Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Kırşehir’de Bir Gün

Kırşehir’de Bir Gün

Kırşehir medreseleri, kervansarayları, şifalı suları, el sanatları ve tarihi eserleriyle keşfedilmeyi bekliyor. En yakın lokasyondan yapacağınız araç kiralama işlemi ile şehri çok daha konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Şehri bilenlere Kırşehir’de ne yenir, Kırşehir’in tarihi yerleri nereler, keyifli bir gün geçirmek için neler yapılmalı? sorularını sorduk ve aldığımız cevaplar doğrultusunda keyifli bir gezi programı hazırladık.

Kırşehir’de Kahvaltı

Kırşehir’de Kahvaltı

Güne otantik bir atmosferde başlamak isteyenler için Kırşehir’de çok sayıda alternatif bulunuyor. Açık büfe ya da serpme kahvaltı seçenekleri doyurucu bir kahvaltı için oldukça iyi bir seçim olabilir. Açık havada kahvaltı keyif yapmanızı sağlayacak mekânlar da güne daha dinç ve enerjik başlamanıza yardımcı olabilir. Kırşehir’de kahvaltı yaparken deneyimlemeniz gereken yöresel lezzetlerden birisinin sündürme olduğunun altını çizmek isteriz.

Kırşehir’de Gezilecek Yerler

Kırşehir’de Gezilecek Yerler

182 kuş türüne ev sahipliği yapan Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir’de görülmesi gereken yerlerden ilki. Flamingodan dağ bülbülüne, kırlangıçtan yalıçapkınına pek çok kuş türünü gözlemleyebileceğiniz Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nde birkaç saat geçirebilirsiniz.

Kuş Cenneti gezinizin ardından Mucur Yeraltı Şehri’ni ziyaret edebilirsiniz. Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hristiyanların inşa ettiği bu yeraltı şehri 42 odadan oluşuyor. Mucur Yeraltı Şehri’nde dehlizler, ahırlar ve ibadet yerleri de bulunuyor.

Lezzetli Bir Mola

Lezzetli Bir Mola

Yeraltı şehrine yakın mesafede öğle yemeği için mola verebilirsiniz. Şehrin yöresel lezzetlerini deneyimleyebileceğiniz pek çok restoran arasından seçim yaparken damak zevkinizi göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kırmızı et severler için oldukça çok seçenek bulunan Kırşehir’de balık severler için öneri alabalık ile sınırlı olsa da sunulan alabalığın lezzetinin oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Manda yoğurdu, alabalık, Madımak yemeği, pancar çırpması ve kavurma öğle yemeğinde tercih edebileceğiniz lezzetlerden bazıları.

Keşfe Devam

Kervansaray Mahallesi’nde bulunan Aşık Paşa Türbesi 14. yüzyılın başlarında, Eretna Beyliği döneminde inşa edilmiş. Garipname’nin yazarı Aşık Paşa için yapılan türbenin istiridye kabuğu şeklindeki kapısı dikkat çekiyor. Türbe ziyaretinden sonra 1936 yılında kurulan Kırşehir Müzesi’ne giderek 5000’den fazla etnografik ve arkeolojik eseri inceleyebilirsiniz. MÖ. 3000’li yıllara dayanan bu değerli parçaların büyük bölümü, bölgede yapılan kazılarda ortaya çıkarılmış. Birbirinden değerli bu tarihî kalıntılar müze projesi hayata geçmeden önce şehir merkezinde yer alan Alaaddin Camii’nde depolanıyormuş. Daha sonra müzeye taşınarak sergilenmeye başlamış. Kırşehir Müzesi’ne 25 km uzaklıktaki Kesikköprü Köyü’ne giderek Cacabey Kervansarayı olarak da bilinen Kesikköprü Kervansarayı’nı görebilirsiniz. Tarihi 13. yüzyılın başlarına dayanan kervansaray, geometrik motiflerle süslü, yalın bir mimariye sahip.

Akşam Keyfi

Kırşehirliler, akşam yemeği için günün tüm yorgunluğunu ve şehir manzarasını izleyebileceğiniz mekânları öneriyor. Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler tadabileceğiniz mekânlarda yöresel lezzetleri tercih etmek isterseniz bizim önerimiz çullama, çömlekte kuru fasulye, tandırda çömlek yahnisi, çirleme veya ayva dolması olacak. Yemekten sonra tatlı olarak aside ya da çir yağlaması ile farklı lezzet keşfine devam edebilirsiniz.

Kırşehir’de Gece Hayatı

Kırşehir’de Gece Hayatı

Gece için şehirde bulunan otellerin içerisinde hizmet veren mekânları tercih edebilirsiniz. Şehir manzarası eşliğinde geceye devam ederken keyifli müzikler dinleyerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.