Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Ayvalık’ta Bir Gün

Ayvalık’ta Bir Gün

Ayvalık araç kiralama işlemi yapmak, Ege’nin bu şirin ilçesinde yapılacaklar listenizde ilk sırada yer almalı. Çünkü Ayvalık gezilecek yerler konusunda oldukça bonkör bir lokasyon. Ayvalık’ta araç kiralama işleminizi yaparak, burada geçireceğiniz süreyi daha verimli kullanmanızı sağlayarak ve bir gün içinde listenizdeki her yeri görmüş olacaksınız. Araç kiralama işlemini Avis Ayvalık Rent a car ofisinden hızlıca yapabilirsiniz. Peki, Ayvalık’ta gezilecek yerler nereler? Nereyi görmeden ilçeden ayrılmamalı? Ayvalık’ta ne yenir? Bu soruların yanıtlarını Ayvalık sakinlerine sorduk ve aldığımız yanıtlar ile sizler için bir rehber hazırladık.

Ayvalık’ta Ne Yenir?

Cibez otu, deniz börülcesi, hindiba, ısırgan otu salatası, kabak çiçeği dolması, turp otu ve dahası… Birbirinden lezzetli Ege otları, Ayvalık mutfağının yıldızları olarak öne çıkıyor. Yerel halk, bu lezzetli otlarla hazırlanan mezelerin yanında mutlaka balık yemenizi öneriyor. Papalina, levrek, sardalye ve çipura sofraların gözdeleri. Kahvaltıda mutlaka Ayvalık tostu yemeli, lor tatlısı ve dondurmayı mutlaka tatmalısınız.

Ayvalık’ta Kahvaltı

Ayvalık’ta Kahvaltı

Yapılacaklar listenizin en başında Ayvalık’ta araç kiralama vardı. Aracınızı kiraladığınıza göre ikinci maddeye geçebilirsiniz. Ayvalık’ta kahvaltı için Şeytan Sofrası Tepesi herkesin ortak önerisi. Bunun Şeytan Sofrası’nın muhteşem manzarasını gördüğünüzde neden ortak öneri olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Şeytanın ayak izinin bulunduğuna inanılan ve bir sofrayı andıran tepedeki Midilli ve Ayvalık manzarası eşliğinde mükellef bir kahvaltı yapabilirsiniz. Serpme kahvaltılarda her zaman doğal ve ev yapımı ürünlerin yer aldığı kahvaltı sofraları oldukça güzel bir lezzet şöleni sunarken daha hafif bir kahvaltı için meşhur Ayvalık tostunu tercih edebilirsiniz.

Ayvalık’ta Öğle Yemeği

Öğle yemeğinde özellikle merkeze yaklaşık 9 km uzaklıktaki Alibey Adası’na uğramanızı öneririz. Cunda olarak da bilinen adada balık ve mezeler konusunda iddialı olanmekânlarıı tercih edebilirsiniz. Uskumru çiroz, balık pastırması, kabaklı kalamar, beyaz soslu buğulama, kabak çiçeği böreği ve kaşarlı kidonya öğle yemeğinde mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden bazıları.

Ayvalık’ta Gezilecek Yerler

Ayvalık’ta Gezilecek Yerler

Denizin ardından sıra Ayvalık’ın tarihi yerlerini görmeye geldi. Mimari dokusuyla dikkat çeken merkezde özellikle Taksiyarhis Kilisesi ile Ayazma Kilisesi’ni ve Saatli Cami’yi görmenizi öneririz. Dilerseniz kültür turunuza Cunda’nın Yunan ve Türk mimari stilleriyle harmanlanan yapılarını görerek başlayabilir, ardından gezinize merkezde devam edebilirsiniz.

Ayvalık’ta Akşam Keyfi

Ayvalık’ta Akşam Keyfi

Ayvalık’ta muhteşem bir günü geride bıraktınız. Sıra bu güzel günü muhteşem bir akşamla sonlandırmaya geldi. Gün batımını Alibey Adası’nda ya da Şeytan Sofrası’nda izleyebilirsiniz. Karides mantısı, deniz kestanesi mezesi, asma yaprağında sardalya, balık sahanakisi, ahtapot salatası, beğendili sübye, papalina, Girit mezesi harika manzaranıza eşlik edecek lezzetlerden bazıları.

Ayvalık’ta Gece Hayatı

Hâlâ enerjiniz kaldıysa barlar sokağına uğrayabilirsiniz. Cunda’da yer alan Yunan tavernaları da gece için eğlenceli seçenekler arasında yer alıyor.

Ayvalık Oto Kiralama

Avis Ayvalık rent a car ofisinden oto kiralama işlemlerinizi yaptıktan sonra, şehrin güzelliklerini daha konforlu ve hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Ayvalık’ta araç kiralama rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Ayvalık Ofisi
Adres: Talat Paşa Cad. No:61/B Ayvalık Balıkesir Türkiye
Telefon: +90 266 312 2456
www.avis.com.tr