Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
müze

Avis Yol Arkadaşınız Öneriyor; Türkiye’nin En İlginç Müzeleri

Ülkemizde son yıllarda geleneksel müze algısını kıran birçok müze açıldı ve açılmaya da devam ediyor. Bu müzeler, belirli konular üzerinde yoğunlaşan konsept müzeler, farklı sergileme teknikleri ve sunumlarıyla klasik müze anlayışının tamamen dışına çıkıyor. Böylelikle ziyaretçilerin oldukça hoş ve keyifli zamanlar geçirmeleri sağlanıyor.

Müze gezintisi yapmayı sevmeyen ya da sıkıcı bulan kişilere de hitap eden bu farklı müze konseptleri; geçmişi, yaşanmışlığı ve gerçeklik hissini ziyaretçilerine birebir olarak yaşatıyor. Birbirinden farklı maketler ve modeller sunulan bu müzelerde interaktif bölümler, ziyaretçilerin müze ruhunu hissetmelerini sağlıyor.

Türkiye’de bulunan birbirinden farklı ve yaratıcı müzeleri keşfetmek, koleksiyonlarını tanımak Avis ile çok kolay! Avis, sizlere sunduğu çeşitli lokasyon zenginliği sayesinde, aracınızı nereden alacağınız ve nereye bırakmanız gerektiğiyle alakalı soru işaretlerinizi tamamen gideriyor. Geriye sadece keyifli yolculuk yapıp yeni yerler keşfetmek kalıyor. İşte araç kiralayarak kolayca gidebileceğiniz birbirinden farklı ve güzel müze önerilerimiz.

Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi

Samsun’da bulunan Tekkeköy Mağaraları, Karadeniz bölgesine ait en eski yerleşim yeri olarak bilinir. Fındıcak ve Çınarlı derelerinin etrafında bulunan bu mağaraların tarihi milattan önce 15. Yüzyıla ve milattan önce 60. Yüzyıla kadar dayanır. Bulunduğu bölgenin en eski yaşam alanı olduğu için bu bölgede önceki dönemlere ait birçok eser bulunmuştur. Bulunan eserlerin birçoğu Hitit ve Eski Tunç dönemine aittir. Bu eserler, eşyalar ve heykeller açılan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi Müzesi’nde sergilenmektedir. Tüm bunların yanı sıra bu müze, Türkiye’de yapılan ilk imitasyon müze unvanına sahiptir.

Bu tarihe yakından tanıklık etmek ve bu ilginç müzeyi gezip görmek isterseniz, Avis ile Samsun Havaalanı’ndan kiralayacağınız aracınız, size yepyeni deneyimlerinizde kusursuz bir yol arkadaşı olacaktır.

Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi

Selçuk-Aydın yolu üzerindeki Çamlık Köyü’nde yer alan Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesi, Avrupa’nın en büyük tren müzesi olma özelliği taşıyor. Müze, demiryollarının simgesi buharlı lokomotiflerin değerlendirilmesi ve bu mirasın gelecek nesillere aktarılması amacıyla açılan bir müzedir. Bu müzede; Fransa, İngiltere, İsveç, Amerika ve Çekoslovakya yapımı otuzdan fazla buharlı lokomotif bulunuyor. Sadece lokomotif değil; vinçler, yolcu ve yük vagonları, su cendereleri ve demiryolu araçlarının sergilendiği bir alana da sahip. Bu müze içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün seyahat ederken kullandığı treni görme ve çekilen fotoğraflarının sergilendiği bölümü ziyaret etme şansınız da var!

Buharlı lokomotif müzesini araç kiralayarak ziyaret etmek ve doyasıya gezmek isterseniz Avis’in size sunduğu geniş imkanlarla İzmir Alsancak şubesinden ya da Havaalanı şubesinden dilediğiniz aracı güvenle tercih edebilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

St. John Şövalyeleri tarafından 1402 ve 1409 yılları arasında inşa edilen Bodrum Kalesi içerisinde yer alan bu müze, kale odalarının müzeye dönüştürülmesiyle birlikte oluşturulmuştur. Sualtı müzesinde Doğu Roma Gemisi, Cam Salonu, Amphora Sergisi, Mücevher Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odaları, Alman Kulesi gibi birçok sergi alanı da bulunuyor. Tüm bunların yanında Serçe Limanı Cam Batığı Salonu’nda 1025 yılında batan dünyadaki en eski batık gemi kalıntısı sergileniyor. İçerisinde bolca vakit geçirebileceğiniz ve birçok tarihi kalıntıya şahitlik edeceğiniz bu müzeye Avis ile kiralayacağınız aracınız sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Avis’in Bodrum merkezinden ve Bodrum Havalimanı şubesinden araç kiralama işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.