Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
iksv bienal

İstanbul Bienali ile Sanat Yolculuğuna Çıkın

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 17.si düzenlenen İstanbul Bienali, bir kez daha ziyaretçilerini sanat yolculuğuna çıkarıyor. 2007’den bu yana Bienal’in sponsorluğunu üstlenen Koç Holding desteğiyle düzenlenen güncel sanatın buluşma noktası, 17 Eylül ile 20 Kasım tarihleri arasında ücretsiz bir şekilde gezilebilir.

Bienal kapsamında 500’ün üzerinde katılımcının 50’yi aşkın projesi İstanbul’un çeşitli semtlerinde sergileniyor. Bienalde bölümler, episodlar ve modüller halinde farklı formatlar ve içerikler benimsenerek ortaya konulurken; sanatçı, şarkıcı, araştırmacı, mimar, şef, yazar, radyo programcısı, balıkçı, stand-up komedyeni, deniz bilimci, kukla ustası ve müzisyenler de katılımcılar arasında bulunuyor.

İstanbul’un Kadıköy, Fatih ve Zeytinburnu semtlerinde yer alan Bienal, 12 sergi mekanının yanı sıra şehrin dört bir yanında sayıları 50’den fazla sahaf, kitapçı, sinema, lokanta ve hastanelere ek olarak bir de radyo istasyonu ile katılımcılarıyla buluşuyor. Bu yılki Bienal katılım mekanları ise Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı (PCSAA), Müze Gazhane, The Çinili Hamam, Küçük Mustafa Paşa Hamamı, arthereistanbul, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, SAHA Studio, Barın Han ve Merkez Rum Kız Lisesi olarak karşımıza çıkıyor.

17. İstanbul Bienali’nin Çevrimiçi Mekanları da Bulunuyor

Tüm bunların yanında Bienal, birbirinden farklı basılı ve çevrimiçi mecralar aracılığıyla da ziyaretçilerini bekliyor. Fiziksel olmayan bu mekanlar arasında; Mantı Postası, Crip Magazine, cascadingspiral.com, Anne(x) ve Şiir hattı bulunuyor.

Bienal’in sergileri ise geleneksel müze ve sergi mekanlarının yanı sıra 20 yılı aşkın süredir kullanılmayan bir Rum okulu, hat ve cilt atölyesi, Mimar Sinan imzalı 16. yüzyıldan kalma bir hamam, Taksim Meydanı altındaki metro tüneli ve bir bitki bahçesinin de içlerinde bulunduğu mekanlarda hem kulaklarınızı hem de gözlerinizi aynı anda doyurmaya devam ediyor.

17. İstanbul Bienali, farklı coğrafyalarda var olan ve benzer konular üzerine düşünen, çeşitli disiplinlerde farklı üretkenlikler sergileyen katılımcıları bir araya getiriyor. Her biri uzun süreli araştırmalar sonucunda ortaya çıkan ve iş birliği temelli projelerin izleyicilere sunulduğu bu önemli Bienal düşünmek, konuşmak, dinlemek, birlikte vakit geçirmek, izlemek, okumak, sorular sormak ve sorulara cevaplar aramak için kaçırılmaz bir davet niteliği taşıyor.

Tüm bu birbirinden farklı projeler İstanbul’un tarihiyle birleştiğinde büyük bir bilgi üretimi ve bilginin yer aldığı, sanatı doyasıya hissedeceğiniz İstanbul Bienali’nin birbirinden farklı lokasyonuna yola çıkmak isterseniz Avis iş birliğiyle hızlıca araç kiralayabilir, unutulmaz ve değerli etkinlikleri yerinde deneyimleyebilirsiniz.