Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLAMALARI
Karavan Kiralamak için 25 yaşını doldurmuş, 75 yaşını aşmamış olmanız ve en az 2 yıllık T.C. ehliyeti ya da uluslararası ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. Bu standartları karşılamayan kişiler ise karavan kiralayabilmek için en az 23 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olması gerekmektedir. 23-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek kiralama yapabilir.
KİRALAMA SÜRESİ

Karavan kiralama minimum süresi günlük kiralamalarda 2 gün, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

EK SÜRÜCÜ HİZMETİ

Karavanı, kiralayan ana sürücü dışındaki kişi tarafından kullanılabilmesi için sürücü belgesinin ücretsiz olarak karavan kira sözleşmesine eklenmesi gerekmektedir. Kira sözleşmesine eklenecek olan 1 ek sürücü için ücret alınmamakta olup 2. bir ek sürücü için ücret talep edilecektir. Karavan Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve veya kullanıcıların kullanımında iken herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse karavanı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz. (Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)

KARAVAN TESLİM ETME VE TESLİM ALMA HİZMETİ

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz karavan, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve araç kiralama değerlendirme analizi  yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde karavan kiralama bedeli 3 ila 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir.Yabancı kredi kartı ile ödeme yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günüdür.

KARAVAN KULLANIMI
 • Teslim alma aşamasında tarafınıza ofisimiz tarafından karavan kullanımına yönelik eğitim verilecektir.
 • Ayrıca seyahatiniz esnasında destek alabileceğiniz kullanım kitapçıkları karavan içerisinde bulunmaktadır.
 • Kira anlaşmasında yer alan karavan kullanımına ilişkin koşullara uygun şekilde kullanılmalıdır.
 • Ticari amaçlı, yük ve insan taşımacılığı için kullanılamaz.
 • Karavanın içerisinde ruhsatta belirtilen kişi sayısı kadar yolcu seyahat edebilir.
 • Karavana ait temiz ve kirli su tankları boş teslim edilip, boş teslim alınır.
KARAVAN İADE SÜRESİ

Araçların iadesinde yaşanan gecikmelerde, sadece 59 dakikaya kadar opsiyon uygulanır.

ÖDEME KOŞULLARI

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, karavanı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır.

Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda AVIS Caravan Genel Kiralama Koşulları geçerlidir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama ve iade esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak karavan modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile ödeme yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş gündür.

ONLINE ÖN ÖDEMELİ (HEMEN ÖDE) REZERVASYON VE KİRALAMA

Online Ön Ödeme/Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri online olarak, hemen ödeyebileceğinizi belirtir. Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; karavan kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişi adına kiralama yapılır.

3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması zorunlu olmayıp, kiralama esnasında rezervasyon sahibinin mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.

Avis Caravan, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Avis Caravan kiralama ofislerinden yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların karşılığı Avis Caravan Ön Ödemeli Rezervasyon Formları üzerinde yazan tutarlarla sınırlıdır.
Avis Caravan Ön Ödemeli Rezervasyon formları kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterilerimizin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön, trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) vb. harcama bedellerini içermez. Bu bedeller için müşterilerimizin kiralama esnasında şahsi kredi kartı ibraz etmesi gerekmektedir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının ait olduğu bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller Avis Caravan markasının sorumluluğunda değildir.

Avis Caravan, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı sunamazsa, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

Avis Caravan Ön Ödemeli Rezervasyon tutarı karavan kira bedeli ve rezervasyon esnasında almış olduğunuz ek hizmetleri içerir. Kiralama başlangıcında ofisten alacağınız ek hizmetler ve olası ekstralar (HGS, yakıt, trafik cezası, tek yön, kira anlaşmasında yazılı kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar vb) için şahsi kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ön ödemeli rezervasyonlar için kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.

 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, karavan bilgileri, kiralama ofisi güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • Ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapılan karavan kiralama bedeli ve seçtiğiniz ek ürün ve güvence paketlerine ait toplam tutar rezervasyon aşamasında tahsil edilecektir.
 • Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen sürenin üzerine çıkması durumunda oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günleri liste fiyatları üzerinden %20 indirim uygulanarak tahsil edilir.
 • Ön ödemeli rezervasyonlarda, karavanın rezervasyon iade bitiş tarihinden erken iade edilmesi durumunda müşterilerimizin kullanılmayan günlerinin iadesi yapılmamaktadır.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda karavanı teslim alma saatinden 1 ay öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Avis Caravan tarafından iade edilecektir.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda karavanın teslim edileceği süre 4 hafta ile 3 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %25i kesilerek geriye kalan tutar Avis Caravan tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda karavanın teslim edileceği süre 3 hafta ile 2 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %50si kesilerek geriye kalan tutar Avis Caravan tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda karavanın teslim edileceği süre 2 hafta ile 1 hafta arasında kaldığında kiralama ücretinin %75i kesilerek geriye kalan tutar Avis Caravan tarafından iade edilecektir. (3 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda karavan tesliminden 1 hafta önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Ön Ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait karavanlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz karavanlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi ücret iade yapılmayacaktır.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonların iade süreci bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3 ila 5 iş günü arasında değişmektedir.
 • Ön Ödemeli Rezervasyonlarda karavanların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Avis Caravan Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda karavan tahsis edilmeyecek olup,yukarıdaki iade şartları geçerlidir.
 • Depozito için ödeme şekli sadece şahsi kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama türü ve karavan grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir.
 • Karavanı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını Avis Caravan ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için 1 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ehliyetlerin üzerindeki yazıların okunaklı ve ehliyetin yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • Ehliyette T.C. Kimlik numarası yazmaması halinde T.C. Kimlik ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etmeleri gerekmektedir.
TRAFİK CEZALARI
Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Karavanın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında elimize ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Karavanların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir ve kira bedeli işlemeye devam eder . Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de alınmaktadır.
DİĞER HİZMETLER
Yurt dışında ihtiyaç duyulan kiralamalara ilişkin rezervasyon talepleri 444 2847 numaralı AVIS Rezervasyon Merkezi aracılığı ile sağlanabilir. Detaylı bilgi için Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOTLAR
Herhangi bir kaza durumunda, karavanın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 444 28 47 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Karavanın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 444 28 47 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Karavanın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 444 28 47 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.
 • Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Karavan teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz.
 • Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi veya Rezervasyon merkezimizi arayınız.
 • Kiralama sırasında kaza, karavanın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 444 28 47 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak 2’yi tuşlayabilirsiniz.
 • Kullanımınız sırasında karavanın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen İletişim Merkezi’mizi arayınız.
 • Karavanın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması durumunda, (karavanın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Çalınması durumunda aynı şekilde en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak, hırsızlık raporları alınmalıdır.
  • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
  • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
  • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
  • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
  • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
  • Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
  • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
  • Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.
GÜVENCELER
Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. AVIS Caravan bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.
 

İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi: Trafik sigortası kapsamında 3. şahıslara ilişkin hasar limitini bu güvence ile 1 milyon TL'ye kadar artırabilirsiniz.

Mini Hasar Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 3000 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Süper Mini Hasar Güvencesi : Rapor düzenlenmesi veya tutanak tutulması mümkün olmayan, tek taraflı hasar durumları için müşteriye 5.500 TL'ye kadar beyanla onarım hakkı sunan hasar güvencesidir.

Lastik Cam Far Ayna Güvencesi: Kaza haricinde oluşan lastik-cam-far- ayna hasarlarında polis/jandarma raporu ya da kaza tespit tutanağı olmaksızın sürücünün geçerli yazılı beyanına istinaden aracın ön farları, ön camı, yan aynaları ve arka stop lambalarını kapsayan hasar güvencesidir. (Karavana ait sağ sürgülü kapıdaki cam ve sol tarafta yer alan camı hariçtir.)

Ferdi Kaza Güvencesi: Araç içerisindeki koltuk sayısına bağlı olarak, sürücü ve araç içerisindeki kişileri kapsayan güvencedir.
 

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.
YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA
 • Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde karavan kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
  2. Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  3. Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  1. Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.
  2. Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:
 • Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.
 • Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.
 • Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.
 • Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.
 • Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.
 • Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.
 • Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.
 • Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları 750 kilogramı aşan ve 3,5 tonu geçmeyen römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.
 • Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.
 • Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.
 • Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.
FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ve %18 Katma Değer vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek -Yön Ücreti, Ofis müsaitlik durumuna göre Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), Bebek Koltuğu, Navigasyon, Çift kişilik konfor seti, Tek kişilik konfor seti, Bisiklet, Kasa, Kamp Masa&Sandalyesi,Wi-fi, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Karavanların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen karavanlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

• Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma gününden 15(onbeş) gün öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Avis Caravan tarafından iade edilecektir. Aracın teslim tarihine 15 (onbeş) gün ve daha az süre kalması ve rezervasyonun iptal edilmesi durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.

• Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.

• Aracın erken teslimatında kalan gün sayısı iade edilmemektedir.

• Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır aksi halde ön ödeme tutarı iade edilmeyecektir.

• Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.

• Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.

• Ödeme şekli havale ve kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Ön Ödemeli Rezervasyonlarda bu şartların sağlanmaması halinde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.

• Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim soy isim bilgisi bulunmalıdır.

• Aracı teslim alacak kişinin Ehliyetini Avis Caravan ofisine ibraz etmesi gerekmektedir. Ön Ödemeli Rezervasyonlarda bu şartın sağlanmaması halinde ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.


Rezervasyon Değişikliği :
Ön ödemeli bir rezervasyonda değişiklik yapılamamaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal - iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

Kiralamanın Uzaması:
Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresi ancak Avis Caravan’ın onayı ile uzatılabilir.
** Avis Caravan tek taraflı rezervasyon iptali yapma hakkını saklı tutar. Avis Caravan tarafından yapılan iptallerde paranın tamamı iade edilecektir.