Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
antik kent

Gezerken Nasıl Fotoğraf Çekilir: Seyahatine İlham Olacak Rotalar

Gezginlerin yayınladıkları fotoğraflar seyahatlerimize ilham olurken; “Ben de gezdiğim yerlerin fotoğrafını çekiyorum ama bir türlü istediğim gibi olmuyor.” diyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar olabilir.

Bu noktada öncelik verilmesi gereken şey ise fotoğraf çekme tekniklerine hâkim olmak. Bu teknikleri öğrendikten ve uyguladıktan sonra iyi fotoğraf çekmek çocuk oyuncağı olacaktır!

Işığı İyi Ayarlayın

Gün batımı ve gün doğumu saatleri fotoğraf ışığı için en güzel zamanlardır. Güneş doğrudan ortama ve objektife etki etmeyeceği için hem aydınlık hem de doğal kareler bu zamanlarda rahatlıkla yakalanabilir.

Açı ve Odaklanma Çok Önemli

Neredeyse tüm akıllı telefonlarda artık fotoğraf odaklama özelliği bulunuyor. Fotoğraf çekerken bu özelliği es geçmeyin ve istediğiniz alana dokunarak odaklamayı o bölgeye göre ayarlayın. Yine birçok akıllı telefonun kendi kamera ayarlarında yer alan ızgara özelliğini kullanarak da doğru açıda ve daha düzgün fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fotoğraf Düzenleme Programlarından Destek Alın

Bu programlar sayesinde çektiğiniz fotoğrafların rengini açabilir, görüntüyü düzenleyebilir ve pozlama ayarlarını yapabilirsiniz.

Hep birlikte fotoğraf çekmenin belli başlı tüyolarını öğrendik. Peki bu tüyoları gerçek hayata nasıl uyarlayabilirsiniz? İşte bunun için en uygun lokasyonlar…

Efes Antik Kenti

İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti’nin kuruluşu tahmini olarak M.Ö. 6000 yıllarına dayanıyor. Oldukça geniş bir alana yayılan Efes’in her noktası çok önemli fakat özellikle bazı alanları güzelliğiyle biraz daha ön plana çıkıyor. Celsus Kütüphanesi, Trajan Çeşmesi ve Efes Antik Tiyatrosu bu bahsettiğimiz özel alanlardan birkaçı. Efes Antik Kenti’nde doğru açı ve doğru zamanlamayla muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz!

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale travertenleri, her mevsim fotoğraf çekmek için ideal bir alan. Tatlı sıcağı ve turuncu güneşiyle haziran ayı da hem doyasıya gezmek hem de gönlünüzce fotoğraflar çekebilmeniz için oldukça uygun bir zaman.

Damlataş Mağarası

Antalya’da bulunan Damlataş Mağarası’nın içerisinde sayısız sarkıt ve dikit bulunuyor. Bu muhteşem görünüm, fotoğraf aşıklarını kendine hayran bırakacak…

Altınbeşik Mağarası

Antalya’nın İbadi semtinin Altınbeşik Mağarası Milli Parkı içerisinde bulunan bu mağaraya geldiğinizde karşılaştığınız manzaraları unutamayacak ve ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz.

Kocain Mağarası

Antalya’nın kuzeyinde bulunan Kocain Mağarası’nda Roma döneminden kalma olduğu tahmin edilen bir sarnıç yer alıyor. Bunun yanında Kocain Mağarası, Türkiye’nin en geniş ağızlı mağarası olma özelliğine de sahip. Farklı yapılara ve güzelliklere sahip bu alanda unutulmayacak anları fotoğraflamak için birçok fırsatınız olacak.

Tüm macera, keşif ve kültür dolu seyahatleriniz için Avis, araç kiralama hizmetleri ile sizlere güvenli bir hizmet sunuyor. Seyahat rotanıza karar verdikten sonra size en yakın Avis araç kiralama ofislerinden ya da web sitesi üzerinden kiralık araç gruplarını inceleyebilir, ardından keşif turunuza rahatlıkla başlayabilirsiniz!