Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Batman’da Bir Gün

Batman’da Bir Gün

Hasankeyf, Mezopotamya’nın köklü tarihinden bugüne ulaşan en ihtişamlı kentlerinden biri. Şehir hiç şüphesiz Batman’a gitmek için güçlü bir neden. Hasankeyf’i keşfetmenin en pratik yolu bir araç kiralamak. Araç kiralama işleminizi Avis Batman araç kiralama ofisinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işleminden sonra ise geriye sadece yola koyulmak kalıyor. Peki, Batman’da ne yenir? Batman’ın tarihi yerleri nereler? gibi gezinize rehberlik edecek soruları şehrin sakinlerine sorduk. Aldığımız yanıtlar doğrultusunda hazırladığımız rehber ile gününüzü planlayabilirsiniz. Batman’da araç kiralama işleminizin ardından, bu önerilerle şehri keşfedebilirsiniz.

Batman’da Kahvaltı

Batman’da geleneksel tatlarla hazırlanan kahvaltı ile güne başlamak oldukça iyi bir seçim. Batman’a özgü lezzetlere ek olarak Van kahvaltısı deneyimini sunan mekânlarda sunulan farklı kahvaltılıkları da bu şehri ziyaret ettiğiniz zaman değerlendirebilirsiniz.

Batman’da Gezilecek Yerler

Ermeniler için kutsal olan Mereto Dağı’nın eteklerine kurulmuş Sason, Batman çevresinde görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Oldukça etkileyici bir manzaraya sahip dağı, düzenlenen turlara katılarak keşfedebilirsiniz. Mereto Dağı’ndaki gezinizin ardından Sason’daki tarihi kalıntıları ve evleri yakından inceleyebilirsiniz.

Lezzetli Bir Mola

Lezzetli Bir Mola

Batman gezisine enerjik bir şekilde devam etmek için öğle yemeği molası vermek iyi bir seçim olacak. Batman usulü kütülk, mumbar dolması ve Şam böreği öğle yemeğinde tercih edebileceğiniz yöresel lezzetlerden bazıları.

Keşfe Devam

Keşfe Devam

Batman’ın tarihi yerleri nereler? diye sorunca aldığımız ilk yanıt istisnasız Hasankeyf oldu. Yaklaşık 12 bin yıllık geçmişi olan kent, doğunun en egzotik köşelerinden biri. Baraj suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan kent, görkemli güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Bu eşsiz tarihi mekâna giderken, bu mekânların şehir merkezinden ne kadar uzak olduğunu fark ederek araba kiralama işlemi yaptığınıza çok memnun olacaksınız. Batman merkeze yaklaşık 40 km uzaklıktaki Hasankeyf, efsanelere konu olmuş Dicle Nehri’nin iki yakasında bulunuyor. Zamanın durduğunu hissedeceğiniz bu eşsiz şehri görmek için yarım gününüzü ayırmalısınız. Hasankeyf’e yaklaşık 25 km uzaklıktaki Gercüş’ün üzüm bağlarını, Kırkat Gölü’nün eşsiz atmosferini ve taş evlerini görmek de ilginç bir deneyim olacaktır.

Batman’da Akşam Keyfi

Batman’da Akşam Keyfi

Batman’da lezzetli bir akşam yemeğine yoğurtlu leban, ayran çorbası veya yayla çorbası ile başlayabilirsiniz. Sonrasında ise şehrin yerlilerinin önerileri genellikle kırmızı et yönünde. Kaburga dolması, perde pilavı, kışlık dolma ve tırşık akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz lezzetlerden bazıları.

Batman’da Gece Hayatı

Batman’ın, gece hayatı bakımından zengin olmadığını söylemeliyiz. Şehirde hizmet veren otellerin içerisinde bulunan kafe ve barları geceye devam etmek için tercih edebilirsiniz.

Batman Oto Kiralama

Avis Batman rent a car ofisinden araç kiralama işlemini yaparak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Batman’da oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Batman Ofisi
Adres: Batman Havalimanı İç Hatlar Terminali Gelen Yolcu Salonu No: Dz-09 Batman
Telefon: (0488) 218 0747
www.avis.com.tr