İLETİŞİM

İnsan Kaynakları

Küresel Yol Arkadaşım,
Otokoç Otomotiv olarak amacımız yenilikçi ve küresel ulaşım çözümleri sunan yol arkadaşınız olmak.

Öğrenci ya da yeni mezunlar olarak staj programlarımıza katılabilir, açtığımız pozisyonlarda yetiştirilmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.
Otokoç Otomotiv'de doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş ve çok yönlü değerlendirme aşamalarını kapsayan bir işe alım süreci uyguluyoruz. Bu değerlendirmeler, işe alımı yapılacak role bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Yaptığımız mülakatları da çeşitli envanter, sınav ve değerlendirme merkezi uygulamalarıyla destekliyoruz. Otokoç Otomotiv’in işe alım süreçlerindeki bu uygulamaları, şirketimizin vizyonuyla da paralel olarak dijital platform ve araçlar üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Otokoç Otomotiv' de gelişimin ve öğrenmenin bir sınırı olmadığına inanıyoruz.

Çalışanlarımızın bireysel gelişimlerini desteklemek için şirket içi ve küresel kaynakları etkin bir şekilde kullanıyor, birçok sınıf içi ve online eğitim fırsatı sunuyoruz. Şirket vizyonumuz ve stratejilerimize bağlı olarak çalışanlarımızı işe girişten itibaren oryantasyon/e-oryantasyon programlarına dahil ediyor, şirketimizde göstermiş olduğu performansları üzerinden de Gelişim Kampı, Liderlik Gelişim Programı, yabancı dil eğitimleri ve e-öğrenme programları gibi birçok gelişim programına dahil ediyoruz.

Otokoç Otomotiv'de Kariyer

Otokoç Otomotiv olarak Türkiye ve dünyanın birçok yerinde hizmet veriyoruz. Türkiye'de 2.000'in üzerinde, dünyanın farklı lokasyonları ile birlikte toplamda 3.000'e yakın çalışanı olan ve her geçen gün daha da büyüyen yapımızda bizim yol arkadaşımız olmak ister misiniz?


STAJYER

YENİ MEZUN

PROFESYONEL

Öğrenciler

Lise ve Üniversite staj programlarımız için bizi takip edebilir, başvurularınız için kayıt zamanlarından haberdar olabilirsiniz.

Üniversite Stajı: Merkez departman kadroları için, her yıl Mart ayının 2.haftasında başlayan başvuru sürecimiz Nisan-Mayıs aylarında tamamlanıyor. Haziran itibariyle de staj programları başlıyor. Stajyerlerimizi SGK girişi yapma zorunluluğu olan üniversitelerin 3. ve 4. sınıflardan seçiyoruz. Stajyerlerimizi program kapsamında, oryantasyon, yetkinlik envanteri uygulaması ve geribildirimi, kariyer sohbetleri, Genel Müdürümüz ile söyleşi, Happy Hour, İletişim-Takımdaşlık eğitimi, online eğitimler, staj yapılan departman ile ilgili proje hazırlanması ve staj sonunda sunum yapılması gibi süreçlere dahil ediyoruz. Staj sonunda tüm bu çalışmalar üzerinden performans değerlendirmesi yapıyor ve , başarılı olan stajyerlerimiz için okul döneminde part-time iş imkanı sunuyoruz. Stajyer alımlarında, video mülakat, İngilizce sınavı, genel yetenek sınavı, grup mülakatı ve birebir mülakat süreçleri uyguluyoruz.

Lise Stajı: Türkiye'de hizmet verdiğimiz tüm lokasyonlar için seçimlerimizi Meslek Liseleri'nin ilgili bölümlerinden yapıyoruz. Stajyer alımları için talep toplama ve ön görüşmeler Haziran-Temmuz ayları içinde gerçekleşirken, Eylül ayı itibariyle staj programı başlıyor. Stajyer seçimlerimizde lise son sınıf öğrencisi olma ve zorunlu staj kapsamında olma ön koşulları arıyoruz. Başvuru için tıklayın.

Kariyer.net, LinkedIn ve Otokoç Otomotiv Kariyer sayfamızdan başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Her pozisyon için farklı seçim kriterleri bulunmaktadır. İlan portallerimizden size uygun pozisyon içeriklerine bakarak pozisyon özelindeki başvuru kriterlerine ulaşabilirsiniz.

İlana başvurunuzu yaptıktan sonra İşe Alım uzmanlarımız tarafından incelenen özgeçmiş bilgilerinizin pozisyon için aranan kriterlere uygun olması halinde sizinle iletişime geçiyoruz. Online testlerimiz ve görüşmelerimizin tamamlanmasının ardından süreç olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra size bilgi veriyoruz. Otokoç Otomotiv Kariyer alanı üzerinden yaptığınız başvurularda hangi aşamada olduğunuzu sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

Genel merkezimize uzak lokasyonlardaki adaylarımızla online platformlar üzerinden görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

Başvurunuzun olumsuz olması durumunda size mail ile dönüş yapıyoruz.

Türkiye'de; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, İzmir, Eskişehir, Trabzon, Konya, Kütahya, Samsun, Mersin şehirlerinde şube ve ofislerimiz bulunuyor. Yurtdışında ise Azerbaycan, Kuzey Irak, Gürcistan, Macaristan, Ukrayna, Kazakistan ve Yunanistan'daki ofislerimiz ile hizmet veriyoruz.

İşe alım süreçlerinde yetkinlik envanteri, değerlendirme merkezi, genel yetenek testleri ve İngilizce sınavı yapılıyor.

Yan faydalarımız genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir;

 • Esnek Yan Fayda
 • Koç Emeklilik Vakfı Üyeliği
 • Koç Ailem Kartı Üyeliği
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Özel Sağlık Sigortası (İsteğe bağlı)
 • Ferdi Kaza Sigortası
 • Yemek ve Servis Hizmeti
 • Doğum Günü İzni
 • Yeni Doğan Bebek için Doğum Paketi ve Hemşire Uygulaması
 • Evlenen Çalışanlara Ücretsiz Araç Kiralama ve Ücretli İzin Hediyesi
 • Sosyal Yardım Paketi

Birçok lokasyonumuzda servis uygulamamız bulunuyor. Servis olmayan lokasyonlarımız için ise yol ücreti ödeniyor.