Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Antalya’da Bir Gün

Antalya’da Bir Gün

Büyüleyici güzellikteki koyları, antik kentleri, dalış noktaları ve gece hayatıyla Antalya, tatil deyince ilk akla gelen şehirlerden biri. Antalya’yı gezmek için bir gün yetmez ancak Antalyalılardan aldığımız önerilerle bir günü en iyi şekilde değerlendirmeye yardımcı olacak önerileri bir araya getirdik. Antalya’da ne yenir, Antalya’nın görülecek yerleri nerelerdir ve Antalya’nın en iyi plajları hangileridir? gibi soruları şehrin sakinlerine sorduk ve bir gezi planı hazırladık. Antalya gezinizi konforlu bir şekilde yapmak açısından araç kiralama işlemi yapmak ilk adım olmalı. Antalya araç kiralama işlemini Avis Antalya rent a car ofisinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Antalya araç kiralama işleminin hemen ardından şehri keşfetmeye ve keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Antalya’da Kahvaltı

Antalya’da Kahvaltı

Güne güzel bir başlangıç yapmak için kahvaltıyı es geçmemeniz gerekiyor. Antalya’da farklı konseptlerde kahvaltı sunan çok sayıda mekân var. Dünya mutfaklarından seçkiler sunan mekânların yanı sıra geleneksek Türk kahvaltısı servis eden yerleri tercih edebilirsiniz. Akdeniz’in meşhur köy gözlemesi ve turunç reçeli kahvaltı için en çok önerilen lezzetler arasında yer alıyor.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Antalya’da Gezilecek Yerler

Kahvaltı sonrası vakit kaybetmeden hemen denize girmek isterseniz, Antalyalıların önerisi şehir merkezine 60 km mesafedeki Phaselis. Buranın muhteşem plajı ve büyüleyici doğal güzellikleriyle kendinizi cennette hissedeceksiniz. Phaselis Antik Kenti, MÖ 7. yüzyıla uzanan geçmişiyle her köşesinde ayrı bir hazine taşıyor. Su kemerleri, antik tiyatro, hamam ve akropol burada görebileceğiniz değerli yapılardan birkaçı.

Sualtının gizemli dünyasını Antalya’da keşfedebilirsiniz. Kemer açıklarında bulunan ve Paris Batığı olarak bilinen etkileyici gemi kalıntısını incelemek için dalış yapabilirsiniz. 1927 yılında batan Paris 2 isimli Fransız gemisinin kalıntıları oldukça iyi durumda. Biraz huzur arıyorsanız Kemer’e 13 km uzaklıktaki Göynük Kanyonu’na gidebilirsiniz. Likya Yolu’nun bir parçası olan kanyonda yürüyüş yapabilir, fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Bir sonraki durağınız Göynük Kanyonu’na 50 km mesafedeki Çıralı olabilir. Caretta carettalara ev sahipliği yapan Çıralı Plajı’nın mavi bayraklı denizi gerçekten muhteşem. Eğer yeterli vaktiniz varsa Yanartaş’ı görmeye gidebilirsiniz. Plajın üst tarafındaki kayalıkların arasından çıkan alevler oldukça şaşırtıcı.

Lezzetli Bir Mola

Lezzetli Bir Mola

Çıralı’dan 35 km uzaklıktaki Kemer Marina’da yemek molası vermek iyi bir fikir. Deniz ürünlerinin en lezzetlisini tadabileceğiniz lokasyonda hizmet veren mekânlarda atom, ahtapot ızgara ve levrek mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında.

Keşfe Devam

Keşfe Devam

Antalya araba kiralama işlemi yapmanız Aspendos gibi eşsiz tarihi bir mirasta daha uzun vakit geçirmenizi sağlayacak. En iyi korunmuş antik tiyatrolar arasında yer alan Aspendos hiç şüphesiz bir Antalya klasiği. Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik Kenti de Helenistik dönemin en güzel şehirlerinden biri. Geçmişi Tunç çağına kadar uzanan kentin ortasında kendinizi başka bir zaman dilimine ışınlanmış gibi hissedeceksiniz.
 
Şehir merkezi yakınında bulunan ve Antalya’nın sembolü olan Yivli Minare ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir diğeri. Yivli Minare, içerisinde birçok yapıyı barındıran bir külliye. Burada Yivli Minare ve Yivli Cami’nin yanı sıra birçok medrese ve türbeyi bir arada görebilirsiniz. 13. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bu Selçuklu eseri aynı zamanda şehrin ilk İslam yapısıdır.

Akşam Keyfi

Akşam Keyfi

Antalya’da sayısız mekân olması seçim yaparken zorlanmanıza neden olabilir. Antalyalıların akşam yemeği için ilk önerisi şehir merkezine yakın konumda olan ve muhteşem bir manzaraya sahip olan mekânlar. Akşam yemeği için öneriler yine deniz ürünleri ağırlıklı olsa da hepsinin denemeye değer olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. Levrek, lagos, kalamar, ahtapot, sarımsaklı karides tava, et fondü, mezgit, Toros salatası, piyaz, laba dolması ve enginarlı Girit kebabı mutlaka denemeniz gerekenler arasında yer alıyor.

Antalya'da Gece Hayatı

Antalya'da Gece Hayatı

Antalya’nın oldukça eğlenceli bir gece hayatı var. Şehirde geceyi nasıl devam ettirmek istediğinize karar verdikten sonra seçiminizi yapabilirsiniz. Büyük gece kulüplerinden sakin barlara kadar pek çok seçenek sizi bekliyor olacak.

Antalya'da Oto Kiralama

Avis Antalya rent a car ofislerinden kolayca araç kiralama işlemi yaparak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Antalya araç kiralama için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Antalya Ofisi
Adres: Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cad. Talya Hotel No: 30
Telefon:(0242) 248 1772
www.avis.com.tr