Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
avis eşit şartlar

Avis ile “Aynı Dili Konuşuyoruz”

Avis, 2017 yılı Temmuz ayında başlatılan işitme engelli bireylere yönelik “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ile araç kiralama noktalarında kişilerin iletişim yoksunluğu nedeni ile yaşanan problemleri asgari seviyeye çekmek, alınan ve verilen hizmet kalitesini artırmak amaçlanmıştır. Türkiye’de ilk defa bir araç kiralama firması tarafından hayata geçirilen bu proje ile araç kiralarken işitme engelli bireylerin sağlıklı bireylerle eşit şartlarda yaşam standartlarına sahip olmaları amacıyla Avis çalışanlarına işaret dili eğitimi vermiştir.

Bu iş birliği kapsamında; tüm işitme engelli müşterilerimize %40 indirim ile hizmet vermeye başlamıştır. Türk İşaret Dili’nde İlk Yardım El Kitabı’nı ülkemize kazandırarak toplumda ilk yardım bilincini uyandırma konusuna da dikkat çekmeyi amaçlamıştır. “İşitme ve Konuşma Engelliler Günü” & “Anneler Günü” çerçevesinde işitme engelli annelerimizle bir araya gelinmiştir. Türk İşaret dilinde ilk yardım eğitimi yapılmış. Aynı zamanda dünyada ve ülkemizde yaşanan Pandemi sürecinde ise Avis-İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği iş birlikteliğinde işitme engelli bireylerin her türlü sorununa çözüm üretmek ve hizmete erişimlerini kolaylaştırmak adına “İEEF Görüntülü Destek Hizmeti Merkezi” projenin bir adımı olarak devreye alınmış ve işitme engelli bireylere ücretsiz olarak hizmet verilmeye başlanmıştır.

İEEF Görüntülü Destek Hizmet Merkezi uygulaması ile işitme engelli müşterimize çözüm sunuyoruz. Haftanın 6 günü 07:00-22:00 saatlerinde, Pazar ise 09:00-20:00 saatlerinde hizmet verilmektedir. Bu proje ile sessiz hayatların içerisine girerek onların iç dünyalarına dokunmayı başardık. Ellerimizi konuşturarak “Sizlerle Aynı Dili Konuşuyoruz ve Konuşacağız’’dedik.

İEEF Görüntülü Destek Hizmet Merkezi ile bu sürece ciddi anlamda katkı sunulmuştur. İşitme engelli bireyin her noktada yaşadığı ya da ihtiyaç duyduğu alanlarda merkeze bağlanması ile çözüm üretilmiş ya da gerekli yönlendirmeler yapılmıştır. Böylece yaşanılan mağduriyetin önüne geçilmiş gerekli bilgi ya da hizmet işaret dilinde kendilerine sağlanmaktadır.