Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
Türkiye'de gezilecek yerler

Ekranlardan Kalbimize Dokunan Lokasyonlara Yolculuk Yapıyoruz

Herkesin izlerken kendinden bir şeyler bulduğu, hayatında yer edinen ve ekranlardan kalbine dokunan bir klasik Türk dizisi mutlaka vardır. Peki zamanın en çok izlenen ve hala adı geçtiğinde yüzleri gülümseten bu diziler nerelerde çekildi, hiç merak ettiniz mi?

İzleyenlerin yoğun ilgisi sayesinde çekildiği bölgelerin turistik olmasını sağlayan, hatta bazı bölgelerde sırf bu mekanlara turların düzenlendiği lokasyonları sizlere anlatmak ve tanıtmak için kolları sıvadık. Hazırsanız unutulmaz dizilerin çekildiği bu alanlara yolculuğa çıkalım!

Asmalı Konak

Zamanın en meşhur dizilerinden olan Asmalı Konak’ın çekildiği iki farklı konak Ürgüp sınırları içerisinde bulunuyor. İlk konak “Old Greek House” Ürgüp’ün 5 kilometre uzaklığında yer alıyor.

Ürgüp’ün merkezinde bulunan diğer konak ise dizinin birçok sahnesinde görülmesi sebebiyle Old Greek House’a nazaran daha çok ilgi çekmektedir.

Karagül

Bir dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan Karagül’ün birçok sahnesi Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde çekilmiştir. Mevcut mekanlar kullanılmasının yanı sıra diziye özel bazı mekanlar özellikle inşa edilirken, göl sahnelerinin bir kısmı ise Adana/Yumurtalık’ta gerçekleştirilmiştir.

Gaziantep, Diyarbakır, Adana ve Şanlıurfa gibi dokusu ve mimarisi birbirinden özel konak ve kasabalarda çekilen bu dizinin mekanlarına gösterilen turistik ilgi halen devam etmektedir.

Aşk-ı Memnu

Yayınlandığı dönemde milyonlarca kişiyi ekrana kilitleyen ve etkileri hala günümüzde de devam eden unutulmaz dizi Aşk-ı Memnu, İstanbul’un Sarıyer semtinde bir yalıda çekilmiştir. Sarıyer Piyasa Caddesi üzerinde bulunan bu yalı, Vehbi Koç Büyükdere Evi olarak bilinmektedir.

Ekmek Teknesi

2002 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Ekmek Teknesi, Türk televizyon tarihinin efsane yapımları arasında. O yıllarda ekran başındaki herkes, tarihi evleri ve doğal dokusunu koruyan bu mahallenin nerede olduğunu merak etmeden duramıyordu.

Etkisi izleyiciye kadar geçen bu atmosferin yaratıldığı mahalle daha önce “Perihan Abla” gibi diğer mahalle dizilerine de sahne olan, İstanbul’un en eski ve en ünlü semtlerinden olan Kuzguncuk’ta çekilmiştir.

İkinci Bahar

1998 ila 2001 yılları arasında ATV’de yayınlanan dram türündeki İkinci Bahar dizisi, bir dönemin unutulmayan dizileri arasındadır. Başrollerinde Türkan Şoray ve Şener Şen’in bulunduğu dizi, sezonlar boyunca tarihi dokusu, renkli kaldırım taşlarıyla birlikte izleyen herkeste nerede çekildiğine dair merak uyandırmıştır.

İkinci Bahar dizisinin çekimleri, tarihi dokusu oldukça ince detaylarıyla anlatılan İstanbul’un Samatya semtinde gerçekleştirilmiştir.

Zaman geçse de anısı sizin için bambaşka olan hikayelerin çekildiği bu alanlarda bulunmak isterseniz size en yakın Avis şehir ofisleri ya da havaalanı ofisleri üzerinden araç kiralayabilir, dilediğiniz lokasyonlara kolaylıkla ulaşabilir ve gönlünüzce gezebilirsiniz!