Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
araba yolculuğu

Bahar Enerjisini Yollarda Karşılayın!

Ülkemiz toprakları, binlerce yıldır birbirinden farklı medeniyetlerin içerisinde hayat bulduğu, dünyanın en önemli geçiş güzergahları arasında bulunuyor. Anadolu’nun dört bir yanı ülkemizde yaşayan farklılıkların izleriyle dolu. Tüm bu zengin tarihine bakıldığında Türkiye, dünyanın en şanslı ülkelerinden biri olarak tanımlanabilir. Dolayısıyla, bu güzel tarihi keşfetmek isteyen yerli ve yabancı binlerce turist, seyahat planları arasında belirli rotalara mutlaka yer veriyor.

Baharın gelişi ve havanın yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte yola çıkıp doyasıya gezmek ve gezerken bir yandan öğrenmek isteyenler için birkaç lokasyon derledik.

Apollon Tapınağı / Didim

Antik dünyaya göz atıldığında en önemli kehanet merkezleri arasında bulunan Didyma Apollon Tapınağı, Aydın’ın Didim ilçesinin kent merkezinde yer alıyor. Apollon Tapınağı, İyonya kent devletlerini oluşturan Priene ve Efes gibi önemli büyük şehirlerin kehanet merkezi olarak biliniyor. Aslına bakıldığında Apollon Tapınağı, Milenos Antik Kenti’ne bağlı ve oranın kutsal alanı olarak tanımlanıyordu. Didyma, birçok kişi tarafından antik kent olarak bilinse de asıl yapılış ve kullanılış amacı kutsal bir alana sahip olmaktı. Didim’in sembolleri arasında bulunan meşhur Medusa figürü günümüzde de Apollon Tapınağı bahçesinde sergileniyor.

Didim’e gelip, gününüzü tarihle pekiştirdikten sonra biraz da eğlenmeye ve deniz havası almaya ne dersiniz? O zaman direksiyonu Altınkum plajına kırmakta fayda var. Altınkum, ülkemizin görülmesi gereken nadide plajları arasında yer alıyor. Burada hem plajdaki denizin içindeki kumlar hem de plaj boyunca uzanan kumlar oldukça ince yapıda ve altın rengine sahip bir görünüm sergiliyor. Tertemiz ve dalgasız bir denize sahip olması da “Aydın’a gelmişken Altınkum’u görmeden gitmeyelim.” dedirtiyor. Bu keyifli kültürel geziye siz de yakından şahit olmak isterseniz Aydın’da, Kuşadası’nda ya da İzmir’de bulundan en yakın AVIS araç kiralama ofislerinden dilediğiniz aracı seçebilir, yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz.

Çanakkale

Tarihin en önemli savaşlarından birinin yaşandığı ve zaferin kazanıldığı Çanakkale’de gezintiye çıkmak, tarih kokusunu içinize çekerek gezmek bambaşka bir deneyim. Yazılan kahramanlık öyküleri ile Çanakkale; mezarlıkları ve tarihi anıtları ile sizlerin de tarihi yakından tanımanıza olanak tanıyacak türde bir şehir. Ege ve Marmara bölgesinde yer alan bu şehir, Edirne, Balıkesir ve Tekirdağ illeriyle komşudur.

Çanakkale’ye gidildiğinde birçok tarihi yeri gezilebilir, yöresel yemeklerin tadına doyasıya varabilir ve keyifli bir şekilde denize girebilirsiniz. Hem tarihle iç içe olup hem de ılık bahar aylarında doyasıya gezip, görüp, eğlenebilirsiniz. Nasıl gezeceğim diye dert etmenize de gerek yok; Çanakkale’de bulunan Avis araç kiralama ofislerinden tercih edeceğiniz otomobil, sizlere maceranız boyunca yol arkadaşlığı yapmak için bekliyor!

Sümela Manastırı / Trabzon

Sümela Manastırı, Trabzon denildiğinde akla gelen ilk turizm merkezlerinden biri niteliğinde. Tarihi M.S. 365’e kadar dayanan bir bölge olarak biliniyor. Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan bu manastır, Altındere Vadisi üzerine ve Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalıklara kuruludur. Sümela Manastırı halk arasında “Meryem Ana” olarak da anılır. Vadiden yaklaşık olarak 300 metre yükseklikte bulunur. Rum Ortodoks Kilisesi ve Manastırı olarak kullanılan bu yapı, manevi değeri sebebiyle özellikle yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken bir durumdadır. Bu yönüyle Trabzon, birçok Ortodoks tarafından kutsal bir şehir olarak bilinir. Sümela Manastırına ulaşmak için Trabzon Havalimanı içerisinde bulunan Avis araç kiralama ofislerine uğrayabilir dilediğiniz segment aracı tercih ederek gezinize rahatlık ve konfor ekleyebilirsiniz!