Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
Baharın İlk Demlerinde Keşfetmenizi Bekleyen Rotalar

Baharın İlk Demlerinde Keşfetmenizi Bekleyen Rotalar

Doğanın canlandığı, toprağın yeşerdiği, yaşam enerjisinin yükseldiği bahar aylarına girdiysek; yeni yerleri gezip görme vakti gelmiş demektir. Siz de farklı yerler keşfetmek istiyorsanız, Avis yol arkadaşınız ile hazırlıklara başlayın!

Assos

Assos, tertemiz denizi, Dibek kahvesi yudumlayabileceğiniz kafeleri, tarihi dokusuyla gezmek için gidilebilecek ideal yerlerden biridir. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yer alan bu antik kent, el değmemiş doğası, tarihi dokusu ve berrak deniziyle ziyaretçilerini her daim büyülemektedir. Assos’a yolunuz düşerse, Kaz Dağları’nın eteklerinde yapılan kazılar sonucunda keşfedilmiş ve günümüze kadar ulaşmış değerli tarihi kalıntılardan biri olma özelliğini koruyan Athena Tapınağı’nı gezebilir, Antik Liman’da yüzebilir, Kadırga Koyu, Behramkale Köprüsü gibi birçok yeri keşfedip, tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Safranbolu

Safranbolu, yapılışı on sekizinci yüzyıla kadar dayanan tarihi evleriyle tanınan bir şehrimizdir. Tarihi dokusu korunarak günümüze ulaşan bu şehir ziyaretçilerine, zamanda yolculuğa çıkmış gibi hissettirir. Safranbolu’da, Eski Çarşı’ya uğrayarak yöreye özgü şeyler bulabilir, Safranbolu Kalesi’ni, Kahve Müzesi’ni ziyaret edebilir ve Tarihi Saat Kulesi’nin önünde fotoğraf çekilebilirsiniz. Ayrıca, tatil denildiğinde gezmek kadar yeni lezzetler keşfetmek de benim için önemli diyorsanız, Safranbolu’nun size Anadolu kültürünün birbirinden lezzetli yemeklerinden tadabileceğiniz bir imkân sunacağını unutmayın.

Eski Foça

Eski Foça, özenle korunmuş tarihi yapısı, taş evleri ve dolaşırken özgürce kaybolabileceğiniz dar sokaklarıyla ziyaretçilerine masal gibi bir balıkçı köyü ziyareti imkânı sunmaktadır. İzmir’e bağlı bu geleneksel balıkçı köyünde, tatilinizi koruma altındaki koylara ve plajlara düzenlenen tekne gezileriyle taçlandırabilir, denizde sizi selamlayan foklarla karşılaşabilirsiniz. Yolunuz Eski Foça’ya düşerse, Beş Kapılar Kalesi’ni, yel değirmenlerini görmeden; sahilde sıralanmış restoranlarda Ege mutfağının lezzetlerini tatmadan dönmemenizi öneririz.

İğneada

İğneada, birkaç günlüğüne sessiz, sakin bir yerde olmak isteyenler için ideal bir sahil kasabasıdır. Doğal güzellikleri, uzun yürüyüşler yapabileceğiniz kıyıları, uçsuz bucaksız longoz ormanlarıyla ziyaretçilerini ağırlayan İğneada’da, zamanın nasıl geçtiğini anlamak mümkün olmayacaktır. Burada Longoz Ormanları Milli Parkı, Sislioba Kalesi, Limanköy’ü, Hamam Gölü’nü görebilir, geceleri gemileri selamlayan deniz fenerini izleyebilirsiniz. Salaş bir balıkçı restoranında otururken gün batımını seyredebileceğiniz bu sevimli kasabanın, orman balının ünlü olduğunu hatırlatmak isteriz.

Cunda

Ayvalık’a bağlı Cunda Adası, Arnavut kaldırımları, taş evlerden oluşan mimarisi ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil vadediyor. Denize açılan dar sokaklarda yürürken, yüzünüzü okşayan ılık Ege rüzgârının keyfini çıkarabilirsiniz. Ülkemizde gün batımının en güzel izlenebileceği yerlerden biri olan Âşıklar Tepesi'nde ya da Şeytan Sofrası'nda güneşi uğurlayabilir, kafelerden birinde kahvenizi yudumlayabilir, tarihi 1600 yıllarına dayanan yel değirmenlerini ziyaret edebilirsiniz.

Yedigöller

Yedigöller, çocuklarınızla ya da arkadaşlarınızla kamp yapabileceğiniz, doğanın içinde uzun yürüyüşlere çıkabileceğiniz, göl kıyısında oturup huzurla kitabınızı okuyabileceğiniz harika bir doğa seçeneğidir. Bahar aylarında yeşilin en güzel renkleriyle tanışacağınız bu doğa harikası yerde, Milli Park içinde bulunan; Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl görülmeye değer eşsiz doğalarıyla sizi bekliyor.

Yeni Gezi Planlarınızda, Avis Yanınızda!

Bahar ayları için yukarıda önerdiğimiz seyahat seçeneklerinden birini tercih ederken yolculuğunuza güven katmak için Avis daima sizinle! Web sitesi üzerinden ya da Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şehir için ve havaalanı ofislerinden araç kiralamanızı kolayca gerçekleştirebilir, benzersiz anlara en konforlu ve en güvenli şekilde başlayabilirsiniz!