Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
havalimanı araç kiralama

İşini Aşkla Yapanlar İçin İş Gezisinde Konfor Önerileri

 
Seyahatler iş hayatının çok önemli bir parçası. İşinizi ne kadar severseniz sevin, her seyahatin kendi zorlukları oluyor ve bunlar için de birkaç ipucunu takip etmek gerekiyor.
 

Ne Yeriz?

Uzun süreler boyunca çok fazla hareket imkânı bulamayacak olabileceğiniz seyahatlerden önce mümkünse vejetaryen ve hafif seçeneklere yönelmek ve çok yağlı veya baharatlı yiyeceklerden uzak durmak iyi bir fikir olabilir.
 

Ya Acıkırsak?

Uzun yolculuklar esnasında acıkılması durumunda molalar veya yemek servisleri uzaksa yanınızda götüreceğiniz ev yapımı kurabiye-kek gibi yiyecekler veya kuruyemiş, tuzlu kraker, meyve gibi atıştırmalıklar imdadınıza yetişecektir.
 

Ne Giyelim?

Çok ince veya çok kalın giyinmekten ziyade kolayca çıkarıp-giyebildiğiniz, vücudunuzu sıkmayan birkaç kat giyinirseniz, üşüme veya terleme durumları için hazırlıklı olursunuz.
 

Bir Şeyler İçelim Desek Ne Olur?

Hayatın her noktasında olduğu gibi bol su tüketmek baş ağrısı çekme riskinizi azaltacaktır. Tuvalet ihtiyacınızla alakalı endişelerle alakalı çok fazla çay veya kahve tüketimini yerine yanınızda bulundurabileceğiniz kuru meyve veya bitki çayları güzel alternatifler olabilir.
 

Olmazsa Olmazlar Neler?

Uçuş bulunan seyahatlerde sıvı taşımak yasak olduğundan yanınızda tercihinize göre kolonyalı mendil götürmek size ihtiyaç anında yardımcı olacaktır. Seyahat yastığı, üstünüze örtebileceğiniz bir şal/battaniye, göz bandı uzun seyahatlerde yanınızda olacaktır. İhtiyacınız olabilecek ağrı kesiciler, mide bulantısı veya alerji ilaçlarını yanınızda bulundurmak faydalı olabilir ancak mümkünse reçetenizi de yanınızda bulundurun.
 

Zaman Geçmiyor Diyenler İçin

Sevdiğiniz filmler veya diziler seyahatinizi keyifli bir hale getirmenizi sağlayacaktır. Müziğin ruhun gıdası olması durumuna değinip, araç kullananlara çok yüksek sesli veya tempolu müziğin ya da çok rahatlatıcı ve düşük tempolu müziğin uzun yolda rahatsız hissettirebileceğini hatırlatmak istiyoruz.
 

Plansızlık Pişman Eder

Seyahatinizdeki bütün toplantıları veya işlerinizi planladığınız gibi boş vaktinizi de planlamanız sizin için iyi olacaktır. Güzel değerlendirilmemiş her saniye kaçırılmış fırsatlardır. Gideceğiniz yerin tarihi veya doğal güzelliklerini görmek, lokal lezzetler tatmak size unutamayacağınız hatıralar katacaktır. Hangi koşulda olursanız olun keyfini çıkaracak bir şeyler bulacaksınız. Türkiye içerisinde bulunduğunuz şehirde geçireceğiniz her dakikanın keyfine varmak için ulaşım imkânı adına Avis, Türkiye’nin 58 noktasındaki ve 34 havalimanı şubesiyle; İzmir, İstanbul ve Ankara’da bulunan Avis yanında ofisleriyle ve avis.com.tr ile Türkiye’nin her yanında ulaşabileceğiniz bir araç kiralama hizmeti sunuyor.