Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
tatil seçenekleri

Bu Lokasyonlar Bavullarınızı Kapatmanıza Engel Olacak!

Binlerce yıl birçok kültüre ev sahipliği yapan ülkemiz; birbirinden özel antik kentleri, güzel kıyıları ve doğası ile birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekiyor.

Tarihi ve coğrafi güzelliklerinin yanı sıra her bölgesinde birbirinden lezzetli yerel yemekleriyle ünlü vazgeçilmez lokasyonları barındırıyor.

Sizler için bu içeriğimizde belki de çok yakınınızda olan ama gezip görmediğiniz, görünce heyecanlanacağınız ve tatil bitmek üzereyken kaçırmak istemeyeceğiniz rotalardan bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

Safranbolu

Tarihi dokusunu ve mimarisini başarıyla koruyan Safranbolu’da atacağınız her adım, sizlere masal diyarlarının kapılarını aralarken, köşesini döndüğünüz her sokak ayrı bir tarihi gözleriniz önüne serecek. Kültürü, tarihi ve mimarisiyle Safranbolu’da tek bir anınızı boş geçirmeniz imkânsız.

Safranbolu’ya geldiğinizde kültürel tarihi gözler önüne seren Kent Tarihi Müzesi’ni, doğal güzelliğiyle gözlerinizi ayıramayacağınız Tokatlı Kanyonu’nu, Safranbolu’nun tüm dünyaya ününün yayılmasına sebep olan Osmanlı mirası o meşhur Safranbolu Evleri’ni, tarihi geçmişten geleceğe uzanan şehir merkezindeki Cinci Han’ı ve şehre yakın konumda bulunan farklı bir baş döndürücü güzelliğe şahitlik etmek isteyenler için Mencilis Mağarası’nı ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Safranbolu ve çevresindeki yerel birçok güzelliğe kolaylıkla ulaşmak için İstanbul, İzmit, Ankara ya da size en yakın konumda bulunan Avis şehir ya da havaalanı ofisleri üzerinden araç kiralama işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz!

Assos (Behramkale)

Sakinlik ve dinginlik peşinde bir keşif hikayesi, Assos. Buraya geldiğinizde yalnızca kafanızı dinleyip, tadına doyum olmayan Assos koylarında denize girmekle kalmıyorsunuz. Dilerseniz topraklarındaki geçmişten kalma izlerin de peşine takılabilirsiniz. Assos’a geldiğinizde görmeden dönerseniz pişmanlık yaşayacağınız, benzersiz deneyimleri beraberinde getirecek lokasyonları sizler için söyle sıraladık;

 • Assos Antik Kenti
 • Assos Antik Tiyatro
 • Assos Antik Liman
 • Hüdavendigar Camii
 • Behramkale Köprüsü

Assos’a ulaşım sağlamak ve keyifle gezebilmek için Çanakkale Avis ofisi ya da Edremit Havaalanı ofisi üzerinden araç kiralayabilir, keyifli bir feribot deneyimiyle Assos’a merhaba diyebilirsiniz!

Bozcaada

Çanakkale Boğazı’nın hemen girişinde yer alan ve ülkemizin en büyük 3. adası ünvanını taşıyan Bozcaada, büyülü atmosferi sayesinde huzurlu bir tatil arayanlar için tam olarak nokta atışı niteliğinde! Daha önce görmediğiniz akvaryum berraklığındaki denizi, adanın her köşesinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz el değmemiş koyları, gelişmiş turizm olanakları ve tarihi konaklarla donatılmış süslü sokaklarıyla Bozcaada’yı, her geçen yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği benzersiz bir tatil cenneti olarak tanımlasak yalan söylemiş olmayız!

Bozcaada’ya geldiğinizde Polente Feneri ve Rüzgâr Gülleri’ni, Bozcaada Kalesi’ni, Bozcaada Rum Mahallesi’ni, Bozcaada Sokaklarını ve Ayazma Plajı’nı ziyaret etmeden dönmemelisiniz.

Tatil sezonunu sonlandırırken keşifin her türlüsünü deneyimleyeceğiniz Bozcaada’ya, Edremit Havaalanı’ndan ya da şehir merkezindeki Çanakkale Avis ofisinden kiralayacağınız size uygun araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayvalık

Balıkesir’in en gözde ilçelerinden biri olarak bilinen Ayvalık; tatil olanaklarının çeşitliliği, kültürel zenginliği, popüler zenginliği ve metropole olan yakınlığı sayesinde ülkemizin en gözde ve en özel bölgelerinden biri olarak yerini almış durumda. Ege denizinin kıyısında yer alması sebebiyle turizmin başlıca merkezlerinden biri olan, benzersiz tarihi dokusu ve bu kültürel zenginliğin yoğunlukta olduğu Ayvalık’ı ziyaret etmek isteyenler için bir gezi rehberi oluşturmak gerekirse en popüler bölgeleri sizler için şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ayvalık Çarşısı ve Tarihi Ayvalık Evleri
 • Şeytan Sofrası
 • Ayazma Kilisesi
 • Taksiyarhis Kilisesi
 • Saatli Camii
 • Ayazma Plajı
 • Cunda Adası

Ayvalık deneyimini kusursuz bir biçimde yaşamak için Edremit Havaalanı ya da Ayvalık Avis şehir ofislerinden araç kiralayabilir, tatilinizi keyfe sürebilirsiniz!

Cunda Adası

Ayvalık’a kadar gelmişken, yaşanan tatlı huzuru devam ettirmek hiç fena olmaz değil mi? Her karışıyla, doğal güzellikleriyle tadı damağınızda kalacak Cunda Adası; Girit mutfağı, deniz kokulu nostaljik sokakları, huzur dolu taş evleri ve balkonlarından yankılanan keyifli kahkahalarıyla tam anlamıyla huzurun başkenti! Yüz ölçümü olarak bakıldığında Cunda Adası size küçük gelebilir fakat burada yapacağınız tatilin keyfinin kocaman olduğunu söylemeden geçmemeliyiz. İşte hem eğlenip hem de tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz kesinlikle görülmeyi hak eden konumdaki Cunda Adası’na geldiğinizde uğramadan geçmemeniz gereken lokasyonlar;

 • Aşıklar Tepesi
 • Ayışığı Manastırı
 • Tarihi Yel Değirmeni
 • Rahibe Okulu