Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Artvin’de Bir Gün

Artvin’de Bir Gün

Karadeniz’in en yeşil kentlerinden biri olan Artvin’de doğayla baş başa bir gün sizi bekliyor. Şehri rahatça gezebilmek için ilk önerimiz araç kiralama işlemi yapmanız. Araç kiralama işlemini Avis Artvin araç kiralama ofisinden rahatça yapabilirsiniz. Artvin araç kiralama ofisinden ayrıldıktan sonra iyi bir plana ihtiyacınız var. Şehirde yaşayanların Artvin’de ne yenir? Artvin’in gezilecek yerleri nerelerdir? gibi sorulara verdikleri yanıtlar bu konuda size yardımcı olacak. İyi bir plan ve konforlu bir araçla, Artvin’de renkli bir gün geçirmeye hazırsanız, başlayalım.

Artvin’de Kahvaltı

Artvin’de Kahvaltı

Keyifli bir güne başlamak için ihtiyacınız olan en önemli şey güzel bir kahvaltı. Artvin’in yöresel lezzetleriyle donatılmış bir kahvaltı sofrası da size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Kolaca, kaygana, kuymak, cevizli kete ve mısır ekmeği Artvin kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kahvaltı keyfinizi dilerseniz şehir merkezindeki mekânlarda dilerseniz de şehrin biraz dışında kalan ama doğa manzarasıyla dikkat çeken yerlerde yapabilirsiniz.

Artvin’de Gezilecek Yerler

Artvin’de Gezilecek Yerler

Artvinliler ilk durağın Mençura Şelalesi olabileceğini söylüyorlar. Artvin merkeze yaklaşık 95 km uzaklıktaki Kamilet Vadisi’ndeki şelale, oksijeni bol bir yer. 70 m yükseklikteki şelaleye yapacağınız yürüyüş şüphesiz günün en güzel aktivitelerinden biri olacak. Şelalenin ardından vadinin diğer köşelerini keşfetmek de keyifli olabilir. Mençura’yı gezdikten sonra 7 km uzaklıktaki Ortacalar Çifte Köprüler’i gidebilirsiniz. Arılı ve Küçükköy yol ayrımında, birbirine dik şekilde inşa edilen köprülerin 18. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Fotoğraf tutkunlarını burada harika bir manzaranın beklediğini hatırlatalım.

Lezzetli Bir Mola

Lezzetli Bir Mola

Artvinlilerin öğle yemeği molası için oldukça lezzetli önerileri var. Hamsi tava, mezgit ve laz böreği günün yorgunluğunu alacak ve geri kalan geziniz için enerji toplamanızı sağlayacak lezzetlerden bazıları. Biraz daha yöresel lezzetler deneyimlemek isterseniz de şehrin sakinleri meroli çorbası, silor ve sarma yemenizi öneriyor.

Keşfe Devam

Keşfe Devam

Artık Artvinlilerin mutlaka görmenizi tavsiye ettiği Borçka Karagöl’e doğru yola çıkabilirsiniz. Hopa’ya yaklaşık 65 km uzaklıktaki bu eşsiz yer, 20. yüzyılın başında, bir heyelan sonucu oluşmuş. Klaskur Yaylası’nın güzelliğine güzellik katan göl, 2002 yılında tabiat parkı ilan edilerek koruma altına alındı. Her mevsim rengârenk olan Borçka Karagöl’de zamanın durduğunu hissedeceksiniz.

Akşam Keyfi

Akşam Keyfi

Yorucu bir günün ardından dinlemek ve şehri keşfetmeye devam etmek isterseniz yöresel bir akşam yemeğinden daha iyisi olamaz. Artvinlilerin akşam yemeği için önerdiği lezzetler her damağa hitap edecek türde. Turşu kavurması, karalahana sarması, şalgam yemeği sebze severlerin dikkatini çekecek lezzetler. Hamsili pilav, benekli alabalık, cağ kebabı ve keşkek akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz diğer yöresel yemekler.

Artvin’de Gece Hayatı

Artvin’de geçirdiğiniz bir günün sonunda yorgunluk atmak için şehrin popüler mekânlarını tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde yoğunlaşan bu mekânlarda canlı müzik performansları ile geceyi sonlandırabilirsiniz.

Artvin Oto Kiralama

Avis Artvin araç kiralama ofisinden bir araba kiralama işlemi yapmak Artvin’in güzelliklerini daha kolay keşfetmenizi sağlayacak. Artvin’de oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Artvin Ofisi
Adres: Çarşı Mah. Cumhuriyet Cad. Akay İşhanı No: 32/B Artvin
Telefon:(0466) 212 4600
www.avis.com.tr