Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
çocuklu tatil

Çocuklu Seyahatlerinizde Bu Tüyolar Çok İşinize Yarayacak!

Tatil mevsiminin başlamasıyla birlikte şehirden uzak destinasyonlara seyahat planları yapılmaya başlandı. Konaklayacağınız konforlu bir otel, tadılacak yeni lezzetler ve keşfedilecek yeni yerler derken planlamanın belki de en önemli kısmını gözden kaçırabilirsiniz; çocuklarınızla birlikte yapacağınız, saatler sürecek araba yolculuğu…

Doğru şekilde planlanmayan uzun araba yolculukları hem sizin için hem de çocuklarınız için gerçek anlamda zorlayıcı olabilir. Ancak yola çıkmadan önce dikkat edeceğiniz birkaç ayrıntı sayesinde seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Araç Koltuğu

Çocuklarınızla seyahatinizde dikkat etmeniz gereken en önemli konu elbette ki güvenlik. Yola çıkmadan önce ihtiyacınız olacak araç koltukları üç farklı tipte bulunmaktadır:

  • 13 kg’dan hafif çocuklar için bebek koltuğu, 9- 18 kg arasındaki çocuklar için araç koltuğu ve 15 kg üzeri çocuklar için araç içi yükseltici koltuk kullanımı güvenlik için esastır. Bununla birlikte çocuk emniyet kemerlerinin takılı olması da güvenlik açısından es geçmemeniz gereken kurallar arasındadır.

Gece Yolculuğunu Tercih Edin

Gündüz saatlerindeki araba yolculuklarında çocuklar uzun süre oturmaktan sıkılabilecekleri için, gece seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer gece araç kullanmak konusunda yeterince yetkin değilseniz, sabaha karşı yola çıkmayı da deneyebilirsiniz.

Yol Aktiviteleri

Saatler süren seyahatlerde çocuklarınızı meşgul etmek için yanınıza alacağınız birkaç oyun, onların daha keyifli vakit geçirmesini sağlarken sizin de yola daha iyi odaklanmanızı sağlayabilir. Ancak küçük parçalara sahip oyuncaklar, araç hareket halindeyken tehlikeli olabileceğinden tercih edilmemelidir. Bunun yerine ailece oynayabileceğiniz sözlü oyunları tercih etmeniz seyahatinizde birlikte harika vakit geçirmenizi sağlayabilir!

Rahat Kıyafet

Yolculuk sırasında çocuğunuzun rahat hissetmesini sağlayacak bir diğer etken de yapacağınız kıyafet seçimidir. Bol ve terletmeyen kıyafetlerden yana seçim yapmak, çocukların kendilerini daha iyi hissederek araç içinde huzurla zaman geçirmelerine yardımcı olur.

İhtiyaç Molası

Yolculuk esnasında en fazla iki saatte bir mola vermeniz dikkatinizi toparlamanızı sağlarken yolculuğa daha konforlu bir şekilde devam etmenize yardımcı olur.

Eğer çocuğunuzun araba yolculuklarında mide bulantısı şikayeti oluyorsa, seyahatiniz öncesinde doktorunuzla görüşebilir ve önerisi doğrultusunda ilaç temin edebilirsiniz.

Ailenizi Güvence Altına Alın

Ailenizin ve sizin güvenliğiniz, tüm seyahatlerinizdeki en önemli unsurdur. Bu nedenle yola çıkmadan önce yeteri kadar dinlenmiş olmalı ve en önemlisi de güvenilir bir otomobille yola çıkmalısınız.

Tam olarak bu noktada Avis araç kiralama hizmeti devreye girerek üstün donanımlı araçlarıyla uzun seyahatlerde en güvenilir yol arkadaşınız olacak. Bunun için sizleri Avis araç kiralama ofislerine bekliyoruz!