Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Ankara’da Bir Gün

Ankara’da Bir Gün

Ankara, keşfettikçe sevilen bir şehir. Peki sadece bir gününüz varsa Ankara’da ne yapmalı? Bu noktada şehirde yaşayanların önerileri işinizi kolaylaştırabilir. Ankara’da yenir, Ankara’nın gezilecek yerleri nerelerdir? gibi sorularımıza aldığımız yanıtlarla bir gününüzü planlayabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan önce ilk yapmanız gereken şey araç kiralama işlemi yapmak olmalı. Araç kiralama işleminizi Avis Ankara araç kiralama ofisinden kolayca yapabilirsiniz. Avis Ankara araç kiralama ofisinden araba kiralama işleminizi tamamladıktan sonra, kentte geçireceğiniz her saniyeden daha fazla zevk alacaksınız.

Ankara’da Kahvaltı

Ankara’da Kahvaltı

Ankara’da keyifli bir güne başlamak için yapmanız gerekenlerin ilki kesinlikle güzel bir kahvaltı. Şehirde geleneksel Türk kahvaltısına ek olarak dünya mutfaklarından lezzetler de bulabileceğiniz pek çok mekân bulunuyor. Ankaralıların yöresel lezzetlerle dolu bir kahvaltı için önerisi de genellikle esnaf lokantalarında bulabileceğiniz çılbır. Daha alışılmış bir Ankara kahvaltısı için de şehrin neredeyse her noktasında bulabileceğiniz simit ve portakal suyu güne hızlı ve güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Türkiye’nin en ünlü pastanelerinin de Ankara’da yer aldığını söylemeden geçmek olmaz. Bu pastanelerin geniş kahvaltı menülerini de değerlendirebilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

Kahvaltının ardından MÖ 2. yüzyılda Galatlar tarafından yapıldığı düşünülen Ankara Kalesi’ne doğru yola çıkabilirsiniz. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı imparatorlukları döneminde mimari açıdan daha da zenginleşen yapıdan Ankara’yı kuş bakışı izleyebilirsiniz. “Eski Ankara" denilen bölgeyi çevreleyen kalenin içinde tarihî evler bulunuyor. Küçük bir alana sıra sıra inşa edilen evler bir arada oldukça ilginç görünüyor. Evlerin geometrik sembollerle süslenmiş tavanları, geniş saçaklı yazlık odaları ve dar pencereleri dikkat çekiyor. Kale içindeki mahalle, Ankara’nın zamana direnen yüzü olmayı sürdürüyor.

Lezzetli Bir Mola

Ankara gezisine keyifli bir mola vermek için öğle yemeği güzel bir neden olacak. Şehirde Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçisi bulunan çok sayıda popüler mekân bulunuyor. Ne yemek gerekir sorusunun cevabı ise oldukça lezzetli seçenekler sunuyor. Aspava, Ankara döneri ve aş çorbası öğle yemeği için deneyebileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.

Keşfe Devam

Keşfe Devam

Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, modern Türk mimarisinin en görkemli yapılarından biri olarak kabul ediliyor. Ankaralıların, görülecek yerler listenizde mutlaka olmasını tavsiye ettiği yapı, 750 bin metrekarelik dev bir kompleks. Yaklaşık 50 bin ağaç ve süs bitkisinin bulunduğu Barış Parkı ile mozole, meşhur Aslanlı Yol ve tören meydanından oluşan Anıt Bloku, Anıtkabir’in en önemli bölümleri. Kuleler, Kurtuluş Savaşı Müzesi ve bir kitaplığın da bulunduğu kompleks, millî bayramlarda ve Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinde on binlerce insanı ağırlıyor. Anıtkabir’de saat başı nöbet değişimleri oluyor ve bu nöbet değişimlerini izlemenizi de mutlaka öneriyoruz.

Anıtkabir’in ardından Seğmenler Parkı’nda soluklanmak ya da Tunalı Hilmi Caddesi’nde alışveriş yapmaktan keyif alabilirsiniz. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, tarih sevenlerin atlamaması gereken bir yer. 1997 yılında İsviçre’nin Lozan kentinde “Avrupa’nın en iyi müzesi” seçilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Türkiye’nin en geniş koleksiyonlarından birine sahip.

Akşam Keyfi

Akşam Keyfi

Ankara gezisinin sonuna gelindiğinde şehri biraz daha keşfetmenin en iyi yolu yöresel lezzetlerini deneyimlemek. Dilerseniz şehirde dünya mutfaklarından seçkiler sunan çok sayıda mekândan birisini de akşam yemeği için seçebilirsiniz. Denize uzak olsa da şehirde çok lezzetli menülere sahip olan balık restoranları da iyi birer alternatif olabilir. Bizim akşam yemeği için önerilerimiz yine yöresel lezzetler odağında olacak. Beypazarı güveci, inceğiz çorbası, tamtak tridi, efelek sarması, meşhur Ankara tavası ve bazlama kebabı akşam yemeği için tercih edebileceğiniz yöresel lezzetler arasında yer alıyor.

Akşam yemeği tercihini deniz mahsullerinden yana kullanmak isteyenlerin gitmesi gereken adresse için de seçenekler sunan bu şık restoran, akşam yemeğinizi bir lezzet şölenine dönüştürecek.

Ankara’da Gece Hayatı

Şehrin konumu, öğrenci popülasyonun çok yüksek olması, iş ziyaretlerinin ve fuarların yoğun şekilde yapılması Ankara’nın gece hayatının da oldukça popüler olmasında etkili. Tunalı Hilmi Caddesi’nde her zevke uygun bir mekân bulmak mümkün. Geceye devam etmek istiyorsanız caddedeki mekânlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Ankara'da Oto Kiralama

Avis Ankara rent a car ofisinden araç kiralamak şehrin güzelliklerini daha kolay keşfetmenizi sağlayacak. Ankara oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Ankara Ofisleri

Birmot Ofisi
Adres: Macun Mah. Balgat Cad. No: 97 Yenimahalle Birmot Ankara
Telefon: (0312) 591 8600 - (0312) 591 2228

Çankaya Ofisi
Adres: Koç İkiz Kuleleri Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No: 3 Çankaya Ankara
Telefon: (0312) 467 2313
www.avis.com.tr

Ankara Esenboğa Havalimanı Ofisi
Adres: Ankara Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Gelen yolcu Terminali
Telefon: (0312) 398 0315
www.avis.com.tr