Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
güvenli araç kiralama

Elektrikli Araçlara Neden Aşığız?

Yıllar geçip teknoloji geliştikçe, otomotiv alanında yapılan çalışmalar ve yenilikler hızla artıyor. Aslında hayatımızda çok yeni olmayan ama etkisini ve güncelliğini hiç yitirmeyen bir konu elektrikli araçlar. Peki, elektrikli araçlar neden bu kadar gündemde ve çoğu insan neden ısrarla elektrikli araç kullanıyor hiç düşündünüz mü? Nedenlerine birlikte değinelim.

Elektrikli araçlar, normal araçlara göre, çeşitli konularda çok büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar hem kişiye hem de yaşadığımız dünyaya oldukça geniş bir avantaj ağı oluşturur. Kişisel olarak elektrikli araç sahibi olanlar, herkesin kolayca tahmin edebileceği üzere en başta benzin, gaz gibi yüksek maliyetli yakıt türlerinden kurtulmuş olur. Bu yakıt türlerine ayrılan bütçenin kişinin hesabında kalması, gözle görülür bir fark yaratır. Hem de uzun zaman beklemeden. Kişisel tarafı bir kenara koyup, elektrikli araçların dünyaya sunduğu katkılardan söz edelim. Elektrikli araçlar, normal otomobillerle kıyaslandığında çevreye katkı konusunda çok daha önde. Elektrikli araçların en büyük faydası, sıfır karbon salınımına sahip olması.

Elektrikli Araçların Normal Araçlardan Farkı Ne?

Elektrikli araçların normal araçlarla kıyaslandığında çok daha düşük bir sese sahip olması, şehir yaşamında sık sık şikâyet konusu olan araç gürültüsünü de minimuma indiriyor. Bu, aynı zamanda konfor da sağlıyor. Yani hem çevreye, hem de kişiye oldukça konforlu bir araç deneyimi yaşatıyor. Elektrikli araç dendiğinde akla lüks araç modellerinin gelmesi kaçınılmaz. Örneğin, Jaguar’ın tamamen elektrikli aracı Jaguar I-Pace, hem estetik hem de iç donanım olarak oldukça lüks ve titiz üretilmiş bir araç modeli. Markaların bu tarz elektrikli araçlar piyasaya sürmesi, fiyatları nispeten biraz daha yüksek olan elektrikli araçların, alım gücü yüksek kişiler tarafından tercih edilme oranını yükseltiyor. Elektrikli araçların yeşil bir gelecek için ne kadar önemli olduğunun hepimiz farkındayız. Trafikte gördüğümüz her normal araç, dünyaya hafife alınamaz biçimde zarar veriyor. İlerleyen yıllarda değerini çok daha iyi anlayacağımız ‘’yeşil’’ kavramına şimdiden eğilip, imkânlarımız el verdiğince konuya katkı sağlamalıyız. Siz de normal araçlardan elektrikli araçlara geçerek hem kişisel araç maliyetinizi azaltabilir hem de yeşil bir gelecek için büyük bir adım atabilirsiniz.

Elektrikli Araç Kiralanabilir mi?

Ayrıca elektrikli araçlar hakkında daha fazla bilgi almak için Avis Green sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bodrum Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Ataşehir, Acıbadem, Kadıköy ve İstinye’de bulunan Avis ofislerinden kiralayabileceğiniz elektrikli araçlarla, elektrikli araç deneyimini rahatlıkla yaşayabilirsiniz.