Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
karavanla yolculuk

Eşsiz Tatil Trendi: Karavanla Yolculuk

Özgür ve konforlu bir tatilde birçok yeni yer keşfetmeyi tercih edenler için karavanla yolculuk mükemmel bir alternatif! Yalnızca tatil amaçlı olabileceği gibi, tiny house ya da karavanla yaşamı deneyimleme amaçlı da karavan tatilini mutlaka denemelisiniz.

Yolculuğunuzu planlamadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaşmak istedik:

Öncelikle biraz karavanlardan bahsedelim.

Kendi içerisinde birçok farklı modeli olan karavanlar, tam donanımlı bir ev gibi devasa modellere ya da oldukça ufak ve yatağı olan karavanlara kadar uzanan çeşitlerle karşımıza çıkıyorlar. Ülkemizde genellikle çekme karavan ve motokaravan tipinde iki çeşit karavan kullanımı yaygındır. Motokaravanlar, içlerinin bir ev gibi yaşamaya uygun bir biçimde düzenlendiği, uzun süreli konaklamaya veya yaşamaya uygun, güvenli ve konforlu karavan tipidir. Çekme karavanlar ise bir aparat yardımıyla araçlara bağlanarak kullanılabilen karavan tipidir. Bir araçla çekildiği için bu çekme karavanlar genel olarak küçük yapıdadırlar ve tatil için mükemmel olsalar da sürekli yaşamaya uygun özellikte değildirler.

Hareket Özgürlüğünün Avantajları

Karavanla tatilin en güzel yanı; kamp yasağının bulunmadığı herhangi bir yere karavanınızı park ederek dilediğiniz gibi konaklayabilmek. Bu alanlarda dilediğiniz müddetçe konaklayabilir, doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Karavanla yapacağınız tatil deneyiminde dilediğiniz an dilediğiniz yerde olabilir, dilediğiniz alanları gezebilir ve konaklayabilirsiniz. Nerede ne kadar vakit geçirmek istediğiniz, yalnızca size bağlı. Tek yapılması gereken toparlanmak ve kontağı çevirmek!

Peki Nereye Seyahat Edeceğinize Nasıl Karar Vermelisiniz?

Öncelikle keyif aldığınız alanları düşünmek ve gideceğiniz lokasyonlarda ilginizi çekebilecek alanları araştırarak başlayabilirsiniz. Gezmekten keyif aldığınız alanlar tarihi mekanlarsa, müzeleri ve arkeolojik alanları not edebilirsiniz. Daha sessiz ve huzurlu bir tatil planı yapıyorsanız da eşsiz gün batımı noktalarını araştırabilir ve bu alanlarda konaklayabilirsiniz. Tüm bunların yanında karavanla tatil yapacaksanız, mutlaka önceden konaklayacağınız alanların güvenliğine dikkat etmeli ve de ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerin listelerini hazırlamayı unutmamalısınız. Yola çıkmadan önce mutlaka ihtiyaçlarınızın eksiksiz bir biçimde hazır olmasına dikkat etmelisiniz. İhtiyaçlarınızı belirlemek, tüm tatil planınız boyunca rahat ederek yalnızca yaşayacağınız maceralı anlara odaklanmanız için büyük önem taşır. Tercih edilen rotaların uzunluğu, konaklayacağınız kamp alanları ve tatilde birlikte olacağınız kişi sayısına göre ihtiyaç listelerinin içeriği değişebilir. Acil durum ihtiyaçları, yiyecek ve içecekler, ilk yardım çantası, uzatma kablosu, fener ve de temizlik malzemeleri bu ihtiyaçların başında geliyor.

Avis, karavan kiralama hizmetleri kapsamında sizlerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda çözümler üreterek, kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Sektörün hijyen, güvenlik ve konfor anlamında lideri olan Avis’in birbirinden farklı karavan seçenekleri ve karavan kiralama avantajları hakkında bilgi sahibi olabilmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz!