Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı

AVIS Türkiye

Koç Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk yatırımı olarak 1928 yılında kurulmuş olan Otokoç Otomotiv’in çatısı altında faaliyet gösteren küresel araç kiralama markası Avis, Türkiye’nin ilk araç kiralama markasıdır. Pazara giriş yaptığı 1974 yılından bu yana sektörünün lideri olan Avis Türkiye, ülkenin en yaygın araç kiralama ağına ve en geniş araç filosuna sahiptir. İlk ve öncü olmanın getirdiği sorumlulukla, geliştirdiği yeni konsept ve iş birlikleriyle sektörün ve bu sektörü besleyen diğer sektörlerin gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır.

Sağladığı müşteri memnuniyeti ile müşterileri tarafından zirvede tutulmakta ve ödüllerle başarılarını taçlandırmaktadır. Avis Türkiye, EMEA ülkeleri arasındaki müşteri memnuniyeti sıralamasında liderliğini korumaktadır. Yurt dışında da Yunanistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Kuzey Irak’ta hizmet vermektedir.

AVIS Tarihçesi

  • 1946 yılında Warren Avis tarafından kuruldu.
  • Türkiye’nin ilk araç kiralama şirketi Avis Türkiye, 1974’te Koç Topluluğu bünyesinde kuruldu.
  • İlk filo kiralama teslimatı 100 araçla Profilo Holding’e yapıldı, böylece Avis Filo’nun temelleri atılmış oldu.
  • İlk bayilik 1992 yılında Kayseri ofisine verildi.
  • 1993’te Wizard System ile anlaşma yapılarak uluslararası on-line ve real-time rezervasyon imkânı sağlandı.
  • 1997 yılında ilk yurt dışı yatırımı Azerbaycan’a yapıldı.
  • Bugün Avis Türkiye; Türkiye, Yunanistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Kuzey Irak’ta 100’ü aşkın ofisiyle hizmet veriyor.

Ödüller

Avis Türkiye, 2020’de Marketing Türkiye Social Media Awards Turkey’de Araç Kiralama kategorisinde Altın Ödül; 2019’da Echo Awards’da Türkiye’nin En İyi E-Ticaret Deneyimini Yaşatan Marka ödülü; İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile birlikte başlattığı “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ise Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde “Eşitsizliklerin Azaltılması” kategorisinde ikinci defa ödül, aynı yarışmada Fenerbahçe ve İEEFDER iş birliği ile “Tüm Annelerle Aynı Dili Konuşuyoruz” Jüri Özel ödülü sahibi oldu.

ABG Group’tan toplamda dört defa Yılın Lisansiyesi ödülünü alan Avis Türkiye, son olarak 2019 yılında EMEA Bölgesindeki 110 ülke arasında bu ödüle layık görüldü. ABG Group bünyesinde sayısız Üstün Başarı ve Üstün Hizmet ödülü sahibi olan Avis Türkiye, 2018 yılında müşteri memnuniyetinde 11. kez üst üste EMEA Bölgesi Birincisi olarak kırılması güç bir rekora imza attı. Ayrıca, bugüne kadar turizmin Oscar’ları sayılan Skalite Ödülleri ve Dünya Seyahat Ödülleri'nde defalarca “En İyi Araç Kiralama Markası” seçildi, “Cool Markalar” araştırmasında da adını liderliğe yazdırdı. Avis, dünyada bir ilk olan sesli reklam projesiyle, Yandex iş birliğiyle Kristal Elma ve Smarties ödüllerini de aldı. World Travel Awards’da Türkiye’nin En İyi Araç Kiralama Şirketi seçildi.