Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
koy

Ege’nin Birbirinden Güzel Seyahat Rotaları

Ege’nin en güzel ve en yaşanılabilir şehri dendiğinde akla ilk olarak İzmir geliyor. İzmir’de stressiz ve huzurla yaşamayı tercih eden birçok kişi, arabayla maksimum bir saat yol giderek birbirinden güzel ve tarihi kimliğe sahip yerleşim alanlarına ulaşabiliyor.

Bazıları deniz kenarında kahvenizle birlikte saatlerce oturabileceğiniz bir balıkçı kasabası olurken bazıları dağ zirvelerine ya da vadilere konuşlanan, verimli topraklarından lezzet fışkıran kasabalar olabiliyor. Biz de buna bağlı olarak İzmir çevresinde hızla ulaşılabilecek birbirinden güzel rotaları sizler için derledik.

Huzur kokulu, keyifli ve keşif dolu bir gezintiye çıkmaya hazır mısınız?

Urla

Urla, İzmir’in merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunan, sakin bir ilçe ve tarihi M.Ö 2000’li yıllara kadar uzanıyor. O dönemlerde adı “Klazomenai” adı olarak bilinen Urla, köklü bir tarihe ev sahipliği yaptığı için çeşitli bölgelerinde her dönemden eserle karşılaşmak mümkün. Osmanlı döneminden kalan hamamlar, kervansaraylar ve camiler Urla’da hala görülmeye değer eserler arasında bulunuyor. İlçede sene boyunca düzenlenen festivaller de her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin yoğun ilgisini çekiyor.

Alaçatı

Alaçatı, adeta bir Avrupa kasabası görünümüne sahip, kendinde hayranlık uyandıran bir sahil beldesi. Sardunya, begonvil ve hanımeli çiçeklerinin süslediği cumba taş evler, Alaçatı’ya özgü mimari dokusuyla birlikte kasabaya eşsiz bir karakter sunuyor.

Arnavut kaldırımlı dar sokakların her iki yanında da göz alıcı şık butikler, Ege’nin nadide yemeklerini sunan restoranlar ve yerel zenginliği gözler önüne seren antikacılar sıralanıyor. Alaçatı’nın her mevsim her köşesi bambaşka güzel bir renkte. Sokaklarında dolaşıp kaybolmak da yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri!

Şirince

Türkiye’nin en güzel köylerinden biri olan; şeftali, zeytin, incir ağaçlarının yeşile boyadığı tepelerin arkasında, geniş bir vadide kurulan Şirince, özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde muhteşem bir atmosfere sahip. Köyün ana geçim kaynakları arasında tütün, şeftali, üzüm ve zeytin bulunuyor. Şirince, son yıllarda adını sıklıkla duyurduğu için turistik anlamda da kişilerin ilgisini çeken bir kasaba olarak biliniyor.

Bergama

İzmir il merkezine 109 km uzaklıkta olan Bergama’da attığınız her adımda tarihin bambaşka dönemlerine ait izler bulabilirsiniz. Bergama, İzmir çevresinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunan Pergamon Antik Kenti gibi birçok önemli kültürel mirasa da ev sahipliği yapıyor. Helenistik dönemin en güzel mimari eserlerinden biri olan Bergama tiyatrosu, dik bir yamaç üzerindeki etkileyici görünümüyle herkesi kendine hayran bırakıyor.

Asklepion, Akropol, Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalan hamam, han, köprü ve cami gibi yapılar Bergama’da gezilecek diğer yerler arasında bulunuyor.

Ege’nin güzelliklerini keşfetmek için Avis güvencesiyle yola çıkabilirsiniz. Avis araç kiralama hizmetleri, şehir içi ve havaalanı ofisleriyle kullanıcılarına kolaylık, konfor ve güven sağlayarak hizmet sunuyor. Siz de bu birbirinden eşsiz rotaları ve yepyeni maceraları Avis farkıyla denemeye hazır mısınız?