Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
elektrikli araçlar

Elektrikli Araçlar ile Tanışın, Geleceğe Güven Katın!

Elektrikli araçlar, geleneksel içten yanmalı motorlara sahip araçlara alternatif olarak çevre dostu ve sürdürülebilir bir ulaşım çözümü sunar. Bu araçların giderek popüler hale gelmesinin nedenleri arasında; çevre dostu olmaları, enerji verimliliği sağlamaları, düşük maliyetleri ve sessiz çalışmaları bulunur. Doğa için de faydalı bir konumda olan elektrikli araçlar, doğrudan egzoz emisyonu üretmediği için çevreyi korumaya katkı sağlar. Bu durum hava kalitesini artırır ve sera gazı emisyonlarını azaltır.

Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonu Lokasyonları

Elektrikli araçlara ilgi duyan insanların aklına, ‘’Şarj noktaları yaygın mı?’’ sorusu mutlaka gelir. 2 Ağustos 2023’te açıklanan sayıya göre, Türkiye genelinde 3709 şarj istasyonu, 8001 şarj noktası (soketi) bulunuyor. Bu istatistik, elektrikli araç sahiplerinin araçlarını şarj edecek noktaları kolaylıkla bulabileceği anlamına geliyor. Türkiye genelindeki şarj noktalarının illere göre dağılımı incelendiğinde, İstanbul'un 2200 şarj noktası ile lider konumda olduğunu görüyoruz. İstanbul'u sırasıyla 822 şarj noktasıyla Ankara, 682 şarj noktasıyla Antalya, 402 şarj noktasıyla İzmir ve 357 şarj noktasıyla Bursa takip ediyor. Diğer önemli şarj noktası sayılarına sahip iller arasında ise Muğla (314), Kayseri (254), Konya (247), Eskişehir (178) ve Afyonkarahisar (140) bulunuyor. Peki, tatil için uygun olan bölgelerde şarj istasyonları ne durumda?

Ege Bölgesi Elektrikli Araç Şarj Lokasyonları

İzmir'in sahil şeridinde; Konak Meydanı, Alsancak, İnciraltı, Üçkuyular ve Karşıyaka gibi bölgelerde birçok şarj istasyonu yer alır. Bu şarj istasyonları, İzmir'i gezerken elektrikli araç sahiplerinin rahatça kullanabileceği yerlerde konumlanmış durumdadır. İzmir’in turistik tatil beldelerinden biri olan Çeşme’de, hem çarşıya hem plajlara yakın bölgelerde birçok şarj lokasyonu yer alır. İzmir ve Çeşme’nin yanı sıra; Alaçatı, Bodrum ve Kuşadası’nda da birçok şarj noktası bulunur.

Kapadokya’nın Tarihi Bölgelerini Rahatlıkla Gezebilirsiniz!

Türkiye’nin en çok turist alan yerlerinden biri olan Kapadokya bölgesinde, Nevşehir ve Ürgüp gibi şehirlerde birçok şarj istasyonunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Peri Bacaları, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ürgüp Eski Kenti, Avanos, Uçhisar Kalesi gibi birçok tarihi güzelliği elektrikli aracınızda rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi de Elektrikli Araçlar için İdeal

Doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve yemyeşil rengiyle tanınan Karadeniz Bölgesi’ni elektrikli aracınızla rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Samsun’dan Batum’a uzanan yol boyunca, elektrikli aracınızı şarj etmek için birçok istasyon ve şarj noktası yer alır.

Siz de Türkiye’nin dört bir yanını yakıt maliyetinden tasarruf ederek, doğaya zarar vermeden, keyifle keşfetmek istiyorsanız; Avis araç kiralama imkanlarından yarlanarak geniş araç filosunda yer alan elektrikli araçları 58 noktadaki şehir ofislerinden, 34 noktadaki havalimanı ofislerinden ve Avis Yanında ofislerinden kolaylıkla kiralayabilirsiniz.