Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Kayseri’de Bir Gün

Kayseri’de Bir Gün

Kayseri gezilecek yerler ve denenecek lezzetler bakımından bereketli bir şehir. Bir gün içinde neleri görmeli, nerelerde soluklanmalı, karar vermek bir hayli zor. İşinizi kolaylaştırmak için şehri en iyi bilenlere Kayseri’de ne yenir, Kayseri’nin tarihi yerleri nerelerdir? gibi sorular yönelttik. Aldığımız yanıtlarla hazırladığımız rehberden ilham alarak gününüzü planlamadan önce bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Şehri konforlu bir şekilde gezebilmek için araç kiralamak oldukça doğru bir seçim olacaktır. Kayseri’de araç kiralama işleminin ardından şehri bilenlerin önerileriyle şekillenecek keyifli bir gün sizi bekliyor.

Kayseri’de Kahvaltı

Kayseri’de Kahvaltı

Kayseri’de deneyimlemeniz gereken pek çok farklı lezzet var. Bu nedenle alışılmış bir kahvaltının dışına çıkmanızı öneriyoruz. Güveçte menemen, pastırmalı yumurta, tahinli katmer, yağlama ve çemenli ekmek kahvaltınızda tercih edebileceğiniz Kayseri lezzetlerinden bazıları.

Kayseri’de Gezilecek Yerler

Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas, Kayserililerin görmenizi önerdikleri ilk yer oldu. Ağırnas, küçük bir yer olmasına karşın şehrin önemli mimari yapılarından birçoğunu görme fırsatı sunuyor. Melikgazi’de ilk durağınız Mimar Sinan’ın 21 yaşına kadar yaşadığı, bugün müze olarak hizmet veren ev olmalı. Ağırnas, Türklerden önce Hristiyanların Anadolu’daki önemli yerleşim yerlerinden biriydi. Bölgede yaşamış Hristiyanlara ait birçok yapı, burayı önemli bir turizm merkezi haline getirmiş. Hristiyanlığın ilk kabul edildiği dönemlere ait Ağırnas Yeraltı Şehri, mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Agios Prokopis ve Surp Krikor Lusavoriç kiliseleri de Ağırnas’ın dikkat çekici yapıları arasında.

Lezzetli Bir Mola

Lezzetli Bir Mola

Günün ikinci yemek molasını Melikgazi’de vermek isteyebilirsiniz. Melikgazi’de ızgara ve mangal sevenlerin ilgisini çekecek alternatifler var. Kayseri lezzetleri ile dolu bir öğle yemeği yemek niyetindeyseniz eğer Kayseri mantısı, Kayseri tiridi, çiriş yemeği, oldukça lezzetli bir pide türü olan cıvıklama önerebileceğimiz lezzetlerden bazıları. Güzel bir öğle yemeğinin ardından enerjinizi toplayıp şehri keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Keşfe Devam

Keşfe Devam

Mimar Sinan’ın doğduğu yeri görmek ve mantı yemek Kayseri’de mutlaka yapılması gereken şeylerdi. Sıra geldi Kayserililerin olmazsa olmaz dedikleri Erciyes Dağı’nı keşfetmeye. Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olan Erciyes, şehir merkezinin 25 km batısında. Sonbahar ve kış aylarında kayak merkezi olan dağ, havaların ısınması ve karların erimesiyle serin bir yaylaya dönüşüyor. Şehir sıcaktan kavrulurken, Kayserililer Erciyes’e gelerek serin ve keyifli bir gün geçiriyorlar. Erciyes, kış sporlarını sevenlere heyecan, doğa âşıklarına da unutamayacakları bir deneyim vadediyor.

Kayseri’de Akşam Keyfi

Yorucu fakat keyifli bir günü geride bıraktınız. Hep hatırlayacağınız bu günü güzel bir akşam yemeğiyle renklendirmek ister misiniz? Yanıtınız evetse sizi bekleyen seçenekler arasında seçim yaparken zorlanmamanız için Kayseri’nin öne çıkan lezzetlerini araştırdık. Kağıtta pastırma meşhur Kayseri pastırmasını en sade haliyle tatmanız için oldukça lezzetli bir seçenek. Bunun yanı sıra sucuklu köfte, pöç kebabı ve Kayseri mantısının tadına doyamadıysanız tepsi mantısı akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz yemekler arasında yer alıyor.

Kayseri’de Gece Hayatı

Hilton’un terasındaki Kale Roof Bar, günü erken bitirmek istemeyenleri memnun edecek bir mekân. Günün yorgunluğunu Kayseri manzarasına karşı içkinizi yudumlayarak atabileceğiniz mekânları gece için tavsiye ediyoruz. Şehirdeki otellerin roof barları bu deneyim için oldukça doğru bir seçim olacak. Dilerseniz şehirde keyifle müzik dinleyip, dans edebileceğiniz eğlence mekânları da mevcut.

Kayseri’de Oto Kiralama

Avis Kayseri ofisinden araç kiralamak şehrin güzelliklerini daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Kayseri’de oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.

Avis Araç Kiralama Kayseri Ofisi
Adres: Osman Kavuncu Cad. Eski Sanayi Bölgesi 6. Cad. No: 1 Kocasinan Kayseri
Telefon: (0352) 222 6196
www.avis.com.tr