Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
çocuk emniyeti

Güvenli Bir Yolculuk için Bebek Koltuğu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçla yapılan seyahatlerde çocukların güvenliği en önemli noktalardan biridir. İster şahsi aracınızla isterseniz de araç kiralayarak çıkacağınız yolculuklarda olası bir tehlike durumuna karşı bebek koltuğu kullanımında tüm güvenlik önemlerini önceden almanız gerekir. Bebek koltukları, bebeklerinizin yaşı ve kilosu doğrultusunda farklılık göstermektedir. İlk adım olarak size uygun bebek koltuğunu tercih etmelisiniz.

Bebek Koltuğunun Sabitlenmesi

Tüm bunlarla birlikte gerekli olan bebek koltuğu kullanımlarındaki bazı önemli detayları atlamamalısınız. Bahsettiğimiz bu detayların en başında aldığınız koltuğun sabitlenmesi bulunuyor. Araçlar içerisinde bulunan ISOFİX bağlantıları sayesinde bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve güvenli bir şekilde yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Bebek koltuklarını kullanıma hazır hale getirmeden aracınızı hareket ettirmemeniz gerekir. Ayrıca bebek içerisindeyken ve araç seyir halindeyken bebek koltuğunun montajıyla oynamamanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Öne Bakan ya da Arkaya Bakan Bebek Koltukları

Bebek koltukları kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise koltukların hangi yöne bakması gerektiğidir. Eğer bebeğiniz yeni doğmuşsa kemik yapısından dolayı dik duramaz ve boyun kasları henüz gelişmemiştir. Herhangi bir çarpma durumunda küçük yaştaki çocukların kafası kolayca öne savrulur ve bu durum ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Bu nedenle bebeklerin araç koltuğunun sürüş istikametinin tersine olacak şekilde sabitlenmesi gerekir. Önden alınan darbeler sonucunda bebek daha güvende olur.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken diğer konu; koltuğun nereye monte edileceğidir. Arka koltuktaki en güvenli alan, yandaki hava yastıklarından uzakta bulunan orta alandır. Ortaya monte edilen koltuk sayesinde çarpma durumunda açılan hava yastıkları bebeklerin baş kısmının olduğu yere gelir ve darbelere karşı koruma sağlar.

Koltuklar Sürekli Aynı Pozisyonda Tutulmamalı

Bebek koltuklarının sürekli dik pozisyonda kullanılması, yeni doğan bebeklerin solunumlarını güçleştirebilir. Ayrıca bu pozisyon bebeklerin göğüs kafesi üzerindeki baskıyı arttırabilir. Seyahat anında bebekler dik bir şekilde uyutulmamalıdır.

Araç İçerisindeki Sert Oyuncaklara Dikkat Edilmeli

Bebek koltuklarının yanına sert nitelikte oyuncaklar değil; daha yumuşak ve çarpma anında zarar veremeyecek özellikteki oyuncakların kullanımı tercih edilmelidir.

Avis Her Zaman Yanınızda

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak istediğinizde Avis ek ürün hizmetlerinden talepte bulunduğunuz sürece bebeğiniz için uygun bebek koltuğuna erişebileceğinizi biliyor muydunuz? Avis ayrıcalığıyla sizin ve bebeklerinizin güvenle ve konforla yolculuk yapması artık çok kolay!