Teslim Alma Ofisi
Alış Tarihi
{{fromDayNumber}}
{{fromDayName}} {{fromMonthName}}
Saat Aralığı
İade Etme Ofisi
İade Tarihi
{{toDayNumber}}
{{toDayName}} {{toMonthName}}
Saat Aralığı
Avis araç kiralama maceranız burada başlıyor!

Avis uygulaması ile yolculuğunu hızlıca planla! Türkiye'nin 58 noktasında şehir ofisleri, 34 noktasında havalimani ofisleri ve Avis Yanında ofisleri ile parmaklarının ucunda..

App Store
kaplicalara-dogru-yola-cikin

Avis Yol Arkadaşınız ile Kaplıcalara Doğru Yola Çıkın!

Kaplıcalar, yeryüzünün sıcak su kaynakları olup binlerce yıldır insanlar tarafından çeşitli sağlık sorunlarına çözüm olarak kullanılır. Kaplıca sularının içerdikleri mineraller, özellikle romatizmal hastalıklar başta olmak üzere cilt hastalıkları ve kan dolaşımı için de şifa kaynağıdır.

Kaplıcaların Oluşumu

Kaplıcalar, magmatik kayaların ısınması sonucu oluşan yer altı suyunun yüzeye çıkmasıyla meydana gelir. Yer altında bulunan su, derin kayalardan geçerken ısınır ve bu ısınmış su yeryüzüne ulaştığında kaplıcaları oluşturur. Kaplıca sularının içerdikleri mineraller, bu süreçte yer altındaki kayalarla etkileşime girerek zenginleşir.

Türkiye’de Gidebileceğiniz Kaplıcalar

Türkiye, zengin termal kaynakları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Türkiye'nin farklı bölgelerinde birçok kaplıca bulunur. İşte, Türkiye'deki bazı önemli kaplıcalar:

Pamukkale, Denizli

Türkiye'nin en ünlü kaplıcalarından biridir. Beyaz traverten terasları ve antik Hierapolis şehri ile ünlüdür. Pamukkale'nin sıcak su kaynakları, cilt problemlerine ve romatizmal rahatsızlıklara iyi geldiği bilinir.

Karahayıt, Afyon

Afyon'un ünlü termal bölgelerinden biridir. Radyoaktif sıcak suyu ile bilinen Karahayıt Kaplıcaları, romatizmal hastalıklar, cilt sorunları ve solunum yolu rahatsızlıkları için tercih edilir.

Yalova Kaplıcaları, Yalova

Marmara Bölgesi'nde bulunan Yalova, termal turizm açısından zengin bir bölgedir. Buradaki kaplıcalar; özellikle romatizmal rahatsızlıklar, kadın hastalıkları ve solunum yolu problemleri için ziyaret edilir.

Gönen Kaplıcaları, Balıkesir

Türkiye'nin en eski kaplıcalarından biri olan Gönen Kaplıcaları; kireç, magnezyum ve sülfat bakımından zengin sularıyla ünlüdür. Romatizmal hastalıklar, cilt sorunları ve sindirim sistemi rahatsızlıkları için kullanılır.

Türkiye'deki bu ve birçok diğer kaplıca, doğal güzellikleri ve sağlık faydalarıyla ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunar.

Yol Arkadaşınız Avis ile Aracınızı Kolayca Kiralayın,
Yola Güvenle Çıkın!

Türkiye’nin dört bir yanında yer alan şehir içi araç kiralama ve havalimanı araç kiralama ofisleriyle Avis, ayrıcalıklı ve avantajlı bir araç kiralama deneyimi imkanı tanır. Siz de kaplıcaları keşfetmek için aracınızı web sitesi üzerinden veya Avis ofislerinden kolayca kiralayın, huzur dolu anların keyfini güvenle yaşayın!