Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
araba kiralama avantajları

Tesla Model Y: Sürdürülebilirlik ve Teknoloji Harikası

Tesla Model Y, sıfır emisyonlu elektrikli araçlar arasında önemli bir dönüm noktası olarak karşımıza çıkıyor. Tesla'nın SUV segmentine yönelik en yeni modeli olan Model Y, sürdürülebilirlik ve teknolojiyi mükemmel bir dengeyle bir araya getiriyor.

Elektrikli Gücün Sıfır Emisyonu

Tesla Model Y, tamamen elektrikli bir SUV olarak, sıfır emisyonla çalışır. Bu, fosil yakıtların kullanılmadığı anlamına gelir ve çevreye hiçbir zararlı gaz salınımı yapmaz. Geleneksel içten yanmalı motorlardan farklı olarak, Model Y'nin elektrikli motoru sessiz ve verimli bir şekilde çalışırken doğaya zarar vermez. Bu sayede, sürücüler çevre dostu bir seçim yaparak gezegenimize olan etkilerini azaltabilir.

Yüksek Performans

Tesla Model Y, elektrikli bir araç olmasına rağmen sürüş performansında hiçbir fedakarlık yapmaz. Tesla Dört Çekerde; çok daha iyi yol tutuşu, çekiş ve denge kontrolü için ön ve arka tekerleklerin torkunu dijital olarak kontrol eden iki ultra duyarlı bağımsız elektrik motoru yer alır. Üstün çekiş kontrolü sayesinde Tesla Model Y; kar, yağmur, çamur ve arazide en yüksek performansla kullanılabilir. Sahip olduğu güçlü motorlar ve donanımlar sayesinde Tesla Model Y, 100 kilometre hıza 3,7 saniye gibi kısa bir sürede ulaşır.

Menzil

Tesla Model Y, tam dolu bataryasıyla 533 kilometre uzaklığa gidebilir. Dünya çapında 45.000’den fazla adetle yer alan hızlı şarja sahip elektrikli araç şarj istasyonlarında 15 dakikalık bir dolumla, ekstra 241 kilometre menzil sunar.

Güvenlik

5 yıldızlı derecelendirme ile sınıfının en iyisi güvenliğe sahip olan Tesla Model Y, 2022 yılında 5 yıldızlı Euro NCAP güvenlik derecelendirmesi elde ederek Küçük Arazi Aracı kategorisinde Sınıfının En İyisi ödülünü kazanmayı başardı. Tesla Model Y, gelişmiş sürüş destek sistemleri ve otomatik pilot özellikleri ile dikkat çeker. Ön çarpışma uyarısı, şerit takip asistanı, otonom park etme gibi özelliklerle sürüş güvenliğini artırır ve sürücüye destek olur. Bu teknolojiler, sürüşü daha güvenli ve stressiz hale getirir. 250 metreye kadar güçlü görsel işleme teknolojisine sahip olan Tesla Model Y’nin gözünden hiçbir şey kaçmaz. Tesla Model Y, otomatik acil frenleme özelliği sayesinde önündeki araçları ve engelleri algılar, anında fren yaparak çarpışma riskini azaltır. Bu özellik, kritik durumlarda sürücüye ek destek sağlar ve olası kazaların önlenmesine yardımcı olur. Tesla, Model Y'nin güvenlik ve sürüş yeteneklerini düzenli olarak güncellemelerle artırır. Uzaktan yazılım güncellemeleri, aracın otomatik olarak daha güvenli ve verimli hale gelmesini sağlar. Bu sayede sürücüler, Tesla'nın en son güvenlik özelliklerinden yararlanabilir ve zaman içinde oluşan riskleri minimize edebilir.

İç Mekan

Tesla Model Y’nin sürücü kabininin yükseltilmiş oturma pozisyonu ve alçak ön göğüs paneli ile şoför, öndeki yola tamamen hakim bir görüş elde eder. Model Y'nin içi; 15 inç dokunmatik ekran, sürükleyici ses sistemi ve ekstra baş mesafesi yaratan, benzersiz bir gökyüzü manzarası sunan cam tavan ile sade ve temiz olarak dizayn edilmiştir.

Tesla Model Y, çevreci teknolojisi ve gelişmiş özellikleriyle geleceğin otomobilini temsil ediyor. Sürdürülebilirliği ve teknolojiyi bir arada sunan bu harika SUV, hem çevre dostu hem de keyifli bir sürüş deneyimi vadediyor. Elektrikli araçlarının geleceği konusunda bir adım atmak isteyenler için Tesla Model Y, çarpıcı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Avis ile Yolculuğun Keyfini Sürün!

Sizler de yenilikçi tasarımları, teknolojik donanımları, güvenlik sistemleri ve yüksek performansları ile ön plana çıkan, Avis’in geniş araç filosunda yer alan üstün özellikli otomobilleri kolaylıkla kiralayabilir, yepyeni maceralara benzersiz bir yol arkadaşıyla çıkabilirsiniz.

Şehir araç kiralama, havalimanı araç kiralama ofisleri üzerinden ya da web sitesi üzerinden araç kiralama işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz!