çıkan fakat aynı zamanda alt yapı problemi yaşamayan; teknolojinin kolaylıklarından yararlanan ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan kentlerin gerçekçi bir alternatif olabileceği görüşünü benimser.

Ülkemizde Cittaslow listesine giren şehirler ya da ilçeler arasında;

Seferihisar, Ahlat, Uzundere, Akyaka, Vize, Eğirdir, Gerze, Güdül, Halfeti, Köyceğiz, Mudurnu, Perşembe, Şavşat, Taraklı, Gökçeada, Yalvaç, Yenipazar, Göynük ve Güdül bulunur.

Seferihisar

Türkiye’deki ilk Cittaslow şehri olarak bilinen Seferihisar, İzmir’in güneyinde yer alır. Bu bölge, tarihi dokusunun yanı sıra zeytinlikleri, mandalina bahçeleri, bağları ve turizm alanında oldukça gelişmiş olmasıyla öne çıkar. Tüm bunların yanında Seferihisar, karbon salınımı, yerli tohumların korunması, organik tarım ve güneş enerjisiyle alakalı çalışmaları sebebiyle 2009 yılında Cittaslow felsefesine uygun görülmüştür.

Seferihisar’a gitmek ve bu doğal güzelliği doyasıya gezmek isteyenler; Avis’in İzmir şehir içi ya da İzmir Havaalanı araç kiralama ofisi üzerinden kendilerine uygun araçları rahatlıkla kiralayabilirler.

Halfeti

Şanlıurfa, medeniyetlerin beşiği olarak bilinir. Halfeti de tarihi boyunca birçok farklı medeniyetten miras kalan kültürü ve kendi kültürünü harmanlaması sebebiyle öne çıkan kıymetli kentler arasında bulunur. Manastırları, mağaraları, su sarnıçları ve Fırat Nehri’nin yanında doğal güzellikleri, endemik kuşlar ve yöresel yemekleriyle Halfeti, eşsiz birçok güzelliği içerisinde barındıran bir şehir olarak tanımlanabilir.

Halfeti’nin kültürüne ve doğal güzelliklerine yakından şahit olmak isteyenler Avis’in Şanlıurfa şehir içi ya da Şanlıurfa Havaalanı araç kiralama ofisleri üzerinden kendilerine uygun araçları kiralayabilir ve seyahatlerine konforu dahil edebilirler.

Şavşat

Orta Çağ ve Osmanlı döneminden birçok yapıyı günümüze kadar taşımayı başaran Şavşat’ın tarihi, bilinenlere göre M.Ö. 2000’li yıllara kadar dayanır. Artvin’in ilçesi olan Şavşat, 2015 yılında Cittaslow felsefesine dahil edilen kentler arasına dahil edilmiştir.

Şavşat’ın kültürüne yakından eşlik etmek isteyenler Avis’in Trabzon şehir içi ya da havaalanı ofislerinden araç kiralama işlemlerini yerine getirebilirler.

Köyceğiz

Muğla iline bağlı olan Köyceğiz, adını aldığı göl kenarına kurulu, Sığla Ormanları ve narenciye bahçeleri içerisinde, zengin doğal güzellikleriyle sakin ve huzurlu bir belde olarak tanımlanabilir. Tarihi, kültürü ve gezilecek yerlerinin çeşitliliği sebebiyle Köyceğiz, deneyimlenmesi gereken güzellikler arasında bulunur.

Türkiye’nin 16. Cittaslow şehri olarak tanımlanan Köyceğiz, güzelliği, tarihi ve doğal dokusunu koruyarak bu ünvanı sürdürmeye devam ediyor. Köyceğiz’in dokusunu, yaşam tarzını yakından deneyimlemek isteyenler Marmaris’te bulunan Avis ofislerinden araç kiralama işlemlerini güvenle gerçekleştirebilir, sakin şehirlerin keşfini doyasıya yaşayabilirler.

Cittaslow – Sakin Şehirlere Nasıl Ulaşım Sağlayabilirsiniz?

Sakin şehirlere Avis güvencesiyle ulaşmak oldukça kolaydır. Cittaslow şehirlere ulaşım, son derece konforlu ve son model araçlarla birlikte oldukça keyifli bir şekilde gerçekleştirilebilir.