Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
23-nisanda-eglence-dolu-rotalara

23 Nisan’da, Eğlence Dolu Rotalara!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul’a yapacağınız bir yolculukla, Avrupa yakasını karış karış gezmeye ne dersiniz? Öyleyse seyahatinizi hemen planlayabilir ve Avis yol arkadaşınız ile hazırlıklara başlayabilirsiniz!

İstanbul Avrupa Yakası

1. Tarihi Yarımada

İstanbul’da Avrupa yakasını gezmek için zaman ayıracaksanız öncelikle Tarihi Yarımada’dan başlamanızı öneririz. Neredeyse günün her saati cıvıl cıvıl, hareketli olan ve İstanbul tarihine şahitlik edebileceğiniz bu rotada; Eminönü, Sirkeci, Beyazıt, Aksaray gibi tarihi semtler ve Topkapı Sarayı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yapılar var. Buralarda dolaşıp, dar sokaklarda kaybolduktan sonra tarihi Kapalıçarşı’yı ve Mısır Çarşısı’nı gezebilir, Gülhane Parkı’nda bir mola verebilirsiniz. Galata Köprüsü‘nü yürüyerek geçmek, balıkçıları, vapurları ve martıları izlemek gün sonundaki yorgunluğunuza iyi gelecek.

2. Karaköy- Tünel - İstiklal Caddesi

Karaköy’de başlayan bir sabahı üçüncü nesil kahvecilerden birinde taçlandırabilir, Tarihi Yarımada’nın nefis manzarasını bir de buradan izleyebilirsiniz. Karaköy’ün dar sokaklarında dolaştıktan sonra, Beyoğlu Tünel tarafına tarihi füniküler ile çıkabilir, İstiklâl Caddesi’nin baş döndüren kalabalığına karışabilirsiniz. Asmalı Mescit’te bir keşif gezisi yaptıktan sonra İstiklal Caddesi’ni baştan sona yürüyebilir, tarihi pasajlara girip çıkabilir, Nevizade veya Çiçek Pasajı’na uğrayarak keyifli bir mola verebilirsiniz.

3.  Nişantaşı-Beşiktaş

Beşiktaş sahilindeki kafelerden birinde oturup çay veya kahvenizi yudumlayarak, İstanbul boğazını izleyerek güne başlayabilirsiniz. Sonra her daim hareketli olan Beşiktaş Çarşısı ve Beşiktaş Meydanı’nı gezebilir, yavaş yavaş Akaretler’e doğru ilerleyebilirsiniz. Arnavut kaldırımlı sokakları aştıktan sonra Maçka yokuşunda kafe-bar tarzı bir yerde oturup soluklanabilir, pastanelerden birinde kendinize güzel bir tatlı ısmarlayabilirsiniz. Nişantaşı’na çıktığınızda artık Türkiye’de modanın nabzını tutan bu güzel semte varmış olacaksınız. Nişantaşı’nda Teşvikiye Camii, Abdi İpekçi Caddesi ve Atiye Sokak mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

4. Boğazda Uzun Bir Yürüyüş

Ortaköy’de başlayabileceğiniz boğaz yürüyüşünde, iskeleye uğramayı, Ortaköy Camii’nin yanından Boğaz Köprüsü’nü izlemeyi unutmayın. Ardından tekrar sahile çıkarak Boğaz Köprüsü’nün ayaklarının altında geçip Kuruçeşme’ye kadar yürüyebilir, buranın parkında soluklanabilirsiniz. Daha sonra yürümeye devam ederek önce Arnavutköy’e ardından Bebek‘e ulaşabilirsiniz. Bebek Parkı’nda dinlendikten sonra sahildeki kahvecilerden birinde kahvenizi yudumlarken boğazın keyfini çıkarabilirsiniz.  Kahve molasından sonra yürüyüşünüze devam edebilir, Rumeli Hisarı ve daha sonra Baltalimanı ve Emirgan’a uğrayabilirsiniz. Sahildeki restoranlardan birinde yemek yiyebilir, eşsiz bir İstanbul gününün keyfini çıkarabilirsiniz.

Her Rotada, Avis Yanınızda!

Doğanın canlandığı, toprağın yeşerdiği, yaşam enerjisinin yükseldiği bahar aylarına girdiysek, çocuklar gibi gezip eğlenmek ve yolculuğunuza güven katmak için Avis daima sizinle! Web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir araç kiralama ve havalimanı araç kiralama ofislerinden araç kiralamanızı kolayca gerçekleştirebilir, benzersiz anlara en konforlu ve en güvenli şekilde başlayabilirsiniz!