Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
internet alışveriş güvenliği

Dolandırıcılığa Karşı Tedbirli Olun

Günümüzde internet üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırılma riski ne yazık ki artarak varlığını sürdürüyor. Bu nedenle online araç kiralama hizmeti alırken de dikkatli olmak ve güvenilir bir adres tercih etmek oldukça önemli.

Sistem nasıl işliyor?

Çok sayıda tüketicinin mağdur olduğu dolandırıcılık hikayeleri arasında araç kiralama sektörü de yer alıyor. Dolandırıcılar, köklü araç kiralama şirketlerinin web sitelerini kopyalayarak benzer görünümlü siteler oluşturuyor ve cazip fiyatlarla tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu siteler, yoğun talep dönemlerinde daha aktif olarak hizmet veriyor ve dijital reklamlarla trafik çekiyorlar. Sürekli web adreslerini ve telefon numaralarını değiştirerek, yakalanmadan uzun bir süre faaliyet gösteren dolandırıcılar, yüzlerce tüketicinin mağdur olmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle, araç kiralama işlemi yaparken dikkatli olmak ve güvenilir sitelerden hizmet almak büyük önem taşıyor.

Hangi tedbirler alınabilir?

Araç kiralama işlemlerinde dolandırılmamak için öncelikle çevrimiçi araştırma yapmanız ve şirketlerin çevrimiçi yorumlarını incelemeniz gerekir. Kiralama sözleşmesinde yer alan hüküm ve koşullara çok dikkat etmelisiniz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği için şirketin meşru olduğundan emin olmadığınız sürece kredi kartı veya kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca üçüncü taraf web sitelerinden kiralama işlemi yaparken her zaman dikkatli olun ve ödemelerinizi kredi kartıyla yaparak ek koruma sağlayın. Kiraladığınız aracınızla ilgili tüm belgeleri saklayarak olası bir ücret itirazında bu belgeleri kullanabileceğinizi unutmayın.

Tüm bunların yanı sıra kiralama işlemlerini gerçekleştirmeden önce ön ödeme veya kiralama bedelini havale yoluyla göndermek gibi şüpheli işlemlerden kaçının. Kiralama yapacağınız şirketin ismini arama motorlarında araştırarak ve sosyal medya hesaplarını kontrol ederek, şirketin itibarını ve ne kadar güvenilir olduğunu değerlendirebilirsiniz. Bu sayede dolandırıcılık riskini en aza indirebilirsiniz.

Bu basit tedbirler, dolandırıcılık mağduriyetinden korunmanıza yardımcı olabilir.

Avis, Türkiye'nin birçok noktasında geniş bir araç yelpazesi, kişilere özgü seçenekler sunmasının yanı sıra güvenli bir seyahat teminatı da verir. Tüm işlemleriniz için sadece avis.com.tr ve 444 28 47 numaralı telefon hattı gibi resmi kanallarını kullanmanızı öneriyoruz. Başka bir kanaldan Avis adına size kart bilgilerinizi ya da aracınızı teslim edeceklerini söyleyen kişilere güvenmemenizi ve ödemelerinizi yalnızca web sitemiz veya Avis ofisleri üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde, işlemlerinizin güvenliği ve doğruluğu açısından en iyi deneyimi yaşayabilirsiniz. Bırakın, siz hayatın tadını çıkarmak için yola çıkarken Avis her zaman yanınızda olsun!