Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
araba kiralama

Arabaların Tarihteki Yolculuğu

İcadıyla birlikte dünya tarihini tamamen değiştiren ve hayatın her alanında sıklıkla kullanılan arabalar, en basit hallerinden bugünkü durumlarına gelene dek yoğun bir gelişim süreci geçirdiler. Gelişen otomotiv firmalarının, profesyonel araştırma ve geliştirme ekipleri sayesinde ürettikleri bu araçlar artık daha konforlu, güvenli, ergonomik ve çevre dostu. Otomotiv firmalarının geçmişten günümüze nasıl ilerlediklerini merak ediyor musunuz? Hep birlikte göz atalım!

Citroën

Citroën markası 1919 yılından beri konfor ve güvenlik konularında kendini geliştirmeye devam ediyor.

100 yılı aşkın mirasıyla birlikte otomotiv sektörüne adını kazıyan Citroën’in 400’ü aşkın modeli bulunuyor. Bahsettiğimiz bu miras, aynı zamanda dünyanın en büyük otomobil koleksiyonlarından biri olan Aulnay-sous-Bois Konservatuvarı tarafından korunmaya devam ediyor.

Markanın en çok tercih edilen ve en sevilen modellerinden biri olan Citroën C3, 2002 yılından bu yana küçük sınıf otomobil kategorisinde üretiliyor. Zamanla Citroën Saxo modelinin yerini alan C3, üçüncü nesli üretilen tasarım harikası bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Citroën C3’ün ayrıcalıklı özelliklerini deneyimlemek isterseniz, aracı Avis’in geniş araç filosundan kiralayabilir ve bu farkı yollarda doyasıya yaşayabilirsiniz!

car3

Peugeot

Peugeot, tarihi oldukça eskiye dayanan ve sürekli kendisini güncelleyen bir marka olarak yenilikçi modelleriyle karşımıza çıkıyor.

1948 yılında “203” modelinin tanıtımını gerçekleştiren Peugeot, bu araç ile İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra piyasaya sürülen ilk araba unvanını aldı ve yarım milyondan fazla üretilen ilk Peugeot modeli oldu.

1972 yılında ise “104” modeliyle “dünyanın en kısa sedanı” olarak karşımıza çıktı. “Peugeot'nun tamamı 3,58 metrede” sloganıyla tanıtılan bu model, o dönem için en kısa dört kapılı sedan olarak yerini almıştı.

İç tasarımı, stili ve birçok yenilikçi özelliğiyle oldukça övgü alan “3008” modeli, 2016 yılında piyasaya çıktı ve 2017 yılında “Yılın Otomobili” unvanına layık görüldü.

2020 yılına gelindiğinde yeni Peugeot 208 modeli yılın otomobili seçildi. Benzinli, dizel ve elektrikli olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunan 208, kullanıcılarına seçim özgürlüğü sunduğu için oldukça sevildi. Peugeot 208, yılın otomobili olarak seçilen altıncı Peugeot modeli oldu.

Peugeot’nun konforlu, güvenli ve teknolojik donanımlarıyla kullanıcılarını etkileyen 208 ve 3008 modellerini deneyimlemek için Avis araç kiralama ofislerinden ya da web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz!

car1 car2

Nissan

1910 yılında Japonya’nın Yokohama şehrinde “Kaishinsha Motorcar Works” adlı bir şirket kuruldu. Şirket, 1914 yılında “DAT” isimli ilk otomobilini üretti. Sonrasında birçok ortaklık sebebiyle isim değişikliğine giden marka, son olarak 1934 yılında hepimizin bildiği “Nissan” adını aldı.

Zamanla teknolojiye uyum sağlayan ve gelişen Nissan, 1962 yılına gelindiğinde Avrupa’nın birçok farklı ülkesine otomobil ihraç etmeye başladı.

1983 yılına gelindiğinde İspanya gibi ülkelerde de otomobil üretimine başlayarak piyasaya ilk adımını attı. 1989 senesinde ise Nissan, “İnfiniti” isimli yeni markasını Amerika’ya tanıttı fakat 1990 senesine gelindiğinde işler pek de iyi gitmemeye başladı. Bu nedenle Nissan, Fransız markası olan Renault ile birleşerek piyasada varlığını devam ettirme kararı aldı. Bu anlaşmanın Nissan açısından verimli bir anlaşma olduğu görüldü ki 1993 yılında İngiltere’de üretimi yapılan Micra modeli “yılın en iyi otomobili” ödülüne layık görüldü ve 1995 yılında Avustralya'ya ihraç edilmeye başlandı. Zamanla güçlenen ve otomotiv sektöründe fark yaratmaya başlayan markanın yurtdışı üretim merkezlerindeki toplam üretimi ise 10 milyonu aştı.

2007 yılında sergilenen Nissan Qashqai, SUV’nin pratik yanlarının birleşmesi ve hatchback kompaktlığıyla crossover sınıfının öncüsü olarak tanınmaya başladı. Son modeli ile kullanıcılardan büyük beğeni toplayan Nissan Qashqai; cesur duruşu, konforu, geniş iç hacmi ve kompakt gövdesiyle sınıfına yeni bir vizyon getirdi.

Siz de Nissan’ın en beğenilen modellerinden biri olan Qashqai’nin benzersiz sürüş keyfine dahil olmak isterseniz Avis araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilir, yeni maceralara Avis ayrıcalığı ve Qashqai konforuyla adım atabilirsiniz!

car4