Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
kış tatili

Kaplıcaların Tadı Kışın Bir Başka!

Sıcak yer altı sularının yeryüzüyle buluşması, keyfine doyulmaz bir deneyim fırsatı yaratıyor: Kaplıca! Kaplıcalar, ülkemizin birçok bölgesinde yer alan sıcak su kaynaklarıdır. Özellikle kış aylarında insanların fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamak için oldukça sık tercih ettikleri kaplıcalar, oldukça keyifli bir deneyim fırsatı sunuyor.

Kaplıcaların, hem fiziksel hem de ruhsal olarak birçok faydası bulunuyor. Bu faydalardan biraz bahsetmek gerekirse; migren ve benzeri baş ağrılarına sebep olan hastalıklara iyi gelmesi, uyku bozukluklarını düzenlemesi, kas hastalıklarına iyi gelmesi, stres ve kaygı azaltmada yardımcı olması, bel ağrılarına iyi gelmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, cildi sıkılaştırması ve nörolojik rahatsızlıklara iyi gelmesi, kaplıcaların faydaları olarak sıralanabilir. Peki, kaplıcalara gitme fikri aklınıza yattıysa, sizin için Türkiye’nin dört bir yanından kaplıca önerileri ile geliyoruz!

Türkiye’de Ziyaret Edebileceğin Kaplıca Önerileri

Jeotermal kuşak üzerinde bulunan Türkiye, termal su dediğimiz kaplıcalar bakımından oldukça zengin. Avrupa’nın en iyileri arasında yer alan birçok kaplıcaya ev sahipliği yapan ülkemiz, bu kaplıcalarda yalnızca yurt içinden değil, yurt dışından da birçok ziyaretçiyi ağırlıyor. İşte, Türkiye’nin en iyi kaplıcaları:

Afyonkarahisar Sandıklı Kaplıcaları

Her yıl yurt içinden ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Afyonkarahisar Sandıklı Kaplıcaları, yüksek kükürt oranına sahip termal suyu ile cilt ve romatizma rahatsızlıklarına oldukça iyi gelir. 42 ila 53 derece arasında değişkenlik gösteren suyu, birçok fiziksel rahatsızlığın giderilmesinde yardımcı rol üstlenir.

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları

Özellikle mide ve bağırsak sorunlarına iyi gelen, içilebilir maden suları ile tanınan bu kaplıca, Türkiye’de ziyaret edebileceğiniz en iyi kaplıcalar arasında yer alıyor.

Balıkesir Gönen Kaplıcaları

78 dereceyi bulan suları ile diğer kaplıcalardan farklı bir deneyim sunan Balıkesir Gönen Kaplıcaları, ünü tüm dünyaya yayılmış hipotonik ve hipetermal maden suları sayesinde oldukça sağlıklı.

Yalova Termal Kaplıcaları

Roma zamanından beri ziyaretçilerini ağırlayan Yalova Termal Kaplıcaları, konaklama imkânı da sunması sayesinde, birçok misafirin ilk tercihi oluyor. Yalova Termal Kaplıcaları, 62 dereceyi bulan suları ile adeta şifa dağıtıyor.

Ağrı Diyadin Kaplıcaları

Ağrı’nın soğuk ve karlı iklimine karşı hem bedensel hem de fiziksel olarak rahatlama imkânı sunan Ağrı Diyadin Kaplıcaları, yalnızca sıcak ve şifalı suyuyla değil, bölgede bulunan birçok tarihi yapıyla da ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunuyor.