Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
tren yolculuğu

Kış Tatiline Yeni Bir Soluk: Doğu Ekspresi

Kış tatili konusunda değişiklik istiyor ve tam olarak ne istediğinizi bulamıyorsanız sizlere muhteşem fotoğraflar çekip, ailenizle birlikte unutulmaz anlar yaşayacağınız bir yolculuk önerisiyle geldik!

Kendinizi doğanın el değmemiş yapısı ve eşsiz manzaraları eşliğinde hafif sallantılarla ilerleyen bir tren içerisinde hayal edin. Öyle bir tren yolculuğu ki hem uyuyabiliyor, yemek yiyebiliyor, kitap okuyabiliyor, eğlenebiliyor, istediğiniz diziyi/filmi izleyebiliyor hem de olağanüstü bir deneyimi doyasıya yaşayabiliyorsunuz. Şimdi size tekrar soralım, kendinizi bu mükemmel tatil fırsatından mahrum bırakmak ister misiniz? Bizce hayır! Öyleyse sizleri Doğu Ekspresi hakkında biraz bilgilendirelim.

Türkiye sınırları içerisinde yaşayan herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken Doğu Ekspresi, ziyaretçilerine her mevsimde apayrı güzellikler sunuyor. Güzergahında 7 şehir bulunan bu seyahat türü Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars şehirlerini yaklaşık olarak 24 saatte ziyaret ediyor. Ancak bu noktada seyahat etmek isteyenlerin karşısına iki farklı seçenek çıkıyor; Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi.

Doğu Ekspresi ve Turistik Doğu Ekspresi Arasındaki Fark Nedir?

Turistik Doğu Ekspresi, Doğu Ekspresine kıyasla kalkış- varış saatleri ve durak sayıları açısından daha farklı özellikler sunuyor. Turistik Doğu Ekspresi, Ankara- Kars güzergahı esnasında Erzincan ve Erzurum illerinde yerel tur amaçlı olarak daha uzun süreli duruyor. Aynı şekilde Kars- Ankara güzergahı esnasında da İliç, Divriği ve Sivas’ta yerel tur amaçlı daha uzun süreli durarak yolcuğu neredeyse 30 saatte tamamlıyor ve kendisi Doğu Ekspresi’nden bu şekilde ayrışıyor. Bitmedi, Turistik Doğu Ekspresi’nde yalnızca yemekli ve yataklı vagon bulunurken Doğu Ekspresi’nde ise yemekli, pulman ve örtülü kuşetli vagonlar yer alıyor.

Anadolu’ya 24 Saatlik Yolculuk

Birçok doğu şehrini 24 saat gibi bir süreyle ve keyifli bir şekilde görme fırsatı sunan Doğu Ekspresi’nin nostaljik ruhu sayesinde adeta zamanda yolculuğa çıkarak geçmişe gidiyorsunuz. Vagon seçeneklerinde standart vagon, örtülü kuşetli olarak tabir edilen yani ranzaya dönüşebilen koltuklu 4 kişilik vagonlar, yataklı vagonlar, yemekli vagon, lavabo ve hatta odalar içerisinde buzdolabı ve masa imkanları da yer alıyor.

Ailenizle birlikte zaman akıp giderken kendinizi doğal güzelliklerin akışına bırakacağınız, apayrı bir deneyim sunacak bu tecrübe esnasında yalnızca hissettiklerinize ve aldığınız keyfe odaklanacaksınız. Doğu Ekspresi sizlere en sevdiklerinizle en sevdiğiniz şarkılarla birlikte karlı dağları, ormanları, şırıl şırıl suların aktığı dereleri, köyleri ve kasabaları farklı bir pencereden izleme şansı sunacak. Kış aylarında farklı bir tatil imkânı sunan bu seyahat türü, buğulanan camların ardındaki doğal güzellikleri göreceğiniz en farklı deneyimler arasında yerini alıyor.

Unutmadan; seyahatinizi sonlandırdığınız Türkiye’nin en güzel kış manzaralı şehirleri arasında bulunan Kars’ta doyasıya gezmek için Avis şehir ofisinden araç kiralama hizmeti alabilir, yaşadığınız şehre daha farklı şehirleri ve kültürleri görerek dönebilirsiniz!