Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
gezi rehberi

Alışılmışın Dışında Bir Yolculuk Deneyimine Hazır mısınız?

Planlı ve programlı yolculuklardan sıkıldınız mı? Bazen aniden gelen yola çıkma isteği ile çıkılan seyahatler ve bu süreçte yaşanan deneyimlerle alışılmışın dışında yolculuklar yapmak; yeni yerler keşfedip, yeni insanlar tanımak için harika bir seçenek olabilir.

Siz de tamamen yabancı olduğunuz rotalara doğru ilerlemek istiyorsanız, belki de doğaçlama bir şekilde seyahat için doğru zaman gelmiştir! Sizler için yola çıktığınızda “iyi ki uğramışım” diyeceğiniz, ülkemizin çok bilinmeyen fakat oldukça kıymetli bazı rotalarından bahsetmek istiyoruz.

Adamkayalar / Mersin

Mersin’in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Vadisi’nde yer alan ve eşsiz nitelikteki bu arkeolojik miras, bir açık hava müzesini andırıyor. Kayalara oyulmuş 12 kabartmadan oluşan Adamkayalar’ın, M.Ö. 2. yüzyıl ile M.S. 2. yüzyıl arasındaki dönemde yapıldığı ve 250 yılda işlendiği tahmin ediliyor. Yemyeşil bir alanda ve ulaşımı zor bir vadinin yamacında bulunan bu 9 niş içerisinde; 4 kadın, 11 erkek, 2 çocuk, bir dağ keçisi ve bir de Roma kartalı figürleri yer alıyor.

Adamkayalar’ı ziyaret etmek için Mersin Avis araç kiralama ofisinden ya da web sitesi üzerinden araç kiralama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Renkli Tepeler– Juliopolis Nekropolü / Ankara

Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki “Kız Tepesi Tabiat Anıtı” adı verilen bölgede bulunan bu alan kahverengi, kırmızı, gri ve sarı tonlara sahip topraklarıyla görülmesi gereken bir güzelliği içinde barındırıyor. “Gökkuşağı Tepeleri” olarak da adlandırılan bu bölge, büyük bir turist potansiyeline sahip.

Ankara’nın Sarıyar Baraj Gölü’nün kuzeyindeki kalker kayalıklar üzerine konumlanmış bu alanda, geçmişte birçok arkeolojik kazı çalışması yürütülmüş. 2009 yılında Nekropolde gerçekleşen bir kazıda Juliopolis darphanesinde basıldığı düşünülen çok sayıda sikke bulunmuştur. Böylelikle bu bölgenin Juliopolis kentinin nekropolü olduğu kesinlik kazanmıştır. Geçmişten günümüze yapılan kazı çalışmaları sonucunda bu bölgede toplam 434 mezar açığa çıkarılmıştır.

Ankara’nın bu nadide güzelliklerini keşfetmek için Avis şehir içi araç kiralama ofislerini, havaalanı ofisini tercih edebilir ya da web sitesi üzerinden dilediğiniz gibi hızlıca rezervasyon yapabilirsiniz!

Aydos Tepesi / İstanbul

Aydos Ormanı, İstanbul’un en önemli oksijen kaynaklarından biridir dersek yalan olmaz. 537 metre ile şehrin en yüksek noktası konumunda olan Aydos tepesi üzerinde, Bizans döneminden kalma ve sit alanı olan Aydos Kalesi de yer alır. Bu noktadan bakıldığında Heybeliada, Burgazada, Sedef Adaları, Büyükada ve Kınalıada görülebilir. Aydos tepesine gittiğinizde tüm bu güzellikleri seyretmenin yanında, alanda yer alan paintball alanı, macera parkı, ATV alanı, spor tesisleri gibi imkanlarla da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul’un unutulmaz noktalarına yolculuğa çıkmak için Avis’in İstanbul şehir içi araç kiralama ofislerini ya da havaalanı ofisini ziyaret edebilirsiniz.

Myonnesos Adası / İzmir

Tarihinin milattan önce 500’lü yıllara dayandığı tahmin edilen Myonnesos, İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan ve “Çift Kalesi” adıyla da bilinen bir adadır. Halk arasında “Sıçan Adası” olarak da bilinen bu ada, kara ile arasında bağlantı bulunan bir konumdadır. Bu geçit zaman zaman sular altında kalsa da oluşan 25-30 santimetrelik derinlik içinde yürüyerek bu güzel adaya geçiş kolaylıkla sağlanabilir. Aynı zamanda bu ada üzerinde ilk çağ, orta çağ ve Osmanlı döneminden kalma birçok dağınık duvar ve yapı kalıntısı da bulunuyor.

Myonnesos Adası’nı keyifle ve kolaylıkla gezebilmek için İzmir’in Avis şehir ofislerini ya da havaalanı ofisini ziyaret edebilirsiniz. Seyahat için ani bir karar aldıysanız ve yolların sizi çağırdığını düşünüyorsanız Avis ile kolaylıkla araç kiralayabilir, sonbahar mevsiminin tadını yollarda keşif yaparak çıkarabilirsiniz!