MOTOSİKLET KİRALAMA ŞOFÖRLÜ KİRALAMA VE TRANSFER SELF SERVİS İLETİŞİM

Çorlu Araç Kiralama

Çorlu'ya Yola Çık


Çorlu’da bir gün


Büyük ölçüde üniversite öğrencileri ve sanayi sayesinde gelişen Çorlu’da bir gün için yapmanız gereken ilk şey bir araç kiralamak olmalı. Çorlu’da araç kiralama işleminin ardından, yerel halktan aldığımız önerilerle güne başlayabilirsiniz. Çorlu’da ne yenir, Çorlu’da gezilecek yerler nerelerdir gibi sorularımıza aldığımız yanıtlara bakacak olursak sizi eğlenceli bir günün beklediğini söyleyebiliriz.

Çorlu’da kahvaltı mekânları

Lezzetli tostlar, iştah kabartan kahvaltı tabakları, rahatlık ve şıklık… Çorluluların kahvaltı için önerdiği Vogue Cafe ve The Fabrik, güne başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Bu bölgede geçireceğiniz bir güne mutlu başlama garantisi veren bu iki mekânın adını not edin.

Çorlu’da gezilecek yerler


Çorlu’ya yaklaşık 60 km uzaklıktaki Vize, Kırklareli’ne bağlı olsa da buraya gelen herkesin mutlaka uğradığı bir yer. Roma dönemine ait Vize Kalesi ve 6. yüzyılda inşa edilen ve 14. yüzyılda camiye dönüştürülen Küçük Ayasofya Kilisesi, Vize’deki görülmeye değer yapılar.
Çorluluların önerdiği bir sonraki durak, Vize’nin 2 km kuzeydoğusunda bulunan Asma Kaya Mevkisi. Kayalık bir vadi olan Asmakaya evleri, mağaraları ve kiliseleriyle dikkat çekiyor. Erken Bizans dönemlerinde bir yerleşim yeri olan vadi, bölgenin tarihini yakından tanımak için güzel bir fırsat sunuyor.

Lezzetli bir mola

Öğle yemeği için Vize’ye yaklaşık 21 km uzaklıktaki Saray’da mola vermekten memnun olacağınızı düşünüyoruz. Çorlulular, Onur Restoran’da mutlaka pirzola yenmesi gerektiğini söylüyorlar. Mangal severler içinse Filiz Et & Mangal lezzetli bir seçenek. Mekânın kaşarlı köftesinin Saray’ın en iyisi olduğunu belirtelim.

Keşfe devam

Yemeğin ardından Saray’ı keşfetmeye ne dersiniz? Sadrazam Ayas Mehmet Paşa’nın 16. yüzyılda yaptırdığı Ayaspaşa Camisi, Saray’ın en önemli yapılardan biri. Kesme taştan yapılan caminin hamamı da görülmeye değer.
Saray’a 2 km uzaklıktaki Güneşkaya, bir sonraki durağınız olmalı. Eski Taş Devri ve Kalkolitiklere ait izlere rastlanan Güneşkaya’nın Tekirdağ’daki en eski yerleşim yeri olduğu düşünülüyor.

Akşam keyfi


Akşam yemeği için Çorluluların ilk önerisi et yemekleriyle öne çıkan Shiva. Çorlu’nun en şık mekânlarından biri olan Shiva’nın bonfile, köfte ve ciğeri mutlaka tadılmalı.
Deniz mahsullerini tercih edenlerin gitmesi gereken adresse Kaçan Balık. Çorlulular restoranın sarıkanadını, kofanasını ve dilbalığını tatmanızı özellikle tavsiye ediyor.
Konuklarına dünya mutfağından lezzetler sunan LunchBox, akşam yemeği için bir diğer seçenek. Menüsü oldukça zengin olan mekânın mantar soslu bonfilesi, Çorluluların favorisi.

Çorlu’da gece hayatı

Üniversiteli nüfusunun yoğun olduğu Çorlu’da gece hayatı da buna paralel olarak oldukça hareketli. Günü erken bitirmek istemiyorsanız gidebileceğiniz birçok alternatif var. Şurup Cafe ve Cafe Shiva, günün yorgunluğunu atabileceğiniz şık mekânlar. Parti ve konserlerle bilinen Public de hareketli bir gece geçirmek isteyenleri memnun edecek bir yer.

Çorlu oto kiralama

Avis ofisinden araç kiralamak Çorlu ve çevresindeki güzellikleri daha kolay ve hızlı bir şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Çorlu’da oto kiralama işlemi için rezervasyonunuzu telefonla ya da internet sitemizden yapabilirsiniz.
Avis Araç Kiralama Çorlu Ofisi
Adres:Zafer Mah. Cumhuriyet Bulvarı Armada City Plus 2. Etap No: 7 Çorlu Tekirdağ
Telefon: (0282) 650 2847
www.avis.com.tr

Adresler

Vogue Cafe & Restoran: Heykel Meydanı Çorlu Tekirdağ
The Fabrik Fine Dine & Lounge: Omurtak Cad. Çorlu Tekirdağ
Vize Kalesi: Mehmet Akif Mah. Vize Kırklareli
Gazi Süleyman Paşa Cami Küçük Ayasofya: Mimar Sinan Mah. Vize Kırklareli
Asmakaya Vadisi: Asmayakaya Vize Kırklareli
Onur Restoran: Yeni Mah. Poyraz Sok. No: 26 Saray Tekirdağ
Filiz Et & Mangal. Vize Cad. No: 19 59600 Saray
Ayaspaşa Camisi: Ayaspaşa Mah. Saray Tekirdağ
Shiva: Esentepe Mah. Adnan Doğu Cad. No: 3/A Emlak Konutları Çorlu Tekirdağ
Kaçan Balık: Kazımiye Mah. Dumlupınar Cad. Öğücü Residance No: 14-16 Çorlu Tekirdağ
LunchBox: Kazımiye Mah. Dumlupınar Cad. No: 4 Çorlu Tekirdağ