Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı

Küresel Yol Arkadaşım,

Otokoç Otomotiv olarak amacımız yenilikçi ve küresel ulaşım çözümleri sunan yol arkadaşınız olmak.

Otokoç Otomotiv'de doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş ve çok yönlü değerlendirme aşamalarını kapsayan bir işe alım süreci uyguluyoruz. Bu değerlendirmeler, işe alımı yapılacak role bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Yaptığımız mülakatları da çeşitli envanter, sınav ve değerlendirme merkezi uygulamalarıyla destekliyoruz. Otokoç Otomotiv’in işe alım süreçlerindeki bu uygulamaları, şirketimizin vizyonuyla da paralel olarak dijital platform ve araçlar üzerinden gerçekleştiriyoruz.

Otokoç Otomotiv'de gelişimin ve öğrenmenin bir sınırı olmadığına inanıyoruz.

Çalışanlarımızın bireysel gelişimlerini desteklemek için şirket içi ve küresel kaynakları etkin bir şekilde kullanıyor, birçok sınıf içi ve online eğitim fırsatı sunuyoruz. Şirket vizyonumuz ve stratejilerimize bağlı olarak çalışanlarımızı işe girişten itibaren oryantasyon/e-oryantasyon programlarına dahil ediyor, şirketimizde göstermiş olduğu performansları üzerinden de Gelişim Kampı, Liderlik Gelişim Programı, yabancı dil eğitimleri ve e-öğrenme programları gibi birçok gelişim programına dahil ediyoruz.

Otokoç Otomotiv'de Kariyer

Otokoç Otomotiv olarak Türkiye ve dünyanın birçok yerinde hizmet veriyoruz. Türkiye'de 2.000'in üzerinde, dünyanın farklı lokasyonları ile birlikte toplamda 3.000'e yakın çalışanı olan ve her geçen gün daha da büyüyen yapımızda bizim yol arkadaşımız olmak ister misiniz?

Öğrenciler

Lise ve Üniversite staj programlarımız için bizi takip edebilir, başvurularınız için kayıt zamanlarından haberdar olabilirsiniz.

Öğrenci ya da yeni mezunlar olarak staj programlarımıza katılabilir, açtığımız pozisyonlarda yetiştirilmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Üniversite Stajı: Merkez departman kadroları için, her yıl Mart ayının 2. haftasında başlayan başvuru sürecimiz Nisan-Mayıs aylarında tamamlanıyor. Haziran itibariyle de staj programları başlıyor. Stajyerlerimizi SGK girişi yapma zorunluluğu olan üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden seçiyoruz. Stajyerlerimizi program kapsamında, oryantasyon, yetkinlik envanteri uygulaması ve geribildirimi, kariyer sohbetleri, Genel Müdürümüz ile söyleşi, Happy Hour, İletişim-Takımdaşlık eğitimi, online eğitimler, staj yapılan departman ile ilgili proje hazırlanması ve staj sonunda sunum yapılması gibi süreçlere dahil ediyoruz. Staj sonunda tüm bu çalışmalar üzerinden performans değerlendirmesi yapıyor ve başarılı olan stajyerlerimiz için okul döneminde part-time iş imkanı sunuyoruz. Stajyer alımlarında, video mülakat, İngilizce sınavı, genel yetenek sınavı, grup mülakatı ve birebir mülakat süreçleri uyguluyoruz.

Lise Stajı: Türkiye'de hizmet verdiğimiz tüm lokasyonlar için seçimlerimizi Meslek Liseleri'nin ilgili bölümlerinden yapıyoruz. Stajyer alımları için talep toplama ve ön görüşmeler Mayıs-Haziran ayları içinde gerçekleşirken, Eylül ayı itibariyle staj programı başlıyor. Stajyer seçimlerimizde lise son sınıf öğrencisi olma ve zorunlu staj kapsamında olma ön koşulları arıyoruz. Başvuru için tıklayın.

Yeni Mezunlar

Başlangıç seviye rollerimiz için yetiştirilmek üzere istihdam edeceğimiz yeni mezunlara yönelik açtığımız pozisyonlarımızı takip edebilir, kariyerinizde çizmek istediğiniz yolu bizimle birlikte belirleyebilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

Profesyoneller

Otomotiv sektöründe veya farklı sektörlerde tecrübe edinmiş başarılı profesyoneller için yayınlanan ilanlarımıza kullanıcı dostu aday sistemimizden ulaşabilir ve ilgili sistemden sizleri yakından tanıyabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bizimle paylaşabilirsiniz. Tecrübelerinize ve kariyer planlarınıza uygun tüm ilanlarımızı inceleyebileceğiniz ve başvuruda bulunacağınız bu sisteme, sizleri daha yakından tanıyabilmemiz için uygulamakta olduğumuz birçok online platform da entegre edildi. Online platformlar üzerinden yürüttüğümüz mülakat, kişilik envanteri ve sınav uygulamalarımızla sizler için en konforlu ve hızlı aday deneyimini oluşturmayı hedefliyoruz. Bu sistemimizde yer alan anlık durum takibi ekranı ile sürecinizin hangi aşamada olduğunu sizler de takip edebilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

1. OTOKOÇ OTOMOTİV İLANLARINA NASIL BAŞVURABİLİRİM?

Kariyer.net, LinkedIn ve Otokoç Otomotiv Kariyer sayfamızdan başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru için tıklayın.

2. BAŞVURU KRİTERLERİ NELERDİR?

Her pozisyon için farklı seçim kriterleri bulunmaktadır. İlan portallerimizden size uygun pozisyon içeriklerine bakarak pozisyon özelindeki başvuru kriterlerine ulaşabilirsiniz.

3. BAŞVURU SONRASINDAKİ SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

İlana başvurunuzu yaptıktan sonra İşe Alım uzmanlarımız tarafından incelenen özgeçmiş bilgilerinizin pozisyon için aranan kriterlere uygun olması halinde sizinle iletişime geçiyoruz. Online testlerimiz ve görüşmelerimizin tamamlanmasının ardından süreç olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra size bilgi veriyoruz. Otokoç Otomotiv Kariyer alanı üzerinden yaptığınız başvurularda hangi aşamada olduğunuzu sistem üzerinden takip edebilirsiniz.

4. FARKLI LOKASYONDAKİ ADAYLARLA NASIL GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLİYOR?

Genel merkezimize uzak lokasyonlardaki adaylarımızla online platformlar üzerinden görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

5. BAŞVURUMUN REDDEDİLMESİYLE İLGİLİ GERİBİLDİRİM ALABİLİR MİYİM?

Başvurunuzun olumsuz olması durumunda size mail ile dönüş yapıyoruz.

6. OTOKOÇ OTOMOTİV BÜNYESİNDE HANGİ ÜLKELERDE VE ŞEHİRLERDE İŞ İMKANI BULUNUYOR?

Türkiye'de; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Bursa, İzmir, Eskişehir, Trabzon, Konya, Kütahya, Samsun, Mersin şehirlerinde şube ve ofislerimiz bulunuyor. Yurtdışında ise Azerbaycan, Gürcistan, Macaristan, Ukrayna, Kazakistan ve Yunanistan'daki ofislerimiz ile hizmet veriyoruz.

7. İŞE ALIM SÜRECİNDE HANGİ DEĞERLENDİRME UYGULAMALARI KULLANILMAKTADIR?

İşe alım süreçlerinde yetkinlik envanteri, değerlendirme merkezi, genel yetenek testleri ve İngilizce sınavı yapılıyor.

8. ÇALIŞANLARA SUNULAN YAN FAYDALAR NELERDİR?

Yan faydalarımız genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir;

 • Esnek Yan Fayda
 • Koç Emeklilik Vakfı Üyeliği
 • Koç Ailem Kartı Üyeliği
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Özel Sağlık Sigortası (İsteğe bağlı)
 • Ferdi Kaza Sigortası
 • Yemek ve Servis Hizmeti
 • Doğum Günü İzni
 • Yeni Doğan Bebek için Doğum Paketi ve Hemşire Uygulaması
 • Evlenen Çalışanlara Ücretsiz Araç Kiralama ve Ücretli İzin Hediyesi
 • Sosyal Yardım Paketi
9. SERVİS UYGULAMANIZ VAR MI?

Birçok lokasyonumuzda servis uygulamamız bulunuyor. Servis olmayan lokasyonlarımız için ise yol ücreti ödeniyor.